خودرو

بررسی هایما S5 نسل جدید و قدیم

افزایش قیمت هایما S5 در سال 1401

راهنمای هایما S5 کاتالوگ هایما S5 تجهیزات Haima s5 مشخصات Haima s5 عکس Haima s5 قیمت هایما s5 نمایندگی هایما s5 معایب هایما s5 هایما S5

بعد از 9 ماه بالاخره قیمت هایما S5 Turbo Automatic AT6 تغییر کرد! ایران خودرو در اواسط پاییز 1400 قیمت هایما S6 شش سرعته را 595 میلیون تومان اعلام کرد و سپس در زمستان همان سال مجبور شد قیمت محصولات خود را ثابت نگه دارد و به همین دلیل. هیچ تغییری در قیمت محصولات هایما وجود ندارد. اما از 29 مرداد 1401 و تا اطلاع ثانوی، هایما S5 (AT6) شش سرعته با قیمتی جدید به دست خریداران می رسد; قیمت حدود 200 میلیون تومان و معادل آن افزایش یافته است 794 میلیون تومان اعلام شده است

بررسی هایما S5 نسل جدید و قدیم

تفاوت هیما S5 جدید و قدیمی چیست؟

اردیبهشت 1401: همزمان با اولین فروش نسخه جدید هایما S5 در آذرماه امسال، اکنون این سوال برای مشتریان ایران خودرو به وجود آمده است که این محصول جدید چه تفاوت هایی با سری اول هایما S5 دارد (تست ماشین هایما S5) دارد؟ جناب آقای سپهری (مدیر برند محصولات هایما در ایران خودرو) در پاسخ به این سوال:

1- گیربکس خودرو که قبلاً CVT بود اکنون به 6 سرعته AT تغییر یافته است. این گیربکس جدید ساخت پاورتک ( زیرمجموعه هیوندای ) برای ایران خودرو است.

بررسی هایما S5 نسل جدید و قدیم

2- با توجه به کیفیت بنزین در ایران، اصلاحاتی در مجموعه موتور صورت گرفته است که با افزایش کارایی و کاهش استهلاک همراه است.

3- سایر پیشرفت های فنی مانند تعویض سپرهای جلو، دسته موتور، رادیاتور، کاتالیزور اگزوز و کلید چراغ ترمز عقب نیز در هایما S5 جدید انجام شده است.

4- در نمای بیرونی خودرو به غیر از «کالیپرهای ترمز قرمز» هایما S5 جدید از نظر ظاهری با هایما S5 قدیمی تفاوتی ندارد.

پیش فروش هایما اس 5 تجربه رانندگی هایما اس 5 تجهیزات هایما اس 5 ثبت نام هایما اس 5 هایما اس 5 دستی هایما اس 5 جعبه فیوز هایما s5 عکس هایما اس 5 قیمت هایما اس 5 قیمت خودرو هایما اس 5 مزایای هایما اس 5 پلاس مزایای هایما اس 5 مشخصات فنی هایما اس 5 مشخصات هایما اس 5 مشخصات Haima s5 پلاس مشکلات S5، معرفی ماشین، مجله ماشین

5- سه تغییر مهم در فضای داخلی خودرو اعمال شده است که عبارتند از:

  • صفحه کیلومتر تغییر کرده است
  • رنگ رودری به مشکی تغییر یافته است. در حالی که قبلا دو رنگ بود
  • روکش صندلی با چرم و پارچه جایگزین شده است. در حالی که در درجه اول چرم بود.
  • روکش صندلی ها به رنگ تیره تغییر یافته است. در حالی که قبلا دو رنگ بود.

کاتالوگ جدید اتوماتیک هایما S5

کاتالوگ جدید هایما اس 5 پلاس

با توجه به اطلاعات فوق، اولین تغییر عمده در این آپدیت، افت قدرت و گشتاور موتور GN15TF است، بنابراین قدرت آن از 161 مجله خبری آرادکاهش یافته است. به 148 مجله خبری آرادو گشتاور از 223 به 210 نیوتن متر کاهش یافته است. عجیب ترین چیز این است که محدوده دور موتور (RPM) برای رسیدن به حداکثر قدرت و حداکثر گشتاور نسبت به قبل تغییر نکرده است!

تغییر دوم در مورد مصرف سوخت است. ایران خودرو قبل از این آپدیت مصرف ترکیبی این دو مدل را 8 لیتر اعلام کرده بود اما اکنون مصرف هایما S5 با گیربکس CVT را 7.8 لیتر و مصرف هایما S5 پلاس با گیربکس AT6 را 8 لیتر اعلام کرده است.

تغییر سوم برای وزن خودروها است. ایران خودرو قبل از این آپدیت وزن هر دو مدل معمولی و پلاس هایما S5 را 1435 کیلوگرم اعلام کرده بود اما اکنون وزن این خودروها را 1445 کیلوگرم اعلام کرده است.

تولید هایما اس 5 پلاس در سال 1400

قیمت MG GS، مشخصات MG GS، معایب و مزایا MG GS، قیمت Haval H2، مشخصات Haval H2، معایب و مزایا Haval h2، قیمت جک S5، معایب جک S5، مشخصات فنی جک S5، قیمت Changan CS35، Changan CS35، Changan CS35، معایب CS35، معایب هایما S5، هایما s7 cons توربو

انتشار خبری مبنی بر عرضه و تولید هایما اس 5 پلاس در بهار 1400 این سوال را در ذهن بسیاری از مشتریان ایران خودرو ایجاد کرده است که تفاوت هایما اس 5 جدید با نسخه قدیمی هایما اس 5 مونتاژ شده چیست؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، این متن را ادامه دهید.

هایما S5 در سال 2014 در بازار چین تولید شد اما در سال 2016 وارد ایران شد، این خودرو در همان سالی وارد کشورمان شد که ایران خودرو تولید هایما S7 با موتور 2.0 لیتری تنفس طبیعی را متوقف کرد و آن را روی آن قرار داد. خطوط تولید نسخه فیس لیفت آن با قلب 1.8 لیتری توربو. تولید هایما S5 حدود چهار سال در کارخانه ایران خودرو خراسان ادامه داشت تا اینکه در بهار سال 1400 متوجه شدیم که تولید نسخه جدید هایما S5 در کشورمان آغاز شده است.

قارچ تولید شده در ایران خودرو نسل اول S5 است. اما هایما در سال 2018 آمد نسل دوم هایما S5 ظاهر او بسیار جذاب تر از قبل بود. البته نسل دوم تنها دو سال در چین تولید شد و در نهایت در سال 2020 مشتریان چینی دیگر قادر به خرید آن نبودند. برخی می گویند که انتشار نسخه پلاگین هیبریدی آن (بررسی خودرو هایما 6P) شناخته شده است، تولید نسل دوم بنزین هایما S5 را متوقف کرد. در عکس زیر تفاوت ظاهری دو نسل هایما S5 را مشاهده می کنید.

پیش فروش هایما اس 5 تجربه رانندگی هایما اس 5 تجهیزات هایما اس 5 ثبت نام هایما اس 5 هایما اس 5 دستی هایما اس 5 جعبه فیوز هایما s5 عکس هایما اس 5 قیمت هایما اس 5 قیمت خودرو هایما اس 5 مزایای هایما اس 5 پلاس مزایای هایما اس 5 مشخصات فنی هایما اس 5 مشخصات هایما اس 5 مشخصات Haima s5 پلاس مشکلات S5، معرفی ماشین، مجله ماشین

نسل اول (راست) تا نسل دوم (چپ)

حال که با تاریخچه هایما S5 آشنا شدید، باید بدانید که هایما S5 پلاس که تولید آن در ایران خودرو آغاز شده، نسل دوم این خودرو نیست! تقریباً مشابه نسل اول است و هیچ تغییری در ظاهر آن ایجاد نشده است.

کابین توربو اتوماتیک هایما S5 AT6

مشخصات فنی هایما S5 مجله خودرو عکس هایما s5 قیمت هایما s5 بررسی خودرو دنیای SUV چینی

همانطور که ایران خودرو از اوایل دهه 1400 اقدام به تولید سری جدید هایما S7 کرده استبررسی خودرو هایما S7 plusبا تغییرات اندکی در کابین، برخی ممکن است فکر کنند که احتمالاً بهبودهایی در کابین برای هایما S5 پلاس صورت گرفته است، اما همچنان باید شما را ناامید کنیم و بگوییم که نه تنها چیزی به کابین S5 جابجا نشده یا اضافه نشده است. به علاوه حتی ایران خودرو هم روکش چرمی صندلی هایش را به «چرم و پارچه» تغییر داد!

مشخصات فنی هایما s5 اتوماتیک توربو AT6

معایب هایما S5 مشخصات Haima s5 مشخصات Haima S5 مشخصات Haima s5 قیمت هایما s5 تعمیر و نگهداری و تعمیر سرویس روغن هایما هایما دانلود راهنمای هایما برای روغن موتور مناسب برای هایما هایما مانیتور s5 Haima S5 Haima Specialized

حالا که همه چیز را در مورد ظاهر بدون تغییر هایما اس 5 پلاس گفتیم، باید به سراغ مشخصات فنی اس 5 پلاس برویم چرا که تنها تغییر مهم این خودرو در این قسمت رخ داده است. در حالی که نسخه های قبلی هایما S5 از گیربکس CVT استفاده می کردند، ایران خودرو از گیربکس 6 سرعته اتوماتیک (AT6) برای هایما S5 پلاس استفاده می کند.

با توجه به مشخصات فنی منتشر شده توسط ایران خودرو، نصب گیربکس AT ظاهرا تاثیری بر وزن خالص خودرو و حتی مصرف ترکیبی خودرو نداشته است. شاید به همین دلیل است که ایران خودرو این تغییر را فقط برای عملکرد بهتر و افزایش لذت رانندگی انجام داده است.

قیمت هایما S5 اتوماتیک توربو AT6

آخرین قیمت هایما اس 5 پلاس در نمایندگی ایران خودرو را در جدول زیر مشاهده می کنید:

زمان قیمت تایید شده
سپتامبر 1400 570 میلیون تومان
نوامبر 1400 595 میلیون تومان
اوت 1401 794 میلیون تومان

* جدول فوق قیمت مصوب نمایندگی را نشان می دهد.

منبع: باما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا