فیلم و موزیک

بررسی بازی Weird West – آراد نیوز

ساخته جدید و مستقل سازندگان سریال دیزنی لند، این یک وسترن خوب اما مشکل ساز است که ویژگی های سرگرم کننده اش بیشتر از نقاط ضعفش است! توسط آراد نیوز بررسی شود.

مدتی است که بازی جدید و مستقل Weird West از بنیانگذاران Arkane Studios با سابقه ساخت محصولاتی مانند Prey و Dishonored توسط Devalore Digital در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. “Ward West” یک ژانر اکشن با دوربینی در بالا (ایزومتریک) است که بازیکنان را وارد نسخه ای عجیب از غرب وحشی می کند.

به طور خاص، بازی مورد بحث ما توسط تیم Wolfeye Studios ساخته شده است. تیم رهبری رافائل کلانتونیو ما او را با ایجاد تیم Arkin و بازی های شگفت انگیز این استودیو می شناسیم. Clantonio و هم تیمی های Wolfeye او محصول جدیدی را در پی بازی های ویدیویی لذت بخش ساخته اند که به بازیکن آزادی عمل قابل توجهی می دهد که اتفاقاً در ژانر Immersio-Sim جزو آثار قبلی Arkin طبقه بندی می شود. سوال اینجاست که آیا ساخت جدید سازندگان Fairy و Disneyland به اندازه این بازی ها موفق بوده است؟ توسط آراد نیوز بررسی شود.

مشخصات بازی غرب عجیب آپارات را مشاهده کنید

Weird West داستان پنج شخصیت مختلف را روایت می کند. یک تک تیرانداز ماده، یک خوک انسان نما، یک سرخپوست، یک گرگینه و یک جادوگر کسانی هستند که در “غرب عجیب” تجربه خواهیم کرد. بازی در سرزمینی ناآشنا و دور از غرب وحشی اتفاق می افتد. در ابتدا باید داستان های شخصی این افراد را به طور کامل ردیابی کنیم. داستان هایی که در پایان گرد هم می آیند و داستانی جذاب و عالی را شکل می دهند، گره از اتفاقات عجیب دنیای «ورد وست» باز می کنند.

یک لحظه بسیار مهم برای تجربه بازی با این پنج شخصیت، باز بودن گیمر در تعیین سرنوشت هر یک از این افراد و در نهایت تعیین سرنوشت داستان بازی است. کوچکترین تصمیم بازیکن در مقیاس قابل توجهی مؤثر است و در طول هر یک از دیالوگ هایی که با افراد دیگر برقرار می کنید توجه قابل توجهی را به خود جلب می کند (و در این دیالوگ ها باید تصمیم بگیرید). در ابتدا ممکن است فکر کنید که تاریخچه بازی فقط برای توجیه اعمال و روند بازی وجود دارد. نکته اینجاست که خوشبختانه سازندگان حسابی برای بیان داستان بازی وقت گذاشته اند و برای رسیدن به بهترین پایان ممکن باید به تصمیماتی که می گیرید و رفتاری که با آن مواجه می شوید توجه کنید.

بازی Fight in Word West

ویژگی های جهان و گیم پلی بازی حس زندگی در غرب وحشی را به بازیکن القا می کند

از نظر طراحی و گیم پلی، «وارد وست» اثری است که مولفه های سه ژانر «نقش آفرینی»، ژانر «ایمرسیو سیم» و سبک «تیرانداز» را با هم ترکیب کرده است. این بازی از آن دسته بازی هایی است که در طول تجربه خود به آثاری مانند سری Westland، قسمت های اولیه و کلاسیک سری Fallout، بازی های Immersio Sim استودیو Arcin مانند Prey و شوترهای Twin Stick نیز فکر خواهید کرد. در واقع بازی با ترکیب عناصر اولیه این سه نگرش، تجربه بسیار جذابی را ارائه می دهد که اگرچه مشکل ساز است، اما ویژگی های سرگرم کننده زیادی دارد.

Weird West یک بازی “Imersio-Sim” است. این سبک از بازی های ویدئویی با ایجاد و بهینه سازی انواع مکانیزم ها عمل می کند تا مخاطب بتواند هر طور که می خواهد در روند بازی پیشرفت کند. به عنوان مثال، در Word West می توانید با انواع سلاح های گرم مانند تپانچه، تفنگ، تفنگ ساچمه ای، تفنگ دو لول و تیر و کمان سقوط کنید. اگر اهل جنگنده با سلاح گرم نیستید، می توانید از چاقوها و شمشیرهای مختلف برای تکه تکه کردن دشمنان خود استفاده کنید. حتی اگر با ایدئولوژی شما تداخل نداشته باشد، می توانید با بیهوش کردن دشمنان، به طور کامل و مخفیانه آنها را یکی یکی از بین ببرید.

سیستم ارتقا Perk در Word West

با وجود پاداش های قابل توجه از ماموریت های جانبی، تکرار ساختار این مراحل واقعا سرگرم کننده است.

بازی با معرفی دو سیستم ارتقای مختلف، قدرت های شما را افزایش می دهد. یکی از سیستم های ارتقای بازی به شما این امکان را می دهد که مهارت های یکی از این پنج شخصیت را در دسته ای که به آن علاقه دارید (به عنوان مثال پیشرفت در استفاده از تپانچه یا تفنگ، تفنگ ساچمه ای یا سلاح های دیگر) ارتقا دهید. با این حال، سیستم ارتقاء بعدی معمولاً برای هر پنج کاراکتر اعمال می شود. این قسمت از ارتقاء کاراکتر یک Perk به شخصیت ها اضافه می کند و این امتیاز تا آخرین لحظه همراه شما خواهد بود. استاپرهایی مانند افزایش سلامتی، افزایش توانایی باز کردن قفل درها، تسریع در مخفی کاری و موارد دیگر، در کنار پیشرفت‌های خاص شخصیت مانند توانایی شلیک گلوله‌های مغناطیسی، نزدیک‌ترین تجربه را به دلخواه به شما می‌دهند. علاوه بر همه اینها، گستردگی بخش تاریخ (به لطف سیستم دیالوگ ها) را داریم که مسیرهای مختلفی را در تاریخچه اثر پیش روی شما قرار می دهد. همه این عناصر گیم پلی در کنار هم Weird West را به یک بازی نقش آفرینی/شبیه سازی غوطه ور با کیفیت بسیار بالا تبدیل می کند.

از طرفی ما اکشن داریم و تیراندازی بازی نسبتاً ناراحت کننده است. Ward West یک تیرانداز Twin Sticks با دوربین ایزومتریک است. در این نوع بازی تیراندازی باید با یک انگشت شخصیت را در جهات مختلف حرکت دهید و با انگشت دیگر دشمنان را نشانه بگیرید. سه بعدی بودن (و گاهی دو بعدی بودن) کارت ها و فریم های بازی بر تیراندازی بازی تاثیر می گذارد و گاهی تجربه بازی Word West را با مشکلات خاصی مواجه می کند. کلانتونیو همچنین در سخنان خود اشاره کرد که ایجاد مکانیزم هدایت در دنیای ایزومتریک (سه بعدی / دو بعدی / دو و نیم) Weird West را به بازی “جهنم برای توسعه” تبدیل کرده است. زیرا در چنین آثاری بازیکن هرگز نمی تواند ارتفاع هدف را تعیین کند (بر خلاف تمام تیراندازهای سه بعدی). سازندگان بازی در نهایت به این ایده رسیدند که خود بازی به طور خودکار موجوداتی را در ارتفاعات (بالاتر یا پایین تر از سطح بازیکن) هدف قرار دهد.

نبرد در محیط کوهستان بازی Word West

حداقل استفاده از پتانسیل بخش موسیقی بازی ناامید کننده است

با وجود این راه حل هوشمندانه، گاهی اوقات قرارگیری نادرست دوربین به دوربین و سیستم تعامل آسیب می رساند. این بازی حجم زیادی از فعالیت های مختلف اولیه و ثانویه را در اختیار بازیکنان قرار می دهد. از سرقت گنج و تحویل افراد تحت تعقیب گرفته تا ماموریت های داستانی پیشرفته، همه منتظر گیمر روی کارت بزرگ بازی هستند. فعالیت هایی که کنجکاوی بازیکن را به بهترین شکل ممکن کم نمی کند و با یک جایزه قابل توجه به بازیکن تازه می شود! مشکل این است که پس از مدتی اسکلت کلی فعالیت های مذکور تکرار می شود. این نشان می دهد که سازندگان بازی در زمان تولید Weird West زمان کافی را روی این قسمت های بازی صرف نکرده اند. زمانی که دو ماموریت فرعی را پشت سر هم انجام دهید برایتان روشن می شود و در این دو ماموریت با کپی (کپی/پیست) یک نقشه مواجه می شوید!

از نظر ساختار گیم پلی، Weird West علاوه بر کاستی هایی که دارد، دارای ویژگی های با کیفیت و سرگرم کننده بسیار است. از مولفه های نقش و پویایی خطوط مختلف تاریخ بازی به همراه چالش هایی مانند مدیریت منابع و تعیین رویه مناسب برای کسب سود مالی (خرید و فروش در شهرهای مختلف) گرفته تا ساختار بسیار خوب مکانیزم های مختلف در بازی. از بازی (اگر با افکت دوربین آزاردهنده سروکار دارید) از ویژگی های ارزشمند بازی محسوب می شوند. اما در مقابل، هوش مصنوعی می تواند توسط دشمنان، دوربین های آزاردهنده محاصره شود و تکرار حجم قابل توجهی از فعالیت های جانبی و فعالیت های ناگهانی، گیمر را از لذت بردن از تجربه بازی باز می دارد. خوشبختانه ویژگی های خوب گیم پلی Word West بیشتر از نقاط ضعف آن است و در کل تجربه درون بازی سرگرم کننده و سرگرم کننده است.

محیط کوهستان و شخصیت های بازی Weird West

اجرای بسیار خوب اجزای نقش و سبک «Emersio-Sim» از نکات قابل توجه بازی است.

از نظر جلوه های بصری با محصولات خاص; اثری که مخاطب را به یاد نقاشی های هنری آثار قبلی آرکین می اندازد. همانقدر که کار از نظر گرافیکی زیباست، از نظر بهینه سازی فنی کار می کند. از اشکالات مختلف گرفته تا تفاوت های قابل توجه در عملکرد سری Xbox S و سایر پلتفرم ها، مواردی وجود دارد که ما را به یاد بهینه سازی بازی نه چندان جذاب می اندازد. متأسفانه بازی از نظر جلوه های موسیقی انتظارات را برآورده نمی کند. بازی های وسترن معمولا با موسیقی مفرح و سرگرم کننده هیجان مبارزات را افزایش می دهند اما Weird West چندان به این موضوع توجهی نکرد و متاسفانه از پتانسیل این قسمت استفاده نشد.

اولین کار تیم Wolfeye Studios اثری است که با وجود مشکلات خاص در نهایت توانسته مخاطب خود را سرگرم کند. Weird West هرگز از استانداردهای سبک خود فراتر نمی رود و یک بازی پیشگام محسوب نمی شود. نکته قابل توجه در این بازی عملکرد بسیار خوب اجزای سبک Immersio-Sim به همراه ویژگی های هر دو سبک نقش آفرینی و تیراندازی است. اگرچه کاستی هایی مانند دوربین آزاردهنده، هوش مصنوعی قابل استفاده، محیط های تکراری و بسیاری از محتویات جانبی در کنار بهینه سازی مشکل ساز بازی، از معایب این افکت هستند. در انتهای دیگر طیف، گیم پلی گسترده و عمیق بازی است که تجربه تیراندازی / نقش آفرینی جذابی را ارائه می دهد و در عین حال سطح قابل توجهی از کنترل را به بازیکن می دهد. بالاخره Wird West در حالی که از یک سری ایرادات اجتناب ناپذیر رنج می برد، آنقدر سرگرم کننده است که در نهایت می تواند مخاطب خود را سرگرم کند و راضی کند.

نقد و بررسی این بازی بر اساس تجربه سری Xbox S و PC است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا