فیلم و موزیک

بررسی بازی Trek to Yomi

Trek to Yomi از آن دسته بازی هایی است که ایده های جالبی دارد اما به خوبی اجرا نشده است. با بررسی این بازی با آراد نیوز همراه باشید.

ژاپن یکی از کشورهای با افسانه ها و تاریخ غنی است. دوره سامورایی ها و جنگ های مرتبط با آنها یکی از مواردی است که در رسانه های مختلف از جمله فیلم ها و بازی های ویدئویی داستان های مختلفی نقل شده است. به عنوان مثال، فیلم‌های آکیرا کوروساوا و کادربندی منحصربه‌فرد او از فیلم‌هایی که کارگردانی کرده، از جمله مواردی است که مخاطبان فیلم سامورایی را مورد توجه قرار می‌دهد.

حال با الهام از این مضمون و ساختار فیلم های کوروساوا و همچنین داستان های ژاپنی با محوریت سامورایی ها و حمله دزدان و سارقان، استودیو فلایینگ وایلد هوگ سعی کرده تجربه ای متفاوت را ارائه دهد. انتقال به Yomi ممکن است یک تجربه عالی به نظر برسد، اما یکی دو ساعت اول بازی کافی است تا متوجه شوید که کل تخیل شما یک توهم بیش نیست.

نبرد پل ها در Trek do Yomi

داستان سرایی مناسب نقش مهمی در جذاب کردن داستان دارد و Trek to Yomi فاقد آن است.

داستان بازی در دوره Edo روایت می شود. جایی که پسری با استادش تمرین می کند و شوگان ها به دهکده آنها حمله می کنند. حالا پسر داستان در تلاش است تا اربابش را پیدا کند و به او کمک کند. نتیجه چیزی جز کشته شدن استاد توسط یک فرمانده شوگان نیست. اگر از نظر تاریخی به جذاب ترین و جذاب ترین بازی های ویدیویی نگاه کنیم، می بینیم که تم همه آنها کلیشه ای است، اما بیان و شخصیت پردازی یک داستان می تواند آن را به یک تجربه فوق العاده و عالی تبدیل کند.

به عبارت دیگر، داستان‌گویی درست نقش مهمی در جذاب‌کردن داستان دارد و Trek to Yomi فاقد آن است. نمایشنامه سعی دارد داستان رستاخیز سامورایی را از طریق داستان خودش به تصویر بکشد، اما آنطور که باید موفق نیست. در واقع چیزی که در این بازی بیش از همه نظر شما را به خود جلب می کند، تصویرسازی و طراحی محیط است که به خوبی جنگ و عواقب آن را به تصویر می کشد، اما وقتی صحبت از داستان قهرمان داستان به میان می آید، به درستی انجام نشده و ممکن است انجام نشود. شرکت کرد.

نبرد بین نبرد با باس ها در Trek to Yomi

تفاوت ضربات سبک و سنگین در اینجا بسیار زیاد است و شاهد عدم تعادل در بازی هستیم

یکی از دلایل اصلی جذاب نبودن داستان نویسی، شخصیت پردازی نامناسب قهرمان داستان است. هیروکی، قهرمان فیلم Trek to Yomi، در طول ماجراجویی خود اطلاعات چندان خاصی از گذشته و اخلاق خود در اختیار مخاطب قرار نداد و همین امر باعث شد که مخاطب نتواند آنطور که باید و شاید با او و ماجراجوش ارتباط برقرار کند. متأسفانه Trek to Yomi از نظر گیم پلی حتی آن چیزی نیست که طرفداران هک اند اسلش منتظر آن بوده اند.

Trek to Yomi یک بازی ماجراجویی با هک و اسلش است که هم ساختار اسکرول جانبی و هم ساختار سه بعدی دارد. بازیکنان می توانند با دو نوع ضربه سبک و سنگین به دشمنان ضربه بزنند و از بین ببرند. معمولا در بازی هایی که دو نوع مشت برای آسیب رساندن به دشمنان وجود دارد، قدرت بین مشت های سبک و سنگین به گونه ای است که بازی نامتعادل به نظر نمی رسد. در اینجا اما تفاوت زیادی بین ضربات سبک و سنگین وجود دارد و شاهد عدم تعادل در بازی هستیم. به عنوان مثال اگر یکی از باس های شروع بازی با 15 تا 20 ضربه سبک از بین برود، در یک ضربه سنگین این عدد به چهار تا پنج ضربه می رسد و ممکن است از این نظر نامتعادل باشیم.

نبرد جنگل در Trek do Yomi

سیستم رزمی Trek to Yomi ایده های جالبی دارد و اگر طراحی انیمیشن شات بهتر بود، می توانست تجربه بسیار بهتری را ارائه دهد.

سیستم شانه زدن و انجام حرکات جدید در بازی به این صورت است که بازیکنان با انجام ترکیب های اولیه و چندین بار کشتن دشمنان ترکیب های جدیدی را آزاد می کنند و با انتشار ضربات جدید می توانید روش های جدید و متفاوتی برای نبرد ابداع کنید. همچنین سه اسلحه در اطراف تخته تعبیه شده است تا مخاطب بتواند در موقعیت های مختلف از آنها برای سهولت بازی استفاده کند. با این حال، طراحی ضعیف انیمیشن های حرکتی، به خصوص در هنگام مبارزه با دشمنان، چیزی است که سیستم مبارزات بازی را دردناک می کند. همچنین نوع ضربات و نبردهای بازی به گونه ای است که می توانید برخی از دشمنان را بیهوش کرده و ضربه نهایی را به آنها وارد کنید.

تیم سازنده برای قوی‌تر کردن شخصیت، عناصری را در دنیای بازی قرار داده است که می‌توانید با موج‌سواری، نوار سلامتی و استقامت خود را افزایش دهید. با این حال، سیستم مبارزاتی Trek to Yomi ایده های جالبی دارد و اگر طراحی انیمیشن شات بهتر بود، می توانست تجربه بسیار بهتری را ارائه دهد. از نظر بصری، سیاه و سفید Trek to Yomi و کادربندی آن باعث می شود بازی حس سینمایی و چشم نوازی داشته باشد.

شخصیت اصلی بازی Trek to Yomi

طراحی ضعیف انیمیشن های بازی نه تنها به درگیری های قهرمان داستان ختم می شود، بلکه ضربات دشمن نیز به درستی طراحی نشده است و در میانه بازی شخصیت ها گاهی تا جایی که لب هایشان تکان می خورد صحبت می کنند. طراحی دشمنان بازی به عنوان یک محصول مستقل قابل قبول است، اما پایه های بازی می توانند بهتر و منحصر به فردتر باشند. از نظر فنی، بازی فاقد یک باگ خاص است، اما گاهی اوقات زمانی که بازی شروع به مبارزه یا انفجار می کند، شاهد افت فریم هستیم.

سفر زیرزمینی به یومی

موسیقی و صدا یکی از چیزهای خوب Trek to Yomi است و حس فیلم های قدیمی را القا می کند. در نهایت، Trek to Yomi تجربه ای 6 تا 7 ساعته با هفت مرحله مختلف و سه پایان متفاوت ارائه می دهد، اما مشکلاتی که در گیم پلی و داستان سرایی آن وجود دارد، حداقل ارزش تکرار را دارد. می توان آن را قرار داد. اگر کاربر گیم پد هستید، Trek to Yomi را امتحان کنید، اما من این بازی را به کاربران پلی استیشن با قیمت تمام شده توصیه نمی کنم.

تجربه بازی بر اساس نسخه کامپیوتری است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا