فیلم و موزیک

بررسی بازی Metal: Hellsinger – آراد نیوز

Metal: Hellsinger یک بازی تیراندازی اول شخص را با یک تجربه ریتمیک ترکیب می کند که بازیکنان را با صدای موسیقی هوی متال در جهنم با دشمنان می جنگند. منتظر بررسی بازی آراد نیوز باشید.

The Ousiders یک استودیو متشکل از بازی‌سازان سابق شرکت‌هایی مانند Dice است که قبلاً روی Darkborn کار می‌کردند، اما پس از توقف توسعه روی Metal: Hellsinger تمرکز کردند که اخیراً توسط Funcom برای کنسول‌های نسل نهم و رایانه‌های شخصی منتشر شد. Metal: Hellsinger از همان اولین نمایش ها نوید یک شوتر با فضایی نزدیک به بازی Doom را داده بود و در ادامه در مورد کیفیت، نقاط قوت و ضعف این اثر صحبت خواهیم کرد.

Metal: Hellsinger شخصیتی به نام Unknown را به ما معرفی می کند. موجودی با ظاهری عجیب که صدایش را از دست داده و در جستجوی آن به جهنم می رود و برای به دست آوردن صدایش باید خود با شیطان مبارزه کند. البته این مسیر چندان هم ساده نیست و بازی ما را به دل مراحل مختلف می برد که با انواع موجودات جهنمی روبرو می شویم و حتی وارد یک باس فایت می شویم. Metal: Hellsinger از آن دسته بازی هایی نیست که به دنبال داستان خاصی باشیم و دانستن تنها چند خط از روایت کلی بازی برای مخاطب کافی خواهد بود. شاید مهمترین نکته در مورد داستان بازی، روایت آن توسط تروی بیکر معروف باشد که جزئیات داستان را در ابتدا و انتهای صحنه روایت می کند و بازیکنان را در مسیر ماجراجویی شخصیت بازی قرار می دهد.

مبارزه با دشمنان در بازی Metal Hellsinger

با در نظر گرفتن این موضوع، چیزی که Metal: Hellsinger را به یک تجربه منحصر به فرد در میان تیراندازان اول شخص اصلی تبدیل می کند، طراحی کلی بازی اصلی است. در این بازی با یک تجربه اول شخص طرف هستیم که بازیکنان باید با استفاده از سلاح های مختلف با دشمنان مبارزه کنند، از شمشیری که همیشه با Unknown است گرفته تا جمجمه ای عجیب و اسلحه های گرم متفاوت. با این حال هسته اصلی و مکانیک کلی بازی کمی با کارهای معمول این سبک متفاوت است و با شلیک ساده به دشمنان یا کشتن آنها با کلیک های متوالی، مراحل را پیش نخواهید برد و کامل نخواهید کرد.

ایده تایم فریم با پخش موسیقی، بازی را به یک تجربه بسیار مبتنی بر مهارت تبدیل می کند و هر چه مهارت بیشتری در آن کسب کنید، امتیاز شما بالاتر می رود و لذت بیشتری خواهید داشت.

به طور خاص، Metal: Hellsinger سبک تیراندازی را با سبک بازی های ریتم ترکیب می کند. بدین ترتیب در هر مرحله از بازی موسیقی هوی متال به صدا در می آید و بازیکنان باید ضربات خود را با ریتم این موسیقی هماهنگ کنند تا هر چه بیشتر به دشمنان آسیب وارد کنند. برای این منظور در وسط صفحه علائمی مشابه علائم کم و زیاد داریم که حرکت می کنند و شما باید دقیقا زمانی که این علائم متحرک بر روی قسمت ثابت در دید قرار می گیرند عکس بگیرید و در این صورت یک عکس عالی خواهید داشت. اختلاف زمانی در این خیلی کم است، ضربه شما خوب خواهد بود و اگر این کار را با اختلاف زیاد انجام دهید، ضربه بدی خواهید داشت. با توجه به کیفیت شلیک، آسیب وارده به دشمن متفاوت است و به همین دلیل، اگر فقط یکی پس از دیگری کلیک کنید یا کنترلر ماشه را غیر منطقی فشار دهید، شلیک های بدی خواهید داشت که آسیب زیادی به دشمنان وارد نمی کند و آنها را نکشید این به قیمت مرگ شخصیت خودتان تمام می شود.

مرحله یخ در بازی متال هلسینگر

Metal: Hellsinger کل گیم پلی خود را حول محور این مکانیک طراحی کرده است که از چند جهت بر روند کلی گیم پلی تاثیر مثبت دارد. اول اینکه ما با تجربه متفاوتی طرف هستیم، جایی که نقش مهارت بیشتر از تیراندازهای معمولی است و تصحیح ضربات با ضرب آهنگ ها نیاز به تمرین دارد که حتی ممکن است باعث شود هر مرحله را چندین بار تکرار کنید تا به موفقیت برسید. این مشکل به ویژه زمانی نمایان می شود که بدانیم هر مرحله از بازی موسیقی خاص خود را دارد و عادت به سرعت ضربات آن می تواند چالشی شیرین برای بازیکنان باشد. یکی دیگر از تاثیرات این ویژگی، وابستگی مکانیک های جانبی بازی به آن است. جایی که یک نشانگر در بالای صفحه نمایش ضریب آسیب شلیک های شما را نشان می دهد و این ضریب که حد نهایی آن 16 برابر است، زمانی پر می شود که مدام عکس های بی نقص داشته باشید و اگر با عجله یا با دقت ضعیف شلیک کنید، svid. کاهش می یابد یا پر نمی شود، که آسیب وارد شده به دشمنان را کاهش می دهد و کار شما را برای کشتن آنها واقعا سخت می کند.

پایبندی به ضرب آهنگ‌ها فقط به تیراندازی به دشمنان محدود نمی‌شود و برای مثال ویژگی Dash در بازی اگر روی ضربان مناسب باشد، عملکرد بهتری خواهد داشت، یا فرض کنید می‌توانید با سه داش کامل در ضربان مناسب فاصله بیشتری بگیرید. یک ردیف حتی شلیک به اجسام انفجاری در محیط یا کریستال های سبز رنگی که سلامتی را بازسازی می کنند، در صورتی که ریتم کامل باشد، اثربخشی آنها بسیار افزایش می یابد. تکمیل مهارت نهایی هر سلاح که سرعت آن به دقت شلیک شما بستگی دارد یا توانایی Slaughter که به شما امکان می دهد پس از رساندن سطح سلامتی دشمن به سطح خاصی و سپس کشتن آنها سلامت خود را بازیابی کنید، از دیگر موارد کوچک اما مهم هستند. مکانیک های جالبی که در بازی وجود دارند.

مرحله چالش در بازی Metal Hellsinger

طبیعتا با این اوصاف برای شما مشخص می شود که موسیقی در Metal: Hellsinger چقدر باید مهم باشد و انصافاً اینجاست که سازندگان بازی واقعاً گل کاشتند. موسیقی مورد استفاده در مراحل بازی به طور ویژه برای آن ساخته شده است و به این ترتیب سازندگان با برخی از معروف ترین گروه های موسیقی متال همکاری کرده اند. از بره خدا به Arch Enemy، Dark Tranquility و System of a Down تنها برخی از نام هایی هستند که برای بازی موسیقی ساخته اند و به عنوان مثال مبارزه با انواع دشمنان با آهنگ No Tomorrow که سرژ تانکیان خوانده است، تجربه ای واقعاً خوب را رقم می زند.

به طور کلی، همه این عوامل دست به دست هم دادند تا Metal: Hellsinger را به یک تیرانداز با تمرکز قوی بر مهارت تبدیل کنند. هر چه بازیکن بهتر بتواند ضربات خود را زمان بندی کند و در نتیجه شانس بیشتری برای کشتن و کشتن سریعتر دشمنان داشته باشد، پاداش دریافت می کند. رویدادی که در طول مراحل امتیاز شما را افزایش می دهد و بازی دارای سیستم رتبه بندی بازیکنان بر اساس مرحله است که در نتیجه همیشه می توانید انگیزه مضاعفی برای کسب امتیاز بالاتر در مراحل داشته باشید. علاوه بر این، با تکمیل هر مرحله یک سری چالش ها باز می شود که تجربه و موفقیت در آن ها آیتم های ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد و شانس موفقیت را افزایش می دهد.

شخصیت و سلاح های متال هلسینگر

البته با وجود این ویژگی های مثبتی که Metal: Hellsinger را به یک تجربه لذت بخش تبدیل می کند، ایجاد استودیوی Outsiders کاملاً بی عیب و نقص نیست. واقعیت این است که پس از گذراندن چند مرحله، بازی شروع به تکراری شدن می کند و عدم تمایز بین مراحل به جز همان موسیقی متفاوت، مراحل را فراتر از کشتن تعداد معینی از دشمنان و پیشروی به Do Not می کند. باس درست است که عمل کشتن دشمنان و تنظیم شات ها با ضرب آهنگ موسیقی تا انتها جالب می ماند، اما اگر هر مرحله از بازی چالش یا کارکرد خاص خود را داشت، در تجربه کلی کمتر احساس یکنواختی می کرد. همچنین با وجود اینکه سلاح های موجود در بازی از نظر طراحی کیفیت خوبی دارند و به عنوان مثال استفاده از تفنگ های شکاری با هفت تیر دوقلو یا تیرکمان انفجاری کاملا متفاوت است، اما تعداد کم سلاح ها به این معنی است که پس از گذراندن مراحل اولیه و بدست آوردن همه آنها ، بازی تمام شد.به این معنا، آیتم جدیدی را در دسترس مخاطب قرار ندهید.

باس فایت در بازی Metal Hellsinger

باس فایت های بازی یک اتلاف فرصت بزرگ است و تکرار تقریباً همه آنها باعث شده پتانسیل ایجاد باس فایت های نفس گیر از بین برود.

Metal: Hellsinger نیز به طور کلی یک تجربه کوتاه است و اگر مجبور نباشید مراحل را چندین بار تکرار کنید، می تواند در کمتر از سه ساعت تکمیل شود. البته وجود چالش هایی که نام بردیم و انگیزه کسب امتیاز بالاتر، عناصری هستند که اندکی این ضعف را می پوشانند و ارزش تکرار خوبی به آن می بخشند. ناامیدی دیگر و حتی اتلاف فرصت بزرگ در Metal: Hellsinger، باس فایت های بازی هستند. هنگامی که اولین بازی باس را شکست می دهید، احساس شیرین مبارزه با یک دشمن واقعاً قوی را خواهید داشت، که مخصوصاً به دلیل اینکه در باس فایت ها رسیدن به شانس بالاتر سخت تر است، این مبارزه یک چالش اساسی را پیش روی شما قرار می دهد. با این حال، زمانی که به باس دوم بازی می رسید، متوجه می شوید که دقیقا همان طراحی باس قبلی را دارد و سیستم مبارزه دقیقاً مشابه باس قبلی است. این اتفاق در مورد باس‌های بعدی نیز می‌افتد و تقریباً همه باس‌های بازی هم از نظر ظاهر و هم از نظر مکانیک رزمی یکسان هستند و سازندگان سعی کرده‌اند با اضافه کردن دشمنان عادی که در هنگام باس فایت یا یک سری تله‌های محیطی ظاهر می‌شوند، آنها را متمایز کنند. که نتوانست این ضعف را پوشش دهد و با وجود اینکه بازی پتانسیل باس فایت های واقعا جذابی را دارد اما در عمل چنین تجربه ای را ارائه نمی دهد.

اسلحه تفنگ و محیط جهنمی بازی Metal Hellsinger

Metal: Hellsinger تنها برای کنسول های نسل نهم و رایانه های شخصی منتشر شده است که انتظارات را برای جنبه های بصری آن افزایش داده است. اما از نظر گرافیکی تجربه چندانی نداریم و با وجود اینکه طراحی محیط از تنوع خوبی برخوردار است و شخصیت اصلی و دشمنان به شکل قابل قبولی طراحی شده اند، اما خبری از گرافیک بسیار خاص نسل نهم در بازی نیست. و تنها لحظه قابل توجه در این زمینه کیفیت افکت های مربوط به شلیک و کشتن دشمنان از کیفیت خوبی برخوردار است. در واقع استودیو Outsiders آن را بیشتر یک تجربه شلوغ می داند که در هر صحنه بازیکنان را با تعداد نسبتاً زیادی دشمن درگیر می کند و با وجود این شلوغی، بازی همیشه با کیفیت خوب و بدون افت فریم یا موارد مشابه اجرا می شود. چالش ها و مسائل. برای بررسی بازی، این اثر بر روی هر دو نسخه Xbox Series S و PC تست شده است و عملکرد فنی آن در هر دو حالت بسیار مناسب و بی نقص است.

به طور کلی، Metal: Hellsinger اثری است که نتیجه خوبی از ترکیب سبک ریتمیک و تیراندازی اول شخص ارائه می دهد. با وجود نقاط ضعفی که به آن اشاره کردیم، غوطه ور شدن در لذت کشتن دشمنان با پخش آهنگ های درجه یک، و لذت کسب مهارت های درون بازی برای تنظیم درست عکس ها با ضرب آهنگ هر آهنگ، هیجان بسیار شدیدی را به مخاطب منتقل می کند. گاهی این هیجان حتی به جایی می رسد که لازم است چند دقیقه بی خیال بازی کنید تا هم دست و هم مغز شما چند دقیقه استراحت کند و این حجم از تنش و مشغله را جذب کند! پس اگر از طرفداران سبک شوتر هستید حتما به شما پیشنهاد می کنم از این بازی که در گیم پس هم موجود است دیدن کنید و اگر موسیقی متال هم دوست دارید این پیشنهاد جدی تر می شود!

بررسی بازی بر اساس نسخه های PC و Xbox است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا