فیلم و موزیک

بررسی بازی GhostWire: Tokyo – آراد نیوز

GhostWire: Tokyo یکی از آن بازی هایی است که با وجود مشکلات مختلف می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند. با بررسی این بازی با آراد نیوز همراه باشید.

ژاپن یکی از آن کشورهایی است که تاریخ، فرهنگ و تمدن باستانی آن پتانسیل کافی برای ساخت بازی های ویدئویی، فیلم ها و سریال های تلویزیونی زیادی دارد. امروز شاهد بازی های مختلفی بودیم که هر کدام به گونه ای فرهنگ شرق را به نمایش می گذارند. زمانی که GhostWire: Tokyo برای اولین بار معرفی شد، شاهد فضای شرقی آخرین ساخته Tango GameWorks بودیم.

به تدریج، با پخش بیشتر، مشخص شد که Ghostwire: Tokyo نه تنها یک محصول کاملاً شرقی است، بلکه تمرکز ویژه ای بر فرهنگ و عناصر باستانی دارد. جایی که مدام شاهد جادوهای مختلف، یوکا و گابلین و چیزهای مختلف خواهیم بود. از طرفی شینجی میکامی درگیر روند ساخت بازی نیست و همین موضوع باعث شده تا برخی از کاربران فکر کنند که Ghostwire: Tokyo با وجود همه منحصر به فرد بودنش، قادر به ارائه یک تجربه خوب و مفرح نیست. باید بگویم که Ghostwire Tokyo یک بازی سرگرم کننده سرگرم کننده و اعتیاد آور است و با تمام سختی هایش می تواند تجربه ای بی نظیر را ارائه دهد.

از یوتیوب تماشا کنید

داستان بازی شروع بسیار خوبی دارد. روحی به نام KK در بدن پسری به نام آکیتو گفته می شود وی در یک تصادف جان خود را از دست داده است. وقتی به هوش آمد، آکیتو متوجه تغییر ظاهر شد و وحشت کرد. KK سعی می کند شخصیت اصلی آکیتو را آرام کند و کمی بعد آنها ارواح سرگردان را می بینند که به توکیو شیبویا حمله می کنند. ارواح که خود را بازدید کننده می نامند و معلوم نیست چرا و چگونه وارد این دنیا شده اند. بازدیدکنندگان تنها یک هدف دارند و آن چیزی نیست جز تسخیر و تسخیر روح انسان.

آکیتو علاوه بر اینکه باید با مهمانان مبارزه کند، باید بفهمد چه اتفاقی برای توکیو افتاده و چه چیزی باعث حمله مهمانان شده است؟ داستان بازی به ظاهر کلیشه ای است اما المان های داستان و گیم پلی در کنار طراحی دنیای Tokyo Ghostwire این کلیشه را جذاب می کند به شرطی که بازی دارای طرحی بی عیب و نقص باشد. گوستاویه: توکیو شروع خوبی دارد، حتی بازی را خلاصه و به پایان می رساند، اما بین شروع و پایان بازی یک ضعف در داستان گویی وجود دارد. در برخی از قسمت‌های داستان شاهد روند کند داستان‌گویی هستیم، اما در یکی دو مرحله آخر سرعت داستان‌گویی ناگهان افزایش می‌یابد و بازی به پایان می‌رسد.

نبرد GhostWire: توکیو

عدم تعادل در داستان گویی چیزی است که داستان و ایده GhostWire: Tokyo را از محو شدن دور نگه می دارد. شخصیت پردازی شخصیت های مثبت بازی به خوبی انجام شده و کاربر به مرور زمان و پیشرفت در خط داستانی با شخصیت های اصلی و فرعی بیشتر آشنا می شود. البته انجام برخی از ماموریت های جانبی نیز می تواند کمک کننده باشد. با این حال شخصیت پردازی شخصیت منفی Ghostwire: Tokyo آنطور که باید خوب نیست و بازیکن نمی تواند با آن ارتباط برقرار کند.

طلسم ها و طلسم های مختلف تنها سلاح هایی هستند که برای از بین بردن دشمنان استفاده می کنید

چیزی که GhostWire: Tokyo را از دیگر بازی های سبک خود متمایز می کند، گیم پلی آن است. در ظاهر با یک محصول نقش آفرینی اکشن اول شخص طرف هستیم که در آن بازیکن مراحل اصلی را طی می کند و داستان بازی را ادامه می دهد. اکنون در میان آنها تعدادی ماموریت و فعالیت های جانبی در نظر گرفته شده است تا مخاطب با گشت و گذار بیشتر در دنیای بازی جوایز بیشتری را از آن خود کند. اما نکته اصلی این است که بر خلاف اکثر بازی های این سبک، خبری از سلاح های سرد و گرم نیست، بلکه در مورد طلسم ها و طلسم های مختلف است، تنها سلاحی که برای از بین بردن دشمنان از آن استفاده خواهید کرد.

قهرمان شیطانی از GhostWire: Tokyo

سیستم مبارزه بازی به گونه ای است که شخصیت اصلی دارای چهار عنصر باد، آتش، آب و برق است و از طریق آنها باید دشمنان را نابود کند. هر یک از این عناصر عملکرد و ساختار متفاوتی دارند و استفاده مناسب از آنها در طول نبرد همان چیزی است که سیستم رزمی Ghostwire: Tokyo را تشکیل می دهد. حال سوال این است که آیا صرف ارائه یک سیستم کمپین متفاوت دلیلی برای سرگرمی مخاطب است؟ خیر، چیزی که سیستم رزمی Ghostwire: Tokyo را جذاب، درگیرکننده و هیجان‌انگیز می‌کند، ترکیب عالی آن با دنیای بازی و اثربخشی سیستم ارتقاء شخصیت و درخت مهارت است.

چیزی که سیستم رزمی Ghostwire: Tokyo را جذاب، گیرا و هیجان انگیز می کند، ترکیب عالی آن با دنیای بازی و اثربخشی سیستم ارتقاء شخصیت و مهارت است.

بگذارید با این موضوع شروع کنم که آخرین سیستم مبارزه و دنیای Tango GameWorks چیزی نیست که همه کاربران بتوانند با آن تعامل داشته باشند، اما اگر به داستان های شرقی، جادو و مواردی از این دست علاقه دارید، باید بگویم که Ghostwire: Tokyo دارای تنوع است. و گیم پلی سرگرم کننده شما بگذارید. با کشتن دشمنان، انجام مراحل ابتدایی، فرعی و جمع آوری روح انسان برنده XP می شوید و این XP به سطح شخصیت اصلی می رسد. از طرفی بازی دارای یک درخت مهارت است که دارای سه شاخه مختلف است و بر روی برخی از مهارت های شما تمرکز می کند. بنابراین، با ارتقای مناسب به آکیتو، می توانید سبک نبرد خود را تا حدودی شخصی سازی کنید.

آکیتو و K.K.  در GhostWire: Tokyo

تعداد کمی از آثار ارسالی به خوبی طراحی شده اند و مخاطب را راضی نگه می دارند

طراحی خوب و هوشمند بر پایه شخصیت و درخت مهارت ساخته شده است و سیستم مبارزه بازی را لذت بخش تر می کند و بازیکن را متقاعد می کند تا دنیای بازی را بیشتر کشف کند. باز کردن قفل توری گیتس، جمع آوری ارواح انسانی در سراسر دنیای بازی، یافتن یوکا و انجام ماموریت های جانبی از جمله فعالیت هایی است که بازیکن می تواند برای باز کردن کارت بازی و دریافت آیتم های ارتقاء مهارت رایگان انجام دهد. در دنیای Ghostwire: Tokyo، تعدادی شریان وجود دارد که بازیکن پیدا می کند و تعداد طلسم هایی را که استفاده می کند افزایش می دهد. به عبارت دیگر، هر چه بیشتر دنیای بازی را کشف کنید، قوی‌تر می‌شوید.

ماموریت های اصلی بازی به خوبی طراحی شده اند و تنها به کشتن بازدیدکنندگان محدود نمی شوند و تیم سازنده سعی در نمایش آنها به طرق مختلف داشته و در این راه نیز موفق بوده است. با این حال، ماموریت های فرعی بازی آنچنان که باید جذاب نیستند و به دلیل جوایز خوبی که ارائه می دهند به سادگی شما را سرگرم خواهند کرد. البته تعداد کمی از آثار ارسالی به خوبی طراحی شده اند و مخاطب را راضی نگه می دارند.

GhostWire: یک بازی مینی باس در توکیو

میزان بارندگی در بازی به گونه ای است که قطرات آب را نمی بینید اما حرف کانجی باران در ژاپن نمایش داده می شود.

جلوه های بصری و طراحی یکی دیگر از مواردی است که GhostWire: Tokyo را خاص می کند. از نظر بصری با یکی از بهترین بازی های چند سال اخیر طرف هستیم که هم از نظر جزئیات محیطی و هم از نظر طراحی شخصیت کیفیت خوبی دارد. این تیم همچنین یک سری اینترلود برای Ghostwire: Tokyo آماده کرده است تا کاربر تجربه متفاوت و لذت بخشی را داشته باشد. علاوه بر عناصر ذکر شده در قسمت طراحی، گفته شد که تانگو گیم ورکس با نوع طراحی جادویی، یوکای و بازدیدکنندگان و همچنین وجود آیتم هایی مانند نکوماتا و اسطوره های آن، سعی کرده مخاطب را با شرق و اسطوره های آن آشنا کند. گربه های شاد

اما تلاش سازنده به موارد ذکر شده ختم نمی شود، بلکه در مواردی مانند باران یا نمایش ذرات برف نیز شاهد المان های جالبی هستیم. باران در بازی به گونه ای است که قطرات آب را نمی بینید و کلمه کانجی باران در ژاپن به معنی باران است. دشمنان بازی به خوبی طراحی شده اند و نبرد با باس های اصلی تجربه ای منحصر به فرد و خاص را ارائه می دهد. داستان و اتفاقات بازی در شیبویا توکیو روایت می شود و ماموریت های اصلی تنها به محیط شهری شیبویا محدود نمی شود، بلکه شاهد محیط های ماورایی و تخیلی دیگری هستیم که با ساختار جهان و تاریخچه بازی همخوانی دارد. .

جمع آوری روح انسان در GhostWire: Tokyo

از نظر فنی بازی هیچ نقص خاصی ندارد اما در برخی صحنه ها شاهد افت فریم هستیم که تاثیری بر تجربه کلی شما ندارد. GhostWire: موسیقی و صدای توکیو بسیار خوب است. گاهی اوقات وقتی با دشمنان و باس ها مبارزه می کنیم، موسیقی با کیفیتی را می بینیم، اما از طرفی دوبله ژاپنی و همچنین دوبله انگلیسی بازی به گونه ای است که همه کاربران می توانند از آن لذت ببرند.

از این گذشته، GhostWire: Tokyo محصولی است که بسته به نحوه بازی شما بین 20 تا 30 ساعت شما را سرگرم می کند و محصولی نیست که بتوان آن را به همه کاربرانی که علاقه مند به بازی های اکشن ماجراجویی هستند ارائه داد. در دنیای او غوطه ور هستند، به راحتی می توانید با مشکلات بازی کنار بیایید و از بازی لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا