تکنولوژی

برج متروپل آبادان حتی تحمل بار نما را نداشت [گفت و گوی سایت خبری آرادبا مهندس رامین صدر]

به گفته مهندسان و کارشناسان، فاجعه در کلانشهر چیزی نیست که قابل پیش بینی نباشد. اما این کلان شهر با وجود همه هشدارها ساخته شد و یک فاجعه بود. چرا برج کلانشهر آبادان فرو ریخت؟ در ادامه به دلایل این فاجعه خواهیم پرداخت.

ساختمان تجاری 10 طبقه این کلانشهر که در منطقه امیرآباد آبادان در حال ساخت بود، در دومین دوشنبه خرداد 1311 فروریخت و این فاجعه تا کنون جان 11 نفر را گرفته است. پس از فروریختن ساختمان، اولین چیزی که در فضای مجازی منتشر شد، هشدار مهندسان و کارشناسان برای توقف ساخت و ساز قبل از حادثه بود. حتی در فضای مجازی نیز شاهد ویدئویی هستیم که چند روز پیش توسط کارگران ساختمانی گرفته شده است که در آن ترک هایی در ساختمان دیده می شود که ضعف سازه را به خوبی نشان می دهد؛ ترک هایی که عوامل ساختمانی فقط دستور حفاری آنها را داده اند. اما چرا برج کلانشهر آبادان با همه هشدارها بازسازی شد؟ در همین راستا با مهندس رامین صدر از اعضای هیئت مدیره سابق سازمان نظام مهندسی تهران گفت وگو کرده ایم.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

نمونه هایی مثل برج کلانشهر آبادان در تهران را هم داریم

صدر در ابتدا در پاسخ به اینکه چرا ساختمانی مانند کلانشهر ساخته می شود که مشخصا فاقد استاندارد است، گفت: سازمان نظام مهندسی استان خوزستان قبل از وقوع حادثه تذکراتی به شهرداری داده اما هیچ تاثیری در فونداسیون و سازه ساختمان نداشته است. . ناموفق

برج پایتخت آبادان تحمل بار را هم ندارد [گفت و گوی  سایت خبری آرادبا مهندس رامین صدر]
چرا برج کلانشهر آبادان فرو ریخت؟

من فکر می کنم سوال خیلی واضح است و حتی ما در تهران هم نمونه هایی از این سازه ها را داریم. در مقطعی ساختمان تهران را بررسی کردیم و سپس حدود 2200 واحد مورد بازرسی قرار گرفت. ما به عنوان کارمند نظام مهندسی نسبت به نکاتی که برای امنیت ساختمان باید رعایت شود هشدار می دهیم اما در بسیاری از موارد شهرداری و سایر کارکنان گوش نمی دهند.

حتی در بهترین نقاط تهران هم شاهد سازه هایی هستیم که می توان آنها را فاجعه آمیز نامید. پس از بررسی دلایل ساخت هر یک از این ساختمان ها، تنها چیزی که متوجه می شویم این است که منافع مالی مردم پشت ساخت چنین بلاهایی است و ساخت سازه های خطرناک همچنان ادامه دارد.

قانون وجود دارد، اما اجرا کننده قانون نیست

صدر نیز مانند حاجوی رئیس سازمان نظام مهندسی خوزستان گفت که نظام مهندسی تذکرات لازم را می دهد اما گوش شنوایی ندارد. صدر گفت: “سازمان های مهندسی فقط می توانند گزارش دهند، اما خدا می داند چه کسی قبول می کند.” در رابطه با پل مترو، نظام مهندسی هشدار داده بود که این ساختمان حتی بار نما را هم تحمل نمی کند.

آنها گوش نمی دهند. زیرا قدرت و پول پشت چنین ماجراهایی است.

برج پایتخت آبادان تحمل بار را هم ندارد [گفت و گوی  سایت خبری آرادبا مهندس رامین صدر]

صدر در توضیح اینکه آیا ساختن چنین ساختمان بزرگی در خیابانی به این کوچکی و در کنار ساختمان های کوتاه درست است یا خیر، پاسخ داد:

زمانی که ساختمانی استانداردهای لازم را نداشته باشد، قطعا در مطالعات شهری دچار مشکل می شود. گاهی اوقات ساختمان هایی با حداکثر 10 یا 15 طبقه مجاز است، اما می بینیم که 30 طبقه ساخته شده است. در کوچه های چند متری و در کنار ساختمان های کوتاه مسکونی واقع شده است. مثل کلان شهری که در آبادان ساخته شد.

وقتی ساخت یکی از این سازه های غیراستاندارد را از نظر شهرسازی و ساخت و ساز بررسی می کنیم، متوجه می شویم که پشت آن مسئولانی هستند که قوانین را رعایت نکرده اند.

ساخت برج در کنار ساختمان های کوتاه ممنوع است و این مشکل در تهران بسیار رایج است. شهرداری باید پاسخ دهد که اینگونه ساخت و سازها چگونه ساخته می شود. ما قانون داریم ولی نداریم. قانون باید برای همه یکسان اجرا شود. تنها در این صورت است که می توان امیدوار بود که این فجایع رخ ندهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد فاجعه برج کلانشهر آبادان چیست؟ لطفا نظرات خود را با سایت خبری آرادو سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا