خودرو

بدون نگرانی ماشین خراب خود را مانند روز اول کنید

برای هر خانواده، ماشین مانند یک خانه دوم است. خانه متحرکی که راحتی رفت و آمد در شهر یا رفت و آمد بین شهرها را به عنوان راحتی ما در خانه فراهم می کند. فرقی نمی کند ماشین شما چه مدلی باشد، ایرانی باشد یا خارجی، سال تولید امسال یا چند سال پیش، نگهداری از ماشین شما مانند نگهداری از خانه شماست. با در نظر گرفتن هزینه های منزل و هزینه های روزانه خودرو، سرویس به موقع خودرو باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود. در این مقاله نکاتی در مورد تعمیر و نگهداری خودرو ارائه می دهیم.

مجله مکانیک خودرو، مجله خودرو کارستان، مجله خودرو، سایت تخصصی خودرو، اطلاعات فنی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو، اطلاعات جالب خودرو، نکات فنی خودرو، آموزش عیب یابی خودرو، آموزش تعمیرات خودرو، آموزش مکانیک و برق خودرو، آدرس تعمیرات مغازه های تهران، آموزش مکانیک خودرو

فراموش نکنید که روغن خودرو خود را به صورت دوره ای چک کنید

روغن خودرو یکی از مواد مصرفی خودرو است، به این معنا که پس از گذشت زمان نیاز به نوسازی دارد. اما زمان مناسب برای آن چه زمانی است؟ این زمان با توجه به نوع ماشینی که استفاده می کنید تعیین می شود. به عنوان مثال، تعیین این زمان مهم است:

آیا شما راننده شهری هستید یا بیشتر سفرهایتان بین شهری است؟

چند روز در هفته از ماشین استفاده می کنید؟ آیا مدام از آن استفاده می کنید یا ماشین در فواصل زمانی استراحت می کند؟

منطقه آب و هوایی شما چیست؟ آیا در شرایط گرم و خشک هستید یا خنک؟

اگر راننده شهری هستید و در روزهای هفته از ماشین استفاده نمی کنید و ماشین دوره استراحت دارد، ماشین شما سالم است. در این شرایط بین 8000 تا 12000 کیلومتر روغن خودرو را تعویض کنید.

با این حال، اگر هوای منطقه شما گرم، گرد و غبار است، مصرف سوخت خودروی شما زیاد است یا بارها را با ماشین حمل می کنید، روغن خودرو خود را هر 2000 تا 5000 کیلومتر تعویض کنید. باید مطمئن شوید که شرایط سخت رانندگی تاثیر بدی روی موتور شما ندارد.

با توجه به اینکه این کار نیاز به مهارت دارد معمولا با مراجعه به مراکز تعمیر خودرو این کار را انجام می دهیم. اما اگر در زمان اپیدمی کرونا قصد خروج از منزل خود را ندارید، بهتر است از خدمات محلی استفاده کنید، برای این منظور می توانید از سرویس تعویض روغن خودرو آچارباز استفاده کنید.

افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور پراید، افزایش قدرت موتور سمند، نحوه افزایش قدرت موتور پژو 405، قدرت موتور پژو 405 چقدر است، قدرت موتور دانا چقدر است، حقایق جالب خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو، آموزش تعمیر خودرو، مجله مکانیک، آموزش تعویض فیلتر هوا پژو، تعویض فیلتر هوا پژو 405

تعویض سالیانه فیلتر هوا

یکی دیگر از مواد مصرفی خودرو فیلتر هوا است. فیلتر هوای خنک تر از ورود گرد و غبار و کثیفی به داخل موتور جلوگیری می کند. فیلترهای هوای جدید در حال حاضر از قبل تمیز شده اند و نیازی به تعویض ندارند. اما در مدل های قدیمی باید سالی یک بار این قطعه را تعویض کنید. در اکثر مدل ها، دریچه و فیلتر خودرو را می توان با پیچ یا گیره باز کرد. فیلتر قدیمی را با باز کردن دریچه خارج کرده و فیلتر جدید را جایگزین کنید.

برای هر موقعیتی آماده باشید

در حال حاضر شرایط مختلفی مانند زلزله در تهران، وضعیت ویروس کرونا در تهران و … در کشور وجود دارد که در نتیجه نیاز به خودرو و آماده سازی آن در شرایط مختلف بیشتر احساس می شود. پس باید تمام موارد را بررسی کرد. نگهداری صحیح خودرو شامل نگهداری ترمزها، شیلنگ ها و تسمه ها می باشد. کفی نیز یکی از قطعات مهم و مصرفی خودرو است. با هر بار استفاده و توقف به دلیل اینکه فشار زیادی به لاستیک ها وارد می شود، لنت ها فرسوده شده و در نتیجه نیاز به تعویض دارند. برای تعویض لنت نیازی به مراجعه به مراکز خدماتی نیست، می توانید با ثبت بلیط در صفحه تعویض لنت، در محل از خدمات استفاده کنید. بهتر است این کار را هر 30 هزار کیلومتر انجام دهید.

علل ضعف برق خودرو، علت تخلیه باتری، علل پریدن فیوز خودرو، آموزش باطری، آموزش مکانیک و برق خودرو، عیب یابی برق خودرو، چرا دینام شارژ نمی شود، تعمیر و نگهداری خودرو، برق و لوازم الکترونیکی خودرو، دلایل دزدی برق یک ماشین

پایانه های باتری را سالانه تمیز کنید

باتری خودرو دارای پایانه هایی است که با گذشت زمان ته نشین می شوند، هر چه این رسوبات بیشتر شوند، می توانند روند ارسال برق را مختل کنند. شما خودتان می توانید این جنایات را پاکسازی کنید. برای این کار ابتدا قطب منفی باتری را باز کرده و رها کنید (برای این منظور از پیچ نصب شده بالای آن استفاده کنید) و سپس قطب مثبت را باز کنید. برای تمیز کردن و از بین بردن این رسوبات، یک قاشق غذاخوری یا معادل 13.8 گرم جوش شیرین را در یک لیوان آب یا 240 میلی لیتر آب مخلوط کنید و با استفاده از یک برس کوچک یا مسواک، رسوبات را با این محلول از بین ببرید. گاهی اوقات یک ماشین روشن نمی شود و روشن نمی شود می تواند به دلیل این رسوبات و تداخل آنها در تامین برق باشد. برای بررسی کامل این مشکل، باید خودروی خود را تعمیر کنید.

تعمیر و نگهداری H30 cross، تعمیر و نگهداری L90، تعمیر و نگهداری برلیانس، تعمیر و نگهداری پراید، تعمیر و نگهداری پژو 206، تعمیر و نگهداری خودرو، آموزش مکانیک، مشاوره فنی خودرو، زمان تعویض روغن موتور

این نکات را هنگام نگهداری از خودرو در نظر داشته باشید:

  1. کولر ماشین را چند دقیقه روشن کنید و ماهی یک بار خاموش کنید. این باعث می شود گاز و روغن با هم مخلوط شوند و در نتیجه گاز بدلیل عدم استفاده خراب نمی شود.
  2. قبل از خاموش کردن خودرو، کولر یا بخاری را خاموش کنید
  3. اگر چراغ ترمز خودرو روشن است، خودرو را متوقف کرده و با کارگاه تماس بگیرید.
  4. هر 20000 کیلومتر شمع را عوض کنید.
  5. هر 60000 کیلومتر تسمه تایم خودرو را تعویض کنید.
  6. فیلتر هوای معمولی را تمیز نکنید، ذرات موجود در آن بسیار خطرناک هستند. فیلتر را تعویض کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا