خودرو

با یادگیری تکنیک پاشنه و پنجه، به یک راننده‌ی حرفه‌ای تبدیل شوید

پاشنه و پنجه آرادیک راه حل کارآمد دنده عقب است که شما را به راننده ای با تجربه تر تبدیل می کند. در ادامه تکنیک پاشنه پا و پنجه را یاد خواهیم گرفت.

پاشنه و پنجه یک تکنیک کلیدی است که تا حد ممکن در خودروهای گیربکس دستی روند معکوس را روان می کند. اگرچه این تکنیک در ابتدا برای اتومبیل های مسابقه ای استفاده می شد، اما امروزه به نظر می رسد در رانندگی روزمره نیز بسیار مؤثر باشد. البته، این نام ممکن است آن را به بهترین شکل توصیف نکند. با این حال، «قسمت چپ پای راست و قسمت راست پای راست» در یک کلمه دقیق‌ترین توصیف از این تکنیک خواهد بود. بنابراین، می توان فهمید که چرا چنین نامی برای آن استفاده می شود. در ادامه تکنیک پاشنه پا و پنجه را یاد خواهیم گرفت.

آموزش تکنیک پاشنه پا

10 اشتباه مرگبار رانندگی، تست عملی رانندگی، آدرس مدرسه رانندگی، آموزش رانندگی، آموزش رانندگی از صفر، آموزش رانندگی با غرور، آموزش رانندگی در جاده، آموزش حرفه ای رانندگی در مسیر، آموزش تصویری رانندگی، آموزش ویدیویی برای آموزش رانندگی آموزش رانندگی در شیب، یادگیری رانندگی در تپه اخبار آگاهانه، دانش جدید

اولین قدم برای استفاده از تکنیک پاشنه پا بسیار ساده است. پای خود را طوری قرار دهید که انگشت شست پا روی پدال ترمز را بپوشاند و بقیه پا به پدال گاز برسد. اگر پدال های ماشین شما خیلی از هم فاصله دارند، باید موقعیتی را پیدا کنید که بتوانید فشار روی پدال ترمز را در حالی که همچنان پدال گاز را فشار می دهید، حفظ کنید. اگر پای شما کوچکتر از آن است که دو پدال را بپوشاند، احتمالاً دچار مشکل خواهید شد.

مرحله اساسی تکنیک پاشنه و پنجه نیاز به دقت و سرعت دارد. در این مرحله پدال ترمز را با پنجه پای راست فشار دهید و همزمان با پای چپ پدال کلاچ را طبق معمول فشار دهید و دنده را پایین بیاورید. در حالی که پدال کلاچ را با پای چپ خود نگه می دارید و همچنین با انگشت پای راست خود روی پدال ترمز فشار می آورید، مچ پای راست خود را بچرخانید تا بتوانید به سرعت پدال گاز را با زاویه پای خود فشار دهید یا در واقع. ، لمس کوتاه. لمس آن.

10 اشتباه مرگبار رانندگی، تست عملی رانندگی، آدرس مدرسه رانندگی، آموزش رانندگی، آموزش رانندگی از صفر، آموزش رانندگی با غرور، آموزش رانندگی در جاده، آموزش حرفه ای رانندگی در مسیر، آموزش تصویری رانندگی، آموزش ویدیویی برای آموزش رانندگی آموزش رانندگی در شیب، یادگیری رانندگی در تپه اخبار آگاهانه، دانش جدید

در این حالت و همچنین در حالت خنثی، دور موتور به سرعت می چرخد. میزان فشار روی پدال گاز به سرعت دور موتور بستگی دارد، اما حتی برای خودروهای دیزلی فقط کسری از ثانیه این کار را انجام می دهد. حالا که دنده را عوض کرده اید و دور موتور کمی بالا رفته، طبق معمول به آرامی پای خود را از روی کلاچ بردارید.

اگر این مراحل را به درستی انجام دهید، دور موتور با دنده مورد نظر تنظیم می شود. اگر کمی فرآیند را به هم بزنید، در نهایت به جلو یا عقب می پرید تا زمانی که موتور دور موتور لازم را برای دنده مذکور پیدا کند. بنابراین، سعی کنید نجیب‌های دور موتور لازم را برای هر موقعیتی پیدا کنید. با این حال، اگر تکنیک پاشنه و پنجه پا را خراب کنید، ماشین به صدا در می آید. به همین دلیل هنگام دنده عقب مراقب جایی که می روید باشید. در صورت نیاز به تعویض دنده و همچنین دنده، این روند را تکرار کنید. در غیر این صورت، خودرو برای شتاب گیری در پیچ ها در دنده مناسب است.

همچنین بخوانید:

11 اشتباهی که عمر خودرو را کاهش می دهد

منبع: TopGear

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا