گردشگری

با مدرک آزمون TEF مهاجرت کنید!

آخرین ویرایش در 11 فروردین 1401 توسط خاطره محمدی انجام شده است

تست TEF برگرفته از عبارت Test d’Evaluation de Français که در سال 1998 ابداع شد. مرکز زبان فرانسه CCI Paris Ile-de-France یک آزمون معیار بین المللی ایجاد کرده است که سطح دانش و مهارت شما را در زبان فرانسه می سنجد. این آزمون برای مهاجرت به فرانسه یا کانادا در نظر گرفته شده است.

به غیر از فرانسه، اگر کبک کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اید، به مدرک زبان فرانسه نیاز دارید. یادگیری زبان می تواند افق های فرهنگی و حرفه ای زیادی را برای شما باز کند. با اينكه ثبت نام دوره های زبان فرانسهامکان دریافت اقامت در فرانسه وجود دارد.

گواهی نتایج معتبر برای داوطلب دو سال نتایج هر قسمت از آزمون صادر و نمایش داده می شود. داوطلب می تواند هر چند بار که بخواهد در آزمون شرکت کند، اما یک دوره انتظار دو ماهه بین دو آزمون متوالی لازم است. مشارکت در دوره های زبان فرانسه و یادگیری این زبان می تواند درهای موفقیت را برای شما باز کند!

در آراد مگکارشناسان مهاجرت ما در آراد مگآماده اند تا در مورد هر کشور و انواع روش های مهاجرت به شما مشاوره دهند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

آزمون زبان TEF چیست؟

آراد مگ.ir

پست را ببینید

TEF یا Test d’évaluation du français یک آزمون زبان فرانسوی است که توسط اتاق بازرگانی پاریس برای افراد غیر بومی برگزار می شود. او این مهارت ها را در پنج حوزه می سنجد: درک شنیداری، خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گرامر.

قالب و بخش های آزمون بسته به نسخه TEF متفاوت است. اگر برای ویزای کانادا درخواست می دهید، باید مدرک انگلیسی یا فرانسوی را ارائه دهید تا واجد شرایط اقامت دائم شوید. در حالی که انگلیسی زبانان دو امتحان انتخابی دارند – CELPIP یا IELTS – زبان فرانسه فقط یک امتحان TEF دارد.

کل آزمون حدود سه ساعت طول می کشد. شما باید کل آزمون را در یک روز در یکی از مراکز رسمی آزمون شرکت کنید. در حال حاضر دو نسخه TEF وجود دارد: کاغذی و کامپیوتری. پس از آزمون TEF، نتایج را در عرض 6 تا 8 هفته دریافت خواهید کرد و گواهی معمولاً به مدت دو سال از تاریخ آزمون شما معتبر است.

فراموش نکنید که تاریخ امتحان خود را از قبل رزرو کنید، زیرا امتحانات TEF فقط در تاریخ های محدود و در مکان های خاص در دسترس است. اگر از نتایج خود راضی نیستید، می توانید مجدداً آزمایش دهید، اما باید حداقل 60 روز پس از آخرین آزمایش صبر کنید. اگر در تلاش دوم خود نمره بالاتری کسب کردید، می توانید نتایج آزمون خود را در سیستم اکسپرس اینتری ارتقا دهید.

انواع تست TEF

دلایل تفاوت بین آزمون TEF کانادا و فرانسه
تفاوت تست TEF کانادا و فرانسه

بسته به اهداف خود، باید یکی از این تست های TEF را انجام دهید:

  • TEF – تحصیل در فرانسه یا کانادا برای تایید سطح زبان فرانسه برای کار
  • TEF IRN – اخذ تابعیت فرانسه یا کارت اقامت
  • TEF کانادا – مهاجرت به کانادا یا اخذ شهروندی کانادا
  • TEFAQ – مهاجرت به کبک

دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه پذیرای دانشجویان خارجی هستند.

آزمون مهاجرت TEF

شرایط سنی برای آزمون TEF چیست؟
شرایط سنی برای آزمون TEF

افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه یا کانادا برای اثبات تسلط خود به زبان فرانسه باید آزمون TEF را پشت سر بگذارند. TEF تنها آزمون زبان فرانسه است که توسط سرویس مهاجرت کانادا برای برنامه کارگران ماهر فدرال پذیرفته شده است. حداقل امتیاز مورد نیاز برای این ویزای NCLC سطح 7 و کمی پایین تر (4-5) برای برنامه های تجاری واجد شرایط فدرال است. اگر برای اقامت دائم کبک اقدام می کنید، می توانید TEFaQ را ​​انتخاب کنید که برای کبک مناسب است.

اگر مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی مانند نتیجه آیلتس همراه با درخواست ویزای خود دارید، نیازی به شرکت در TEF ندارید. با این حال، اثبات مهارت های زبانی در بیش از یک زبان می تواند امتیاز بیشتری در سیستم اکسپرس اینتری کسب کند. بنابراین حتی اگر تا حدودی به زبان فرانسه مسلط هستید، ممکن است ارزش شرکت در آزمون TEF را داشته باشد تا راه را برای مهاجرت و اقامت هموار کنید.

همچنین ممکن است برای اثبات مهارت های زبان خود به یک کارفرما یا موسسه آموزشی در کانادا یا فرانسه برای ویزای موقت دانشجویی یا کاری نیاز به امتحان داشته باشید.

نحوه شرکت در آزمون TEF

نحوه شرکت در آزمون TEF
نحوه شرکت در آزمون TEF

هدف TEF ارزیابی مهارت های فرانسوی داوطلبانی است که دارای 7 سطح هستند. این آزمون سطوح از +0 (مهارت های پایه) تا سطح 6 (کنترل کامل) را پوشش می دهد. سطح 0 به معنای ابتدایی ترین شایستگی ها است، در حالی که سطح 6 به معنای تسلط کامل بر زبان است.

آزمون فرانسوی TEF کانادا شامل چهار بخش است: Compréhension écrite، Compréhension orec، Expression écrite و Expression orale.

در اینجا نتایج برای هر بخش آورده شده است:

بخش زمان تعداد سوالات نتیجه
درک مطلب (مهارت خواندن) 60 دقیقه 50 300
فشرده سازی دهان (مهارت های گوش دادن) 40 دقیقه 60 360
بیان écrite (مهارت های گفتاری) 60 دقیقه 2 450
واژگان و ساختار (مهارت های نوشتاری) 30 دقیقه 40 450

آمادگی برای آزمون TEF

چرا آزمون TEF انجام می شود؟
دلایل انجام آزمون TEF

اگرچه منابع زیادی برای آزمون TEF به اندازه سایر آزمون های زبان وجود ندارد، اما هنوز گزینه های زیادی برای آمادگی شما وجود دارد. علاوه بر راهنمای آزمون (موجود به زبان فرانسه)، می توانید نمونه اسنادی که هر بخش از آزمون را نشان می دهد را دانلود کنید.

برخی دیگر از منابع موجود را بررسی کنید تا به شما در آمادگی برای آزمون کمک کند TEF مدیریت:

دروس آنلاین در Le Francais des affaires موجود است

این آموزش های آنلاین بیشتر اسلایدهای پاورپوینت هستند که شما را در هر بخش از آزمون راهنمایی می کنند. این راهنماها که توسط اتاق بازرگانی پاریس تهیه شده اند به شما کمک می کنند تا با فرم آزمون احساس راحتی کنید. به این ترتیب وقتی جلوی کامپیوتر می نشینید، آماده کار خواهید بود و زمان را برای فهمیدن نحوه استفاده از رابط تلف نخواهید کرد.

دوره های PrepMyFuture در دسترس هستند

اگر فکر می کنید به بیش از یک ویدیوی آموزشی نیاز دارید، دوره های آموزشی آنلاین در PrepMyFuture وجود دارد که با کمک Le Francais des affaires ایجاد شده است. این دوره ها از استراتژی های یادگیری تطبیقی ​​برای کمک به برنامه ریزی یادگیری بر اساس زمینه هایی که نیاز به بهبود بیشتر دارند استفاده می کنند. PrepMyFuture همچنین دارای دوره هایی به زبان های دیگر است، بنابراین اگر در TEF و IELTS شرکت کنید، می توانید برای هر دو آزمون در یک مکان مطالعه کنید.

برنامه FRANÇAIS 3

این برنامه رایگان برای اندروید و آیفون در دسترس است تا به شما کمک کند برای TEF آماده شوید. این نرم افزار دارای تست هایی است که می توانید از آنها برای ارزیابی مهارت های درک زبان فعلی خود و همچنین تمرین دروس در کاربردهای مختلف زبان از جمله فرانسوی برای تجارت، مراقبت های بهداشتی، مهمان نوازی و غیره استفاده کنید.

نمونه هایی از مقالات آزمون TEF

TEF دارای چهار بخش اصلی است – خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن – و بسته به اینکه در کدام نسخه از آزمون شرکت کنید، ممکن است بخش پنجم در گرامر وجود داشته باشد. هر بخش دارای ترکیبی از انواع سوالات است، اما اکثر آنها دارای چندین گزینه هستند.

نمونه مقالات به صورت آنلاین موجود است که سوالات واقعی استفاده شده در نسخه های قبلی آزمون را به همراه یک کلید پاسخ نشان می دهد. می توانید از این منابع برای تمرین هر بخش و آشنایی با قالب آزمون استفاده کنید.

چارچوب آزمون تغییر نکرده است و داوطلبان همچنان می توانند رزرو کنند TEF برای یادگیری مهارت های مختلف استفاده کنید.

ثبت نام آزمون TEF

مدت اعتبار آزمون TEF
اعتبار آزمون TEF

برای ثبت نام در آزمون تف و همچنین یافتن نزدیک ترین منطقه به خود، باید به وب سایت زیر مراجعه کنید. تمامی مدارک و شرایط لازم برای خدمت شما به صورت جامع در سایت توضیح داده می شود و هنگام ثبت نام باید هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

مدارک ثبت نام در آزمون

مدارک ثبت نام آزمون تف به شرح زیر است:

  • کپی پاسپورت؛
  • عکس جدید 3 در 4 که با چهره نامزد مطابقت دارد.
  • عکس ها باید زیرنویس لاتین داشته باشند. (نام و نام خانوادگی)؛
  • لطفا توجه داشته باشید که در صورت نقص در سند از ثبت نام معاف هستیم.
  • فاصله بین هر آزمایش 1 ماه است که باید رعایت شود.

مراکز مجاز آزمون زبان فرانسه TEF در ایران

نامزدهای شرکت در تست تف کردن برای ثبت نام باید از طریق مراکز مجاز آزمون TEF در ایران اقدام کنند. مراکز زیر در تهران این آزمون را برگزار می کنند:
1 دانشگاه تهران http://utlc.ir/Taleghani/news/
2. موسسه فرهنگی سینا http://www.farhangsina.com/
3. سفارت فرانسه http://clf-teh.org/fa/category/
4. موسسه علامه قطب راوندی http://www.ghotbravandi.ac.ir/fa/

هزینه ثبت نام آزمون TEF

برای ثبت نام در TEF، مانند هر آزمون مهارت زبان دیگری، باید هزینه ای بپردازید. برای ثبت نام در تمام بخش ها به طور کلی باید به دلار آمریکا پرداخت کنید. از آنجایی که این آزمون از دو بخش اجباری و اختیاری تشکیل شده است، هزینه شرکت در قسمت اجباری بیشتر از هزینه ثبت نام در قسمت های اختیاری مانند رایتینگ و اسپیکینگ می باشد. هزینه تست تف از مرکز به مرکز متفاوت است.

مشاوره

موسسه مهاجرتی آراد مگخدمات مشاوره ای را با کادر مجرب و مجرب مهاجرت در روش های مختلف مهاجرت از جمله تحصیل، اشتغال و سرمایه گذاری ارائه می دهد. جلسات مشاوره تخصصی مشاوره Gotuti R راه را برای مهاجرت شما هموار می کند.

موسسه مهاجرتی آراد مگبه شما کمک می کند یک آموزشگاه زبان فرانسه برای تحصیل در فرانسه پیدا کنید. علاوه بر این، اگر قصد تحصیل رایگان در فرانسه را دارید، پیشنهاد می کنم با کارشناسان مهاجرت ما تماس بگیرید موسسه گوتیه آر.در تماس باش.

سوالات متداول

نتیجه آزمایش خلط چگونه گزارش می شود؟

زمان اعلام نتایج آزمون 2 هفته پس از لحظه برگزاری آزمون می باشد. نتایج از طریق ایمیلی که هنگام ثبت نام مشخص شده است به اطلاع افراد می رسد و متقاضیان می توانند با مراجعه به مرکز آزمون تف، مدرک زبان و دیپلم خود را به صورت حضوری دریافت کنند.

آیا می توان به نتیجه آزمایش تف اعتراض کرد؟

آره. آزمون TEF مانند هر آزمون دیگری امکان اعتراض به نتیجه وجود دارد که دانش آموزان در صورت اعتراض به نتیجه خود، فرم مربوطه را در زمان مشخص شده پر کرده و با توضیح کامل به نتیجه خود اعتراض می کنند.

نتیجه آزمایش تف در کدام کشورها معتبر است؟

Amun TEF در کشورهایی که فرانسوی صحبت می کنند بسیار ارزشمند است یا یکی از زبان های مورد نیاز برای کار و تحصیل فرانسوی است.

منبع:

آزمون زبان TEF چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا