خودرو

با سیستم تعلیق آیرونمن آشنا شوید + ویدیو – مجله آراد

دانلود با کیفیت بالا دانلود با کیفیت متوسط ​​دانلود با کیفیت پایین دانلود مرور یوتیوب

مرد آهنی
مرد آهنی

اکثر خودروهایی که در بازار به فروش می رسند دارای سیستم تعلیق هستند که اجزای آن به گونه ای طراحی شده اند که برای مسیرهای هموار، خارج از جاده و جاده مناسب تر باشند.

اجزای سیستم تعلیق خودروهای خروجی از کارخانه قادر به جذب لرزش کمتری بوده و تقریباً همه آنها به صورت دو لوله طراحی شده اند. طراحی ساده و سرراست آنها به راننده این امکان را نمی دهد که با خودروی خود به مکان های صعب العبور با خارج از جاده و ارتفاع زیاد (Off-Road) برود، به همین دلیل اکثر رانندگانی که خودروهای شاسی بلند و قدرتمندی دارند و تمایل به رانندگی با چنین خودروهایی دارند. در مسیرهای خارج از جاده به سیستم های تعلیق مدرن تری مانند مرد آهنی از آن استفاده کنید تا هنگام عبور از مسیرهای خارج از جاده دچار مشکل نشوید.

حتما ببینید: تست و تماشای فیلم تعلیق مرد آهنی در مجله آراد

آویزان کردن ماشین چه فایده ای دارد؟

سیستم تعلیق در بین مهمترین و اساسی ترین قطعات خودرو بسیار حائز اهمیت است و از قطعات مختلفی تشکیل شده است. هدف از سیستم تعلیق خودرو کاهش ارتعاشات از جاده به سرنشین و کابین خودرو، افزایش انعطاف پذیری خودرو و همچنین این سیستم می تواند مقداری از وزن خودرو را تحمل کند تا ارتفاع خودرو کاهش نمی یابد.

اجزای اصلی سیستم تعلیق ضربه گیر یا کمک فنر، فنر و بازوی کنترلی هستند که با آرایش خاصی مونتاژ می شوند تا سیستم تعلیق را تشکیل دهند.

اکثر خودروها دارای سیستم تعلیق هستند که اجزای آن به گونه ای طراحی شده اند که برای مسیرهای هموار، در جاده و خارج از جاده مناسب تر باشند. اجزای سیستم تعلیق خودروهای خروجی از کارخانه قادر به جذب لرزش کمتری بوده و تقریباً همه آنها به صورت دو لوله طراحی شده اند. طراحی ساده و سرراست آنها به راننده اجازه نمی دهد با ماشین خود در مکان های صعب العبور خارج از جاده و ارتفاعات (Off-Road) راه برود، به همین دلیل است که اکثر رانندگانی که خودروهای بلند و قدرتمند شاسی دار دارند و می خواهند در خارج از جاده رانندگی کنند. جاده ها و نیاز به سیستم های تعلیق مدرن تری مانند مرد آهنی از آن استفاده کنید تا هنگام عبور از مسیرهای خارج از جاده دچار مشکل نشوید.

حتما بخوانید: بررسی عملکرد لوله های دوبل

حتما بخوانید: بررسی اثربخشی کمک های تک لوله ای

به داستان و ارائه نگاه کنید مرد آهنی

یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوازم جانبی آفرودیت در جهان مرد آهنی (مرد آهنی). تخصص این شرکت در تولید ابزار و تجهیزات کوهنوردی، کیت تعلیق و ارتفاع، لوازم جانبی خودروهای آفرودی مانند سپر، یخچال، درب بازکن و غیره است اما در بین تمامی محصولات مرد آهنیتعلیق آن بسیار شناخته شده و شناخته شده است.

این شرکت برای اولین بار در ملبورن استرالیا در سال 1958 شروع به کار کرد و در ابتدا فنرهای مارپیچ و فنرهای برگ برای اتومبیل ها، کامیون ها، اتوبوس ها و دو چرخ تولید می کرد. او کار خود را آغاز می کند.

با گذشت زمان، با ظهور خودروهای دو چرخ (4X4)، این شرکت مرد آهنی تصمیم گرفتم بیشتر روی تولید سیستم های تعلیق و همچنین کیت های بالابر برای این خودروها تمرکز کنم. بدین ترتیب با افزایش دوستداران آفرودیت و طبیعت گردی، محصولات این شرکت مرد آهنی او بیش از پیش به شهرت رسید و مورد استقبال علاقه مندان قرار گرفت.

بزرگترین تفاوت بین سیستم های تعلیق مرد آهنی بر اساس دستیارهای استفاده شده در هر سیستم بوده و خریدار با توجه به نوع نیاز خودروی خود و همچنین مسیرهایی که طی خواهد کرد دستیار یا کمک فنر را انتخاب می کند. هر کدام از کمک فنرها مرد آهنی مخصوص نوع خاصی از رانندگی آفرودیت است و می تواند مقدار مشخصی از فشار و لرزش را تحمل کند.

حتما ببینید: تیپ قسمت زیبایی از فصل هفتم نیست

انواع کمک یا ضربه گیر مرد آهنی

1- کمک های نیتروژن مرد آهنی

ساختار کمک مرد آهنی شباهت زیادی به کمک های دو لوله ای دارد، اما تفاوت اصلی بین کمک های دو لوله ای معمولی و کمک های نیتروژن در این است که در فضای بیرونی و پشت روغن مورد استفاده در کمک نیتروژن، از گاز نیتروژن برای آوردن روغن ها به بیرون استفاده می شود. فضایی که باید فشرده شود علت تحت فشار قرار گرفتن روغن ها این است که کف نمی کنند و فشار گاز نیتروژن پشت آنها است، بنابراین آزادی عمل آنها پس از ورود به سیلندر دوم کاهش می یابد و به دور سیلندر دوم پرتاب نمی شوند.

این کمک ها عمدتا برای مسیرهای نسبتا ساده و بدون آفرودیت و بالا و پایین استفاده می شود. نیتروژن کمک می کند مرد آهنی آنها پیستون های کوچکتری نسبت به فوم های شرکت دارند که باعث می شود نتوانند فشار بیش از حد را تحمل کنند و انرژی ورودی را کاهش دهند.

2- کمک سلول های فوم مرد آهنی

ساختار فوم کمکی مرد آهنی همچنین شبیه به کمک لوله های دوقلو است، با این تفاوت که شرکت مرد آهنی در این کمک ها به جای گاز نیتروژن از فوم یا هوای پرفشار در فضای بیرونی سیلندر اصلی استفاده می کند. از سوی دیگر، شرکت مرد آهنی برای جبران کمبود گاز فشار قوی در سیلندر دوم، حجم روغن مصرفی در کمکی افزایش یافت تا فشار داخل کمکی حفظ شود.

چرا از فوم در فوم سل استفاده می شود؟

شاید از فوم در کمک ها استفاده کنید مرد آهنی شاید عجیب به نظر برسد اما این فوم ها دارای بسته های گاز کوچکی در داخل خود هستند که با روغن داخل کمکی مخلوط نمی شوند و کف روغنی ایجاد نمی کنند، بنابراین مشکل کف شدن در نبود گاز هیدروژن در کمک حل می شود. و فشار لازم برای جلوگیری از پخش شدن روغن است.

تا به حال، کارایی مواد کمکی فوم مشابه کمک های نیتروژن است مرد آهنی اما دلیل اصلی استفاده از فوم در کمک ها انتقال حرارت روغن داخل کمک ها می باشد. عملکرد رفت و برگشتی پیستون داخل کمک باعث افزایش دمای روغن داخل کمک می شود، بنابراین لازم است دمای روغن مصرفی کاهش یابد تا کارایی خود را از دست ندهد. مرد آهنی با استفاده از فوم داخل کمک، عبور روغن در سیلندر بیرونی افزایش یافته و به دنبال آن ناحیه تماس روغن با یکدیگر و انتقال حرارت بیشتر صورت می گیرد. از طرفی فوم استفاده شده به عنوان رادیاتور عمل می کند و روغن را به ذرات ریز تبدیل می کند تا دمای خود را راحت تر از دست بدهد.

اصولاً این کمک ها برای مسیرهای سنگین آفرودیت طراحی شده اند تا بتوانند گرمای ایجاد شده در چاه نفت را جذب کنند و افزایش دما منجر به از بین رفتن کارایی کمک نمی شود.

3- فوم سل پرو حرفه ای

ساختار پشتیبانی حرفه ای فوم مرد آهنی کاملاً شبیه مدل فوم معمولی است، با این تفاوت که اندازه آن بزرگتر از مدل معمولی است و این تفاوت باعث می شود که این کمک ها انتقال حرارت، اتلاف انرژی و همچنین تحمل فشار بیشتری نسبت به مدل معمولی داشته باشند و برای مسیرها بسیار ناهموار و مناسب برای درجات بالای آفرودیت. یکی از تغییرات خودروهایی که از این کمک ها استفاده کرده اند کاهش مصرف سوخت به دلیل جذب بهتر ارتعاشات و کاهش نوسانات خودرو است که منجر به کاهش مصرف سوخت می شود.

شرکت مرد آهنی علاوه بر تولید کمک‌ها و فنرها، قسمت‌های دیگری از سیستم تعلیق مانند سر (Control Arm)، بوش‌ها و قطعات کوچک سیستم تعلیق تولید می‌شود تا تمامی قسمت‌های سیستم تعلیق را هماهنگ کرده و عملکرد بهتری داشته باشد. این سیستم باید با طراحی اجزای مورد استفاده و طراحی شده توسط یک شرکت مرتبط باشد.

به طور کلی، شرکت مرد آهنی طیف گسترده ای از کیت های تعلیق را تولید می کند و دارندگان خودروهای آفرودیت می توانند از سایت بازدید کنند. مرد آهنی و با توجه به وزن ماشین خود و همچنین مسیرهایی که طی خواهند کرد، کیت مناسب را انتخاب کرده و روی ماشین خود نصب کنید.

محمد جبارزاده شیاده

پایگاه خبری مجله آراد

آخرین اخبار و ویدیوهای خودرو را در کانال های مجله خبری آرادتلگرام، آیگپ و اینستاگرام دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا