تکنولوژی

با ده تا از عجیب‌ ترین مکانهای دنیا آشنا شوید

خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

مکان های زیادی مانند دهکده های متروکه و جنگل های عجیب و غریب را می توان در گوشه و کنار دنیا یافت که غیرعادی و مرموز به نظر می رسند. سیاره زمین هنوز برای ما شگفتی های زیادی دارد که ذره ذره در حال کشف آنها هستیم. در ادامه و در این دیجی 10 با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا می شویم. با دی جی همراه باشید.

10- جنگل هویا، رومانی

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

جنگل هویا در نزدیکی شهر Cluj-Napoca در رومانی قرار دارد و به عنوان یکی از عجیب ترین جنگل های جهان شناخته می شود. با توجه به اینکه افراد زیادی در این جنگل گم شدند و هرگز پیدا نشدند، هویا را مثلث برمودای رومانی نیز می نامند.

بسیاری از افرادی که از این جنگل دیدن کرده اند از وقوع اتفاقات عجیبی خبر داده اند، به عنوان مثال گفته می شود در عکس ها افراد عجیبی دیده شده یا یک بشقاب پرنده از بالای جنگل عبور کرده است. گردشگرانی که وارد این جنگل می شوند معمولاً با احساسات غیرعادی مانند سرگیجه یا خارش پوست مواجه می شوند و احساس می کنند که شخصی آنها را دنبال می کند.

علاوه بر این، بسیاری از مردم گزارش می دهند که در سکوت مطلق این جنگل، صدای خنده یک زن به گوش می رسد. گفته می شود این مکان دروازه ای به جهان های دیگر است.

9- دریاچه هیلیر استرالیا

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

هیلیر یک دریاچه آب شور است که در غرب استرالیا واقع شده است. نکته عجیب این دریاچه رنگ صورتی آن است. دانشمندان معتقدند که این رنگ صورتی به دلیل وجود ریزجلبک Dunaliella salina است که رنگدانه هایی به نام کاروتنوئید تولید می کند. اگرچه میزان نمک این دریاچه بسیار زیاد است، اما شنا در آن ایرادی ندارد.

8- باداب سورت ایران

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

باداب سورت این چشمه پله ای زیبا از سنگ تراورتن است که طی هزاران سال شکل گرفته است. این مکان در ایران قرار دارد و یکی از بی نظیرترین عجایب طبیعی جهان است.

رنگ نارنجی زیبای این تراورتن ها به دلیل وجود مقادیر زیادی اکسید آهن است. چشمه های آب گرم طبیعی اطراف این مکان به دلیل دارا بودن مواد معدنی غنی از خواص درمانی بسیاری برخوردار است.

7- دروازه جهنم، ترکمنستان

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

دروازه جهنم یک میدان گازی است که از سال 1971 در حال سوختن است، این منطقه در ابتدا به عنوان میدان گازی حفاری شده بود، اما پس از فروریختن زمین اطراف میدان و انتشار گازهای خطرناک و سمی مانند متان، دانشمندان با این ایده، گودال را به آتش کشیدند. که گازهای منطقه بسوزد و آتش خاموش شود. اما برخلاف تصور آنها آتش همچنان شعله ور است و با توجه به وجود منابع گاز و نفت در این منطقه همچنان ادامه خواهد داشت.

در سال 2010، رئیس جمهور ترکمنستان دستور داد که این گودال بیشتر کنترل شود تا از تأثیر منفی گودال در حال سوختن بر دیگر میادین گازی منطقه جلوگیری شود. اما این دروازه سوزان همچنان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ترکمنستان مورد بازدید قرار می گیرد.

در ژانویه 2022، کمیته ای برای یافتن راه حلی برای بستن دریچه گاز در این دروازه تعیین شد. کمیسیون امیدوار است که یا دریچه گاز دروازه را به طور کامل ببندد یا راهی برای روشن نگه داشتن دریچه بدون اثرات منفی بر محیط زیست بیابد.

6- سقطری، یمن

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

سقطری جزیره ای است که در دهانه خلیج عدن واقع شده و بخشی از یمن محسوب می شود. وقتی پا به این جزیره می گذارید انگار وارد سیاره دیگری شده اید. در این جزیره بیش از 700 گونه گیاهی و جانوری منحصر به فرد وجود دارد که تنها در این جزیره یافت می شوند. این جزیره یکی از دورافتاده ترین مناطق جهان است که دسترسی به آن دشوار است.

5- Oradour-sur-Glans، فرانسه

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

Oradour-Sur-Glane روستایی است که زمان در آن متوقف شده است. این روستا در فرانسه در سال 1944 متروکه شد. تمام افرادی که در این مکان زندگی می کردند، حتی زنان و کودکان، توسط افسران Waffen-SS آلمان نازی قتل عام شدند. آنها با مسلسل مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و سپس زنده زنده سوزانده شدند. بنا به شهادت چند نفری که جان سالم به در برده اند، ابتدا به اهالی روستا گفته شد که برای احراز هویت به مرکز روستا مراجعه کنند. بعد از اینکه همه مردم جمع شدند، نازی ها به پاهای همه شلیک کردند تا کسی فرار نکند و سپس همه آنها را به آتش کشیدند. Oradur sur Glan از 50 سال پیش دست نخورده باقی مانده است و اکنون به عنوان یک مکان توریستی و سند جنایات آلمان نازی مورد بازدید قرار می گیرد.

4- فلای آبفشان آمریکا

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

فلای یک آبفشان ساخته دست بشر در نزدیکی صحرای صخره سیاه در نوادا، ایالات متحده آمریکا است. این آبفشان یکی از دیدنی ترین نقاط توریستی نوادا است که حدود پنجاه سال پیش ایجاد شده است. در سال 1964 هنگامی که کارگران در حال حفر چاه در حین جستجوی انرژی زمین گرمایی در این مکان بودند، این آبفشان به طور اتفاقی ظاهر شد و به مرور زمان با بارش نمک ها شکل فعلی خود را به خود گرفت. جلبک های گرمادوست که در این سنگ ها رشد کرده اند باعث شده اند رنگ های زیبای قرمز و سبز روی آبفشان نمایان شود.

3- ساحل سرخ پانجین چین

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

این منطقه که در منطقه باتلاقی وسیعی قرار دارد و پوشیده از نیزارهای بلند است، به دلیل وجود نوعی گیاه دریایی به نام جیر که در فصول خاصی از سال قرمز می شود، به ساحل سرخ معروف است. این منطقه به عنوان یکی از توریستی ترین مناطق چین شناخته می شود و بزرگترین باتلاق نیزار در آسیا است. بیش از چهارصد گونه موجود در این منطقه زندگی می کنند که برخی از آنها در خطر انقراض هستند، به همین دلیل بخش بزرگی از باتلاق منطقه حفاظت شده است و امکان بازدید وجود ندارد.

۲- باغ بومارزو ایتالیا

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

پارک هیولا، همچنین به عنوان باغ بومارزو شناخته می شود، مکانی است که در قرن شانزدهم در ویتربو ایتابیا، شهری در نزدیکی رم ساخته شده است. این باغ برای برانگیختن غم و اندوه و ترس در بازدیدکنندگان طراحی شده است. این باغ به سفارش شاهزاده پیر فرانچسکو اورسینی ساخته شد که پس از سال ها به عنوان گروگان در یک جنگ طولانی برای یافتن مرده همسرش به خانه بازگشت. به همین دلیل تصمیم می گیرد باغی بسازد که در آن همه غم و اندوه خود را نشان دهد. در این باغ مجسمه های زیبا و شگفت انگیزی وجود دارد.

1-مثلث برمودا

با ده تا از عجیب ترین مکان های دنیا آشنا شوید

مثلث برمودا که با نام مثلث شیطان نیز شناخته می شود، یکی از اسرارآمیزترین مکان های روی زمین است. بسیاری از کشتی ها و هواپیماها در این مثلث در اقیانوس اطلس شمالی بدون هیچ دلیل مشخصی ناپدید شده اند و هرگز پیدا نشده اند.

افسانه های این منطقه از آنجا شروع شد که کریستف کلمب از برخورد شهاب سنگی به اقیانوس و مشاهده نورهای عجیب در منطقه خبر داد. نظریه های زیادی وجود دارد که دلیل وقوع اتفاقات عجیب در این منطقه را توضیح می دهد، اما صحت هیچ یک از این نظریه ها ثابت نشده است.

آن را بگذار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا