ساختمان

بانک‌ها از پرداخت وام نوسازی بافت فرسوده امتناع می‌کنند – مجله آراد

به گفته رئیس سازمان نوسازی شهر تهران، بانک ها این وام را بازپرداخت نمی کنند تجدید بافت فرسوده آنها متقاضیان را رد می کنند. مبلغ این وام 450 میلیون تومان اعلام شده از سوی سازمان نوسازی شهر تهران است.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی هدایت اظهار داشت: اکنون پس از گذشت چندین سال از اجرای و ابلاغ مجدد مشوق های نوسازی، خواستار ورود جدی وزیر اقتصاد، بانک مرکزی و بانک مسکن در موضوع ارائه تسهیلات برای نوسازی بافت های فرسوده و در حال فعال سازی مجدد ردیف اعتباری مربوطه هستیم تا متقاضیان وام نوسازی در بانک ها دچار سردرگمی و معطل نشوند و روند ساخت و ساز و نوسازی بافت های فرسوده قطع نشود.

هدایت ادامه داد: ایجاد کف تشویقی تراکم برای پروژه های بالای 100 متر مربع، امکان حداکثر 4 طبقه برای املاک بین 50 تا 100 متر مربع غیرقابل تجمیع، ایجاد یک طبقه تشویقی اضافی برای پروژه های تلفیقی بیش از 400 متر مربع در در صورت دسترسی به گذر 8 متری و افزایش مساحت عبور از بن بست در پروژه های تجمیع به محدوده معیار تراکم (همراه با واگذاری رایگان بن بست از شهرداری تهران)، ضوابط خاص پارکینگ مطابق با ویژگی های پروژه، همچنین در مناطق مختلط مسکونی و خدماتی در محله و محله از مهمترین مفاد بسته جدید تشویقی برای توانبخشی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا