تکنولوژی

ایلان ماسک به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شد

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً 9.2 درصد از سهام توییتر را خریداری کرد و به بزرگترین سهامدار این شرکت تبدیل شد. در اینجا، سهام غیرفعال به این معنی است که سرمایه گذار به طور فعال در مدیریت شرکت مشارکت نمی کند. در مقایسه، سهام جک دورسی، موسس این شرکت در توییتر، تنها 2.25 درصد است. با دی جی همراه باشید

9.2 درصد از سهام توییتر توسط ایلان ماسک خریداری شد

ایلان ماسک در حال حاضر به 73486938 سهم در توییتر رسیده است که او را به بزرگترین سهامدار این شرکت تبدیل می کند. سهام ماسک در توییتر در پایان هفته گذشته و قبل از بسته شدن قیمت ها در روز جمعه به حدود 2.89 میلیارد دلار رسید، اگرچه خبر تایید خرید سهام آن عاملی برای افزایش ارزش سهام در توییتر بود!!


بیشتر بخوانید:


به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، او این ماسک را سه هفته پیش در 14 مارس در توییتر خریداری کرد. این اتفاق چهار ماه پس از کناره گیری جک دورسی از سمت مدیر اجرایی توییتر رخ می دهد. همانطور که احتمالا می دانید، پاراگ آگراوال، مدیرعامل سابق توییتر، دورسی را بر عهده گرفت و اکنون مدیرعامل توییتر است.

ایلان ماسک

بد نیست بدانید هفته گذشته ایلان ماسک در یک نظرسنجی در توییتر از هوادارانش پرسید که آیا توییتر به اصول آزادی بیان پایبند است یا خیر؟ از مجموع 2,035,924 رای، 70.4 درصد به این نظرسنجی پاسخ منفی دادند! جالب اینجاست که ماسک در 14 مارس خرید سهام خود را در توییتر ثبت کرده است، یعنی این نظرسنجی پس از تصمیم وی برای سرمایه گذاری در این شبکه اجتماعی انجام شده است.

پس از پاسخ منفی مخاطبان به نظرسنجی اول، ماسک سوال دیگری پرسید و گفت: آیا به پلتفرم جدیدی نیاز دارید؟

با توجه به اینکه توییتر نقش میدان اصلی شهر را ایفا می کند [در فضای مجازی] عدم پایبندی به اصول آزادی بیان [توسط این شبکه اجتماعی] این امر اساساً دموکراسی را تضعیف می کند. چه باید کرد؟ آیا به یک پلتفرم جدید نیاز دارید؟

با این اوصاف، فکر می‌کنید چرا ماسک روی توییتر سرمایه‌گذاری می‌کند و پس از سرمایه‌گذاری، چرا روی رعایت نکردن آزادی بیان تمرکز می‌کند؟ آیا او قصد دارد در توییتر تغییراتی ایجاد کند؟ نظرات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

آقای بلیط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا