تکنولوژی

اپلیکیشن تشخیص کرونا با صدا با دقت 89 درصدی معرفی شد

اخیراً محققان دانشگاه کمبریج اپلیکیشن تشخیص کرونا با صدا به نام صداهای COVID19 معرفی کرده اند که علاوه بر دقت بالا می تواند این بیماری را در مدت زمان کوتاهی تشخیص دهد.

گروه هارون

به گفته این محققان، این برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی تنها از صدای کاربر استفاده می کند و برخی مدارک پزشکی را به دست می آورد دقت 89 درصد ویروس کرونا را تشخیص می دهد.

برای استفاده از این اپلیکیشن ابتدا باید اطلاعاتی در مورد سابقه پزشکی، وضعیت سیگار کشیدن و برخی موارد دیگر وارد کنید و با گفتن چند جمله و سرفه صدای خود را ضبط کنید. هوش مصنوعی این برنامه می تواند بر اساس صدای کاربر و داده های از قبل وارد شده تعیین کند که آیا فرد مورد نظر تاج دارد یا خیر.

بیشتر بخوانید: احتمال تقویت ویروس کرونا با شروع فصل پاییز

اپلیکیشن تشخیص کرونا با صدا

استفاده كردن برنامه صداهای COVID19 این نه تنها در تشخیص کرونا بسیار دقیق است، بلکه شما را از آزمایش های گران قیمت نیز نجات می دهد PCR لازم نیست و بعد از یک دقیقه نتیجه را به شما اطلاع می دهد.

از آنجایی که سیستم تنفسی فوقانی و تارهای صوتی معمولاً تحت تأثیر عفونت قرار می گیرند، محققان تصمیم گرفتند از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل تغییرات صدا و در نهایت تشخیص کووید-19 استفاده کنند.

اپلیکیشن تشخیص کرونا با صدا

یکی از محققان علوم داده دانشگاه ماستریخت هلند به نام وفا الجباوی درباره این اپلیکیشن گفت:

نتایج این مطالعه امیدوارکننده بود و نشان داد که صداهای ضبط شده با الگوریتم هوش مصنوعی می تواند آلودگی کرونا را با دقت بالایی نشان دهد.

برنامه صداهای COVID19 با استفاده از 893 نمونه صوتی از 4352 فرد سالم و ناسالم، توانایی تشخیص صحیح بیماری را با دقت 89 درصد دارد. علاوه بر این، چنین روش هایی برای آزمایش مکان های با جمعیت زیاد برای اهداف غربالگری مناسب تلقی می شود و در مقایسه با روش های PCR برای تشخیص کرونا، می تواند افراد زیادی را در مدت زمان کوتاهی آزمایش کند.

این اپلیکیشن علاوه بر تشخیص کرونا، برای پیش‌بینی تشدید بیماری‌های انسدادی مزمن ریه نیز کاربرد دارد. نتایج این مطالعه در کنگره بین المللی انجمن تنفسی اروپا در بارسلون ارائه شد. با استفاده از لینک زیر می توانید این برنامه را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید:

برنامه COVID19 Sounds را دانلود کنید

مطالب بیشتر تکراتو:

.

نظر شما در مورد اپلیکیشن تشخیص کرونا از طریق صدا چیست؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا