تکنولوژی

انصراف ایلان ماسک از خرید توییتر ؛ توییتر گمراه‌کننده بود یا ماسک بازی درآورده؟

انصراف ایلان ماسک از خرید توییتر خبرساز شد. او رسماً در تلاش است تا پیشنهاد 44 میلیارد دلاری خود برای خرید توییتر را پس بگیرد و توییتر را به اظهارات نادرست و گمراه کننده متهم کرد.

تیم حقوقی ایلان ماسک شکایتی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار تسلیم کرد و اعلام کرد توییتر این توافق را نقض کرده و در جریان مذاکرات اظهارات نادرست و گمراه کننده ای ارائه کرده است.

آقای بیلت

انصراف ایلان ماسک از خرید توییتر

تیم حقوقی ماسک ادعا می کند که او نزدیک به دو ماه است که به دنبال داده ها و اطلاعات مورد نیاز برای “ارزیابی مستقل حساب های جعلی یا هرزنامه در پلت فرم توییتر” بوده است. توییتر از ارائه این اطلاعات کوتاهی می کند یا خودداری می کند.

انصراف ایلان ماسک از خرید توییتر؛  آیا توییتر گمراه کننده بود یا یک بازی نقابدار؟

اگرچه ایلان ماسک از خرید توییتر خودداری کرده است، این پلتفرم اجتماعی همچنان امیدوار است که این معامله را ببندد. برت تیلور، رئیس توییتر می گوید که این شرکت “اقدام قانونی برای اجرای توافقنامه ادغام” انجام خواهد داد.

تنها چند هفته پس از امضای قرارداد، ماسک با این ادعا که توییتر آمار گمراه‌کننده‌ای در مورد هرزنامه‌ها در پلتفرم خود منتشر کرده است، از پیشنهاد خود کناره گیری کرد. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا ایلان ماسک می تواند فقط به دلیل هرزنامه های توییتر از این قرارداد خارج شود یا خیر. زیرا ممکن است با مشکلات قانونی مواجه شود. بسیاری بر این باورند که ایلان ماسک می توانست قبل از امضای قرارداد در مورد این موضوع تحقیق کند.

توییتر تمام تلاش خود را برای نشان دادن تبعیت از خواسته های ماسک انجام داده است. در اوایل ژوئن، این شرکت دسترسی Firehouse را به سرویس خود باز کرد تا ماسک بتواند هر توییتی را که ارسال می‌شود دریافت و تجزیه و تحلیل کند. این شرکت همچنین به طور مداوم سعی می کند به مردم اطمینان دهد که هرزنامه ها و ربات ها را تحت کنترل دارد. توییتر روز پنجشنبه به مطبوعات گفت که هر روز بیش از یک میلیون حساب اسپم را مسدود می کند.

تیم ماسک همچنین ادعا کرد که توییتر با اخراج دو مدیر ارشد، اخراج برخی از تیم استعدادیابی خود و توقف استخدام در چند ماه گذشته، این توافق را نقض کرده است.

ماسک باید ثابت کند که توییتر توافق آنها را نقض کرده است. زیرا او نمی تواند صرفاً با ادعای نقض توافق و اظهارات گمراه کننده توییتر، قرارداد را فسخ کند. از سوی دیگر توییتر شرایط خوبی برای پایبندی به توافق دارد. این معامله یک معامله پرسود برای سهامداران توییتر بود. زیرا هر سهم توییتر 36.81 دلار ارزش دارد، در حالی که ایلان ماسک برای خرید توییتر 54.20 دلار به ازای هر سهم پیشنهاد داده است. اگر ایلان ماسک از خرید توییتر منصرف شود، باید یک میلیارد دلار جریمه فسخ بپردازد.

.

نظر شما درباره تصمیم ایلان ماسک برای خرید توییتر چیست؟ فکر می کنید همه این کارها بیشتر شبیه بازی است؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا