تکنولوژی

اندروید 12، دردسر گوگل برای گوشی های هوشمند؛ پرباگ ترین نسخه اندروید صدای همه را درآورده است

31 نوامبر 1401 08:14

با انتشار آپدیت اندروید 12 برای تعداد زیادی از گوشی های هوشمند، کاربران متوجه کاستی های این نسخه از اندروید شده اند و به نظر می رسد که اندروید 12 بدترین نسخه این سیستم عامل باشد.

اندروید 12 با تمام ویژگی‌های مثبتی که آن را به یکی از بهترین و جذاب‌ترین نسخه‌های اندروید تبدیل می‌کند، مشکلات زیادی وجود دارد که آن را به یکی از وحشتناک‌ترین نسخه‌های تاریخ سیستم عامل اندروید از نظر عملکرد و پایداری تبدیل می‌کند. این نسخه از اندروید نه تنها برای گوگل مشکل ایجاد می کند، بلکه بسیاری از سازندگان گوشی های اندرویدی با مشکلات اندروید 12 دست و پنجه نرم می کنند.

جاه طلبی و سقوط اندروید 12

به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل اندروید در سال‌های اخیر چندان جذاب نبوده و به افزودن برخی ویژگی‌های ساده محدود شده‌اند. البته قبل از معرفی اندروید 12، گوگل اعلام کرد که در نهایت ظاهر سیستم عامل را تغییر خواهد داد و مواد U را معرفی کرد. در برخی گزارش های اولیه عنوان شده بود که این نسخه از اندروید عملکرد بسیار خوبی در هنگام اجرای برنامه ها، مصرف باتری، مصرف منابعی مانند رم و … دارد اما به مرور زمان انتشار اندروید 12 برای بسیاری از گوشی های هوشمند مشکلات بی شماری را آشکار کرد. نسخه اندروید جالب است بدانید که مشکلات نسخه جدید اندروید به قدری زیاد است که وان پلاس و سامسونگ برای رفع مشکلات آن مدتی برای انتشار نسخه پایدار این آپدیت متوقف شدند.

بهترین گوشی های اندروید 12 موجود در بازار

مشکلات این سیستم عامل تنها به گوشی های وان پلاس و سامسونگ محدود نمی شود، بلکه بسیاری از دارندگان گوشی های پیکسل 6 گوگل نیز گزارش می دهند که با خطاهای زیادی مواجه شده اند. گوشی های پیکسل یکی از مهم ترین محصولات گوگل هستند و نسخه های جدید اندروید برای اولین بار روی این گوشی ها تست و عرضه می شود. در واقع، زمانی که این گوشی‌ها از باگ‌های بی‌شمار اندروید رنج می‌برند، نمی‌توان انتظار داشت که دیگر سازندگان به سادگی باگ‌های اندروید را به طور کامل برطرف کنند.

دلایل عملکرد ضعیف اندروید 12

شاید مهمترین سوال برای کاربران اندروید 12 این باشد که چرا این نسخه از اندروید عملکرد ضعیفی دارد. اولا سیستم عامل اندروید همیشه خطاهای بیشتری نسبت به iOS داشته و دلیل این خطاها متن باز بودن و استفاده صدها شرکت است. در مقایسه با iOS که توسط یک شرکت توسعه یافته و استفاده می‌شود، یک شرکت (گوگل) آن را روی اندروید توسعه می‌دهد و سایر تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی، اگر از اندروید وان استفاده نمی‌کنند، رابط کاربری خود را توسعه داده و آن را روی اندروید اجرا می‌کنند. درخواست دادن.

امنیت ضعیف در اندروید 12

این امر باعث می شود که گوشی های برخی از سازندگان به دلیل عملکرد ضعیف تیم توسعه نرم افزار، گوشی های باگ را تحویل دهند و سیستم عامل اندروید را بدنام کنند. اگرچه نسخه دوازدهم اندروید پیچیدگی های زیادی دارد که توسعه یک رابط مبتنی بر آن را دشوار می کند، اما نمی توان همه تقصیرها را متوجه سازندگان گوشی های هوشمند کرد.

وقتی گوگل حتی نمی تواند نرم افزاری روی گوشی هایش توسعه دهد

اگرچه گوگل با آگاهی از کاستی های فراوان اندروید 12، این نسخه از اندروید را نیز به همراه سری پیکسل 6 منتشر کرد، اما برای حل این مشکلات نتوانستند پتانسیل کامل گوشی های پیکسل 6 را به نمایش بگذارند و خطاهای بسیاری همچنان کاربران را نگران می کرد. حتی مارکوس براونی، یکی از چهره های شناخته شده دنیای فناوری در یوتیوب، در توییتر اعلام کرد که به دلیل این کاستی ها و قیمت 900 دلاری، دیگر نمی تواند پیکسل 6 را به کسی عرضه کند.

بعد از گوگل، نوبت سامسونگ بود که به گوشی های اندروید 12 خود آسیب برساند، One UI 4.0 احتمالا یکی از بدترین نسخه های این رابط کاربری بود و کاربران گوشی هایی مانند Galaxy E 52S متوجه نقص های زیادی در این نسخه از One UI شدند.

اندروید 12 نسخه

پرچمدار سامسونگ گلکسی اس 20 نیز توسط اندروید 12 آسیب دیده و کاربران اعلام کرده اند که آپدیت جدید این گوشی نمایشگر را با مشکل مواجه خواهد کرد. کاربران گلکسی زد فلیپ 3 همچنین گزارش دادند که در به‌روزرسانی‌های اندروید 12 و One UI 4.0 مشکلاتی در سرریز شدن صفحه نمایش وجود دارد.

OnePlus تجربه خوبی از راه اندازی اندروید 12 برای گوشی های خود ارائه نکرده است. رابط کاربری این گوشی که مبتنی بر اندروید 12 است، مشکلات جدی داشت و به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. در نهایت این شرکت به دلیل مشکلاتی که پس از آپدیت به وجود آمد، مجبور شد روند انتشار نسخه 12 اندروید را به حالت تعلیق درآورد. وان پلاس سعی کرد در این نسخه از اندروید سیستم عامل اکسیژن و سیستم عامل رنگی را با هم ترکیب کند و همین موضوع تجربه نسخه جدید اندروید را در گوشی های این شرکت تجربه ای غیرقابل تحمل کرد. وان پلاس در حال حاضر در تلاش است تا با توسعه و انتشار به روز رسانی های جدید، عملکرد گوشی های آسیب دیده اندروید 12 خود را بهبود بخشد.

نسخه «پایدار» اندروید 12 اصلاً پایدار نبود

با این حال، این سوال واضح است که اندروید 12 پایدار نیست. اگرچه این نسخه از سیستم عامل اندروید برای مدت طولانی در حال توسعه بوده است، اما سازندگان گوشی های هوشمند و حتی گوگل نتوانسته اند تمام کاستی های آن را برطرف کنند. برخی از کارشناسان فنی مهم ترین دلیل ایرادات بیشمار نسخه دوازدهم اندروید را عظیم بودن آن می دانند. اندروید دوازده بزرگترین به روز رسانی سیستم عامل از زمان انتشار اندروید 5.0 است و تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده است.

اندروید 12

شاید اگر گوگل تغییرات را در دو آپدیت (مانند اندروید 12 و 13) انجام می داد، بسیاری از خطاهای نسخه جدید سیستم رخ نمی داد. جالب است بدانید که گوگل هیچ برنامه ای برای ایجاد تغییرات اساسی در اندروید 13 ندارد و این نسخه از اندروید نسبت به نسل قبل آپدیت بسیار کمی است. گوگل با انتقال بخشی از تغییرات به نسل بعدی، می تواند توسعه دهندگان شرکت های دیگر مانند سامسونگ، وان پلاس، شیائومی و دیگران را از یک فاجعه بزرگ نجات دهد!

یکی دیگر از دلایل ضعف این آپدیت، برنامه سالانه گوگل برای انتشار این آپدیت است. این شرکت هر سال یک نسخه جدید از اندروید را معرفی می کند و توسعه نسخه جدید اندروید معمولاً به محض انتشار نسخه قبلی آغاز می شود. گزارش های منتشر شده نشان می دهد که توسعه نسخه دوازدهم اندروید بلافاصله پس از انتشار عمومی اندروید 11 آغاز شد و تیم توسعه دهنده گوگل با وجود راه اندازی زودتر پروژه توسعه اندروید 12، نتوانسته تمامی تغییرات را به درستی اجرا کند.

کاربران نیز درگیر وحشت نسخه جدید اندروید هستند!

شاید باور این عنوان برای شما سخت باشد، اما ما نیز مقصر عملکرد ضعیف اندروید جدید هستیم! آپدیت ها در سال های اخیر اهمیت کمتری برای کاربران داشته اند و برخی از کاربران اصلا به قسمت آپدیت گوشی های خود مراجعه نکرده اند. اما مدتی است که بسیاری از کاربران توجه زیادی به پشتیبانی نرم افزاری نشان می دهند و شرکت ها را برای انتشار سریعتر آپدیت ها تحت فشار قرار می دهند.

آپدیت اندروید 12 برای گلکسی A52

اگر وب سایت مجله خبری آرادرا دنبال کرده باشید، احتمالاً انتشار سریع اندروید 12 را برای بسیاری از گوشی ها مشاهده کرده اید. اگرچه این موضوع باعث خوشحالی بسیاری از کاربران شد، اما اکنون مشخص شده است که قیمت این نسخه سریع برای سردرگمی کاربران با اشتباهات فراوان بوده است.

آیا باید به آینده اندروید 12 امیدوار باشیم؟

پاسخ به این سوال دشوار است. این نسخه از اندروید تقریباً نیمی از عمر خود را داشته و در این مدت عملکرد واقعاً وحشتناکی داشته است. اگرچه دیدن هماهنگی بین تصویر پس زمینه و کلیدها در رابط کاربری بسیار جالب است، اما خطاهای این سیستم عامل بسیاری از کاربران را سردرگم کرد و دیگر نمی توان به راحتی از زیبایی این نسخه اندروید لذت برد.

امروزه بسیاری از کاربران پیشنهاد می کنند که به هیچ وجه به اندروید 12 سوئیچ نکنند و از خطاهای کم اندروید 11 لذت ببرند. اگرچه گزارش های زیادی از عملکرد ضعیف اندروید 12 وجود دارد، اما هستند کاربرانی که از این نسخه اندروید رضایت کامل دارند و هیچ مشکل مهم

به روز رسانی در راه است

سازندگان گوشی های هوشمند در حال توسعه به روز رسانی هایی برای رفع رسوایی اندروید 12 هستند. به روز رسانی های جدیدی در راه است و بدون شک بسیاری از مشکلات اندروید 12 را برطرف می کند. اگر هنوز گوشی خود را به روز نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تا رفع مشکلات صبر کنید. البته این امر می تواند امنیت گوشی شما را تضعیف کند، پس بهتر است در این مدت یک آنتی ویروس قوی و قابل اعتماد نصب کنید.

گوشی های شیائومی

اگر همچنان می خواهید اندروید 12 را امتحان کنید، پیشنهاد می کنیم نام گوشی خود را در قسمت Search Gadget News جستجو کنید و نظرات کاربران برای آپدیت اندروید 12 را مطالعه کنید. همچنین گوشی ها می توانند به شما در شناسایی مشکلات احتمالی اندروید 12 کمک کنند.

در مجله خبری آرادبخوانید: تاکنون تعداد کمی از دستگاه ها به اندروید 12 آپدیت شده اند

با این حال، اندروید 12 در حال حاضر یک به‌روزرسانی پایدار نیست و در بهترین حالت می‌تواند باگ‌های کوچکی را به گوشی شما وارد کند. اگر این برای شما مهم نیست و می خواهید از جذابیت بصری نسخه جدید اندروید لذت ببرید، بهتر است با احتیاط به اندروید 12 بروید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا