تکنولوژی

افزایش بازدید محتواهای گمراه کننده در فیسبوک به علت باگ ناشناخته

یک باگ ناشناخته باعث شده است که محتوای گمراه کننده و خطرناک در فیس بوک در شش ماه گذشته ترافیک را افزایش دهد. حتی علت اصلی این نقص فیس بوک نیز ناشناخته بود.

در 6 ماه گذشته یک باگ ناشناخته در فیس بوک الگوریتم رتبه بندی برنامه خبری در این شبکه اجتماعی را نقض کرده است. در نتیجه این باگ این اطلاعات مضر وارد فید خبری کاربران شده و موجی از این اطلاعات را در اختیار آنها قرار می دهد.

فیس بوک هنوز علت اصلی این خطا را شناسایی نکرده است، اما به نظر می رسد که این خطا به دلیل نقص در سیستم رتبه بندی ایجاد شده است. جالب اینجاست که فیسبوک در چند ماه اخیر از این موضوع اطلاعی نداشته و این باگ توانسته بازدید از بخش اخبار را مختل کند. با تاثیرگذاری بر الگوریتم فید خبری فیسبوک، اطلاعات گمراه کننده و محتوای مضر در رتبه بالاتری نمایش داده می شود. در حالی که در پاییز سال گذشته بازدید از این اطلاعات حدود 30 درصد افزایش داشته است.

علاوه بر این، برنامه خبری در فیس بوک به دلیل بارگیری نمی تواند به درستی محتوای دارای محتوای خشونت آمیز، برهنه یا مرتبط با روسیه را رتبه بندی کند. مهندسان فیس بوک با درک چنین مشکلی، آن را در زمره باگ های خطرناک قرار دادند. اما به دلیل عدم شناسایی علت این خطا، تا 11 مارس 2022 برطرف نشد. این نشان دهنده پیچیدگی الگوریتم رتبه بندی فیس بوک است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا