خودرو

اصول نگهداری از از ماشین صفر کیلومتر

رعایت نکاتی که در این مقاله خواندید باعث صرفه جویی در هزینه تعمیر، زمان، سوخت و همچنین افزایش شتاب خودرو می شود.

ترفندهای فروش خودرو اطلاعات خرید خودرو قوانین خرید و فروش خودرو اطلاعات جالب ترفندهای خرید خودرو درآمد دلال خودرو چگونه دلال خودرو شویم دلال خودرو با سود صفر خرید و فروش ماشین

خودرویی با مراقبت و سرویس به موقع همیشه در وضعیت عالی خواهد بود و از رانندگی با آن احساس رضایت خواهید کرد، پس این موارد را رعایت کنید تا خودروی خود را با صفر کیلومتر حفظ کنید!

1. گیربکس: گیربکس واسکازین باید هر 50000 کیلومتر تعویض شود، در صورت تعویض دنده یا شنیدن صداهای غیرعادی از گیربکس آن را به مکانیک مربوطه نشان دهید. دیسک و دیسک کلاچ باکیفیت معمولاً بعد از حدود 50000 مایل کار خود را به درستی انجام می دهند.

2. سیستم برق: کابل ها را هر 80000 کیلومتر و شمع ها را در حدود 30000 کیلومتر بسته به نوع تعویض کنید، سعی کنید از شمع های توصیه شده کارخانه استفاده کنید. اگر باتری شما خیس و آبی است، سطح آب مقطر را هر ماه تنظیم کنید، توجه داشته باشید که چه در باتری های مرطوب و چه خشک، درپوش باتری ها نباید سولفاته شود، در این صورت با شستن با آب داغ آن را ثابت کنید. و مقداری روغن روی آنها بمالید.

3. سیستم تعلیق و فرمان: سیستم تعلیق خودروی خود را هر شش ماه یکبار بررسی کنید و در صورت وجود مشکل آن را تنظیم کنید. هر 20000 کیلومتر فرمان را تنظیم کنید، این کار علاوه بر هندلینگ بهتر، سلامت سیستم تعلیق و لاستیک های شما را نیز بهبود می بخشد. همچنین سطح مایع هیدرولیک را در کنترل هیدرولیک بررسی کنید.

خدمات فنی خودرو دنیای خودرو  مجله خودرو آرادتعمیر و نگهداری خودرو حقایق جالب خودرو روش های تشخیص رنگ خودرو آموزش رانندگی خودرو مراکز آموزش مکانیک تهران اصول خودروهای تعمیر و نگهداری خودرو حذف سولفات از باتری

4. شیشه شور و برف پاک کن: سعی کنید از مایعات مخصوص به جای آب در محفظه شیشه نمک استفاده کنید، این کار باعث استحکام برف پاک کن و مجموعه شیشه نمک می شود. به خاطر داشته باشید که تیغه های برف پاک کن باید هر سال تعویض شوند.

5. لاستیک: هر 20000 کیلومتر، محور عقب را با محور جلو تعویض کنید و در صورت عدم تعادل و لرزش آنها را متعادل کنید. بهتر است هر 4 لاستیک را بالانس کنید. همچنین همیشه مطمئن شوید که لاستیک های خود به درستی باد شده اند، کم باد کردن نه تنها باعث افزایش مصرف سوخت و کاهش شتاب می شود، بلکه باعث کشیده شدن و گیج شدن فرمان نیز می شود.

6. سیستم تامین سوخت: انژکتورها را هر 50000 کیلومتر بشویید. دستگاه های شستشو و عیب یابی انژکتور در حال حاضر در بسیاری از مراکز خدمات خودرو در دسترس هستند. اگر از خودروی کاربراتوری استفاده می کنید، از سالم بودن آن مطمئن شوید، کاربراتورها نیز نیاز به نگهداری و شستشو دارند. به دلیل وجود آب و آلودگی در بنزین خانگی، بهتر است فیلتر بنزین را هر 10000 کیلومتر تعویض کنید.

7. محموله اضافی: صندوق عقب و داشبورد ماشین با انبار خانه متفاوت است! پس همین حالا موارد غیر ضروری را حذف کنید تا در افزایش شتاب و کاهش مصرف خودرو شما نقش داشته باشد. همچنین در صورت بارندگی و عدم استفاده آن را باز کنید.

8. کولر و بخاری: در زمستان مطمئن شوید که ترموستات به درستی کار می کند، در خودرویی که ترموستات درست کار می کند، نیازی به گذاشتن مقوا یا اشیاء دیگر در شیشه جلو نیست! در فصل سرما هر دو هفته یکبار سیستم تهویه مطبوع خودرو را چند دقیقه روشن کنید این اقدام باعث سلامت این مجموعه می شود.

9. سیستم خنک کننده: در شهری با شرایط آب و هوایی مناسب، از مخلوط 70 درصد آب و 30 درصد ضد یخ در رادیاتور استفاده کنید و همیشه از صحت سطح مایع خنک کننده مطمئن شوید. مایع خنک کننده را هر دو سال یکبار تعویض کنید.

10. سیستم ترمز: همیشه مطمئن شوید که این واحد حیاتی به درستی کار می کند. هرگز با لنت ترمز فرسوده رانندگی نکنید، لنت های فرسوده دیسک ترمز را خراش می دهد. سعی کنید لنت ترمز استفاده شده را با بهترین مواد موجود در بازار تعویض کنید. از روغن ترمز غافل نشوید و هر دو سال یکبار آن را تعویض کنید.

11. بدن: شستشوی به موقع بدن باعث شفافیت رنگ می شود. هر دو ماه یکبار از موم مخصوص استفاده کنید و هر دو سال یکبار آن را جلا دهید. همچنین خراش ها را در کوتاه ترین زمان حذف کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا