خودرو

اسکای ول ET5 ؛ کراس اوور برقی کرمانی ها دیده شد | مجله آراد

Skywell ET5;  کراس اوور برقی کرمانی رویت شد
Skywell ET5; کراس اوور برقی کرمانی رویت شد

به تازگی عکس هایی از نمونه اولیه Skywell ET5 یا Skyworth EV6 برای خبرنگار HP ارسال شده است که نشان می دهد این کراس اوور برقی برای انجام برخی تست های فنی توسط یکی از خودروسازان کرمانی به ایران آمده است. هنوز مشخص نیست که کدام خودروساز نمونه اولیه ET5 را به ایران وارد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری مجله آراد، برند Skywell یکی از تولیدکنندگان خودروهای سواری 22 ساله در بازار چین است. این شرکت هفت سال پیش با برنامه تولید خودروهای سواری برقی خود، لوگوی Skyworth را ثبت کرد و اکنون کراس اوور EV6 را روانه بازار کرده است. البته این خودروساز چینی کراس اوور برقی خود را با نام Skywell و نام ET5 نیز به فروش می رساند و در تصاویر می بینیم که این خودرو با نشان دوم به بازار ایران آمده است.

Skywell ET5 مجهز به 204 مجله خبری آراداست. و 320 نیوتن متر پیشرانه الکتریکی که از طریق گیربکس تک سرعته به چرخ های جلوی این کراس اوور برقی فرستاده می شود. بسته به ظرفیت باتری های قابل انتخاب، این خودرو با هر بار شارژ می تواند 410 تا 520 کیلومتر را طی کند. ET5 که وزنی در حدود 1.9 تن دارد، شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 8.9 ثانیه دارد. نسخه های قدرتمندتر این کراس اوور برقی چینی با قدرت نزدیک به 290 مجله خبری آرادبه زودی به بازار عرضه می شود و حداکثر برد آن تا 600 کیلومتر افزایش می یابد. علاوه بر این، کپی قدرتمندتر این کراس اوور در آینده نزدیک در کمتر از 8 ثانیه شتاب خواهد گرفت.

Skywell ET5 در حال حاضر در بازار چین به مقدار محدود در رومانی، لهستان و آلمان موجود است و قیمت تخمینی آن با توجه به نیروی محرکه، سطح تجهیزات، استانداردهای مورد نیاز و غیره حدود 30 تا 60 هزار دلار است. البته در بازارهای مختلف به خریداران این دسته از خودروهای برقی یارانه تعلق می گیرد. البته در بازار چین قیمت ET5 در محدوده 22 تا 30 هزار دلار است.

در نسخه کاملا آپشن Skywell ET5 امکاناتی مانند شش ایربگ 10 نقطه ای، سقف پانوراما، روشنایی کابین، دوربین 360 درجه، رادار خط دید، رادار نقطه کور، رانندگی لاین به جاده خودکار، ترمز اضطراری، کروز کنترل هوشمند و غیره دیده می شود..

هنوز نمی توان به طور قطعی گفت که کدام خودروساز نمونه های اولیه ET5 را برای تست فنی به ایران آورده است. اما می توان مطمئن بود که یکی از خودروسازان استان کرمان مونتاژ این کراس اوور چینی را آغاز کرده است.

پایگاه خبری مجله آراد

آخرین اخبار و ویدیوهای خودرو را در تلگرام، ایگاپ و اینستاگرام دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا