تکنولوژی

استعفای ویل اسمیت از آکادمی اسکار ؛ «به اعتماد آکادمی خیانت کردم»

به دنبال آن استعفای ویل اسمیت از اسکار به دنبال داشت و سیلی ویل اسمیت به کریس راک سر و صدایی در تیتر اخبار به پا کرد. منتظر جزئیات بیشتر باشید

خرید زمین در گلبهار مشهد

بر اساس آخرین اخبار و شایعات سینما و تلویزیون، بهترین مرد و برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیانیه ای از کریس راک درباره رفتارش در اسکار و استعفای خود عذرخواهی کرد و از آکادمی استعفا داد.

ویل اسمیت اسکار را رها می کند

بعد از مراسم اسکار یکشنبه شب، کریس راک با فیلمی در سال 1998 که در آن این بازیگر سر خود را می تراشد، بت همسر ویل اسمیت را به خاطر تراشیدن سرش به شوخی با او مقایسه کرد. ویل اسمیت واکنش نسبتا سریعی داشت که منجر به درگیری فیزیکی او با کریس راک شد.

ویل اسمیت بعداً در حساب اینستاگرام خود از کریس راک و آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) عذرخواهی کرد و نوشت: “در حال بهبودی هستم و همانطور که او نشان داد، از رفتار خود در مراسم رسمی اسکار عمیقا پشیمان است.” با این حال، همانطور که مطلع شدیم، مراسم اسکار برای تنبیه ویل اسمیت با اخراج وی از اسکار بود که خود ویل اسمیت این کار را انجام داد. به گفته نویسنده، استعفای ویل اسمیت از اسکار برای این بود که با اخراج ناگهانی از اسکار مواجه نشود تا بیشتر به اعتبار او لطمه نزند.

ویل اسمیت پس از ضربه زدن به کریس راک در اسکار از آکادمی علوم و هنرهای سینمای هالیوود استعفا داد و گفت که “به اعتماد آکادمی خیانت کرده” و “هر گونه عواقب بعدی” را پذیرفته است.

این بازیگر در بیانیه‌ای که بعد از ظهر جمعه منتشر شد، اقدامات خود در مراسم اسکار 94 را «تکان‌دهنده، دردناک و غیرقابل توجیه» توصیف کرد. او اضافه کرد:

امانت را به فرهنگستان سپردم. من دیگر نامزدها و برندگان را از این فرصت برای تجلیل و تجلیل برای کارهای برجسته خود محروم کردم. به همین دلیل است که من از آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک استعفا می دهم و هرگونه عواقب بعدی را که شورا مناسب بداند می پذیرم.

ویل اسمیت اسکار را رها می کند
ویل اسمیت، برنده اسکار 2022 برای بهترین بازیگر نقش اول مرد، کینگ ریکارد

استعفای اسمیت مانع از اعمال انضباطی رسمی توسط هیئت مدیره آکادمی شد که روز چهارشنبه تشکیل شد و شکایتی را علیه اسمیت آغاز کرد. دیوید روبین، رئیس آکادمی، گفت که اسمیت استعفای او را پذیرفته است. او گفت: «ما اقدامات انضباطی خود را علیه آقای اسمیت به دلیل نقض قوانین رفتاری آکادمی قبل از جلسه برنامه ریزی شده بعدی هیئت مدیره در 18 آوریل ادامه خواهیم داد.

اعلامیه رسمی استعفای ویل اسمیت از اسکار به شرح زیر است:

اقدامات من در مراسم اسکار 94 دردناک و غیرقابل توجیه بود. لیست افرادی که به آنها صدمه زده ام طولانی است و شامل کریس، خانواده اش، بسیاری از دوستان عزیزم، همه مخاطبان و مخاطبان جهانی در خانه می شود. امانت را به فرهنگستان سپردم. من دیگر نامزدها و برندگان را از این فرصت برای تجلیل و تقدیر از کار برجسته خود محروم کردم. من قلب شکسته ای دارم و می خواهم روی افرادی تمرکز کنم که به خاطر دستاوردهایشان شایسته توجه هستند …

به همین دلیل است که آکادمی علوم و هنرهای سینمایی را ترک می کنم و هر عواقب دیگری را که برایم مناسب باشد می پذیرم.

تغییر زمان می برد، و من متعهد به انجام این کار هستم تا اطمینان حاصل کنم که دیگر هرگز اجازه نمی دهم خشونت بر عقل غلبه کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد استعفای ویل اسمیت از اسکار چیست؟ آیا او واقعا مستحق چنین مجازاتی است؟ نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید همانند سازی عنوان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا