تکنولوژی

استادیوم های جام جهانی 2022 قطر ؛ معرفی و آلبوم تصاویر

در ورزش نویسی سایت خبری آرادورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر به شما معرفی خواهیم کرد. برای اطلاع از این ورزشگاه ها با ما همراه باشید.

خرید زمین در گلبهار مشهد

جام جهانی فوتبال 2022 در راه است و در اولین سال میزبانی قطر آمادگی کامل برای میزبانی جام جهانی را دارد. از استادیوم های بزرگ با طراحی زیبا گرفته تا اولین استادیوم قابل حمل دنیا! ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر هر کدام از آنها نکات مهمی دارند که در این مقاله به شما همه آنها را نشان خواهیم داد، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

در ضمن اگر قصد سفر به قطر برای تماشای مسابقات جام جهانی را دارید و می خواهید از قیمت بلیت این دیدار مطلع شوید، می توانید بنویسید. قیمت بلیط مسابقات جام جهانی 2022 قطر چقدر است؟ خواندن.

ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

جام جهانی فوتبال 2022 از 21 نوامبر (30 نوامبر 1401) آغاز و در 18 دسامبر (27 دسامبر 1401) به پایان می رسد و در این مدت بسیاری از طرفداران مستطیل سبز و حومه آن مجذوب آن خواهند شد. جالب است بدانید این بار جام جهانی برخلاف فصول گذشته که در فصل تابستان برگزار می شد، به دلیل گرمای هوای قطر که امسال میزبان این مسابقات است، در زمستان برگزار می شود.

با تمام این اوصاف قطر با تمام وجود خود را برای این مسابقات آماده می کند. بر همین اساس نگاهی به ورزشگاه های جام جهانی فوتبال 2022 قطر و بررسی مشخصات و تصاویر آنها خالی از لطف نیست. اکنون نگاهی خواهیم داشت به 8 ورزشگاه اصلی جام جهانی 2022 قطر.

استادیوم بین المللی خلیفه

استادیوم بین المللی خلیفه که در سال 1976 در آل رایان ساخته شد، مدت هاست یکی از معروف ترین ورزشگاه های قطر بوده و پیش از این میزبان بازی های آسیایی، جام خلیج فارس و جام ملت های آسیا بوده است. این ورزشگاه برای میزبانی جام جهانی گسترش یافته است تا 40000 هوادار را در خود جای دهد و مجهز به فناوری خنک کننده نوآورانه است که به بازیکنان اجازه می دهد در محیطی راحت به رقابت بپردازند.

ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر
ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

این استادیوم یکی از معروف ترین ساختمان های قطر است که قدمت آن به سال 1976 برمی گردد و در اصل برای جام جهانی 2022 قطر ساخته نشده بود.سیستم خنک کننده ورزشگاه طوری طراحی شده است که هم تماشاگران و هم بازیکنان دمای مناسبی را احساس کنند.

ورزشگاه تمامه

ورزشگاه الثمامه، واقع در 12 کیلومتری جنوب دوحه، باید فرهنگ عرب را با مناظر شگفت انگیز خود نشان دهد و بنابراین از مدل های بافته شده قحفیه، کلاه سنتی مردان عرب الهام گرفته شود.

ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر
ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

با استفاده از آب بازیافتی برای آبیاری فضاهای سبز، ورزشگاه 40 درصد بیشتر از یک استادیوم معمولی در مصرف آب صرفه جویی می کند. همچنین 50000 متر مربع فضای پارک در اطراف ورزشگاه در طراحی آن ادغام شده است و از درختان محلی برای پوشش 84 درصد منظره استفاده شده است.

استادیوم لوسیل

در میان استادیوم های جام جهانی 2022 قطر، نام لوسیل بسیار پررنگ است. طراحی این استادیوم از تعامل نور و سایه الهام گرفته شده است و شکل و ظاهر ساختاری آن نشان دهنده نقوش پیچیده هنری موجود در جهان عرب و اسلام در تمدن های اولیه است. با توجه به موقعیت برجسته استادیوم در لوسیل (کلان شهر تازه ساخته شده در قطر)، برنامه ریزی اصلی ورزشگاه سیستم تراموا و مناطق سبز است و آن را به منطقه ای متمرکز بر پایداری تبدیل می کند که بر نیازهای انسانی و حفاظت از محیط زیست تمرکز دارد.

ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر
ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

استادیوم لوسیل آخرین ورزشگاهی است که هنوز در حال ساخت است. این ورزشگاه در شهر لوسیل قطر ساخته شده و گنجایش 80000 نفر را دارد. این ورزشگاه میزبان جام جهانی 2022 قطر خواهد بود.

ورزشگاه جنوبی

در سال 2013، تیم معماری زاها حدید، معمار مشهور عراقی و همکارانش برای طراحی و ساخت استادیوم الجنوب (که قبلا به نام استادیوم الوقرا شناخته می شد) انتخاب شدند. این پروژه که در الوکرا، یکی از قدیمی ترین مناطق مسکونی در جنوب دوحه ساخته شده و در یک مکان فرهنگی غنی با میراث باستانی عمیق قرار دارد، از تاریخ غواصی مروارید، ماهیگیری و قایق های سنتی الهام گرفته شده است.

ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر
ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

این ورزشگاه با ظرفیت 40 هزار نفر در 16 می 2019 همزمان با فینال جام امیر قطر افتتاح شد و پس از جام جهانی ظرفیت آن به 20 هزار نفر کاهش می یابد و 20 هزار صندلی دیگر به توسعه فوتبال اختصاص می یابد. پروژه های خارج از کشور

ورزشگاه آلبای

این استادیوم 60000 نفری با الهام از چادرهای سنتی عشایری میزبان افتتاحیه جام جهانی فوتبال 2022 و سایر نیمه نهایی ها خواهد بود. این ورزشگاه در شهر شمالی الخور قطر واقع شده است. این شهر به غواصی و ماهیگیری مروارید معروف است و سال هاست که ساکنان کویر را به ساحل دعوت می کند.

ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر
ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

ظاهر ورزشگاه آل البیت نشان از اهمیت فراوان این سازه در بین ورزشگاه های قطر برای جام جهانی 2022 دارد، طراحی این ورزشگاه باعث افتخار گذشته و حال قطر است و بر فرهنگ، سنت ها و تاریخ این شهر تاکید دارد.

استادیوم 974 (راس ابو ابو)

استادیوم 974 که قبلا با نام راس ابو عبود شناخته می شد، یکی از اولین و خلاقانه ترین پروژه های ممکن است که از تجارت بین المللی و کشتیرانی قطر الهام گرفته شده است.

ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر
ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

شماره 974 به دلیل اینکه کد تلفن بین المللی قطر و همچنین تعداد کانتینرهای حمل و نقل استفاده شده در ساخت آن است، نماد مهم و قابل توجهی در این پروژه است. این استادیوم اولین و تنها استادیوم قابل حمل جهان تاکنون است. این سازه در ساحل غربی دوحه واقع شده است.

استادیوم آموزشی در مدینه (شهر آموزشی)

استادیوم مدینه الطالمیه (شهر آموزش)، واقع در مرکز پرهیاهوی دانش و نوآوری دوحه، توسط امکانات دانشگاهی و سازمان‌های ورزشی احاطه شده است.

ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر
ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

با توجه به موقعیت خاص شهر آموزشی، این سازه با تاکید فراوان بر دسترسی طراحی شده است. در حین کاوش ها، سنگ هایی با قدمت 20 تا 30 میلیون سال در حین کاوش ها کشف شد.

ورزشگاه آل رایان

ورزشگاه الریاض که یکی از معروف ترین تیم های فوتبال قطر در الریاض است، آخرین ورزشگاهی است که از آن بازدید خواهیم کرد. یکی از ویژگی های اصلی این ورزشگاه طراحی بیرونی آن است که محیط ورزشگاه را به صورت یک لایه مشبک پوشانده و زوایای مختلف کشور را به نمایش می گذارد. در طراحی این شبکه نیز از عناصری استفاده شده است که اهمیت خانواده، زیبایی کویر، گیاهان و جانوران محلی و همچنین تجارت داخلی و بین المللی در کشور را نشان می دهد.

ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر
ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

تمامی استادیوم های فوق در جام جهانی 2022 میزبان افرادی از سراسر جهان خواهند بود و به بهترین شکل ممکن ساخته شده اند. تمامی این استادیوم ها دارای امکانات رفاهی هستند و برخی از آنها دارای امکاناتی مانند فروشگاه، سالن VIP و امکانات ویژه هستند. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای دوستان عزیز و به امید راهیابی تیم ملی کشورمان به جام جهانی 2022 قطر مفید بوده باشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید همانند سازی به ما خبر دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا