ساختمان

از ساخت شهرهای جدید چه خبر؟ – مجله آراد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرهای جدید خوارزمی، فردوس و اعتمادیه در استان تهران مراحل بازنگری را در شورای برنامه ریزی استان و ادارات کل کشور طی می کنند. مهرگان قزوین، گلمان آذربایجان غربی و تابناک فارس نیز در انتظار موافقت دولت هستند.

به گزارش مجله خبری آراد، علیرضا جعفری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر سه شهر جدید مهرگان در استان قزوین، گلمان در آذربایجان غربی و تابناک در استان فارس مراحل تصویب دولت را می گذرانند.

وی افزود: در عین حال برنامه کلی، طرح تفصیلی و آماده سازی شهرهای نام برده را دنبال می کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح شهر جدید نیشتمان کردستان گفت: امیدواریم با شروع فعالیت در شهرهایی که اخیراً ایجاد شده است بتوانیم ظرفیت های مسکن جدید را اضافه کنیم.

جعفری درباره آخرین وضعیت اجرای سه شهر جدید در استان تهران گفت: برای تهران سه شهر جدید خوارزمی، فردوس و اعتمادیه داریم و طرح های خوارزمی و فردوس تهیه و در دستور کار استان قرار گرفته است. هیئت برنامه ریزی انشاالله پس از تصویب به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال و عملیات اجرایی را آغاز خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: در خصوص «اعتماد» با توجه به بررسی های انجام شده در حوزه تقسیمات کشوری منتظر تعیین تکلیف موضوع در منطقه غرب استان تهران هستیم. پس از روشن شدن تکلیف این امر، کارهای مربوط به امانت را نیز پیگیری خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا