گردشگری

ارزان ترین راه های اقامت ترکیه برای ایرانیان

کشور زیبای ترکیه با امکانات رفاهی خوب، جاذبه های گردشگری فراوان و اقتصاد رو به رشد یکی از محبوب ترین مقاصد ایرانیان برای مهاجرت است.ترکیه ششمین مقصد گردشگری محبوب در جهان است. این کشور هر ساله با برنامه ها و قوانین گسترده برای جذب گردشگر بیش از 30 میلیون گردشگر را جذب می کند.ترکیه به دلیل مسافت کم و شباهت های فرهنگی فراوان با ایران یکی از بهترین مقاصد برای مهاجران ایرانی است.

راه‌ های مهاجرت به ترکیه

راه های مختلفی برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارد که با سیاست های کلی این کشور همخوانی دارد.به طور کلی دو نوع اقامت کوتاه مدت و طولانی مدت در ترکیه وجود دارد که هر کدام قوانین متفاوتی دارند.از انواع مسکن در ترکیه می توان به مسکن با تحصیل، مسکن با خرید ملک و مسکن با اشتغال صحبت کرد.
ارزان ترین راه های اقامت ترکیه برای ایرانیان

اقامت با خرید ملک

بهترین و محبوب ترین راه برای زندگی در ترکیه خرید و سرمایه گذاری در ملک و آپارتمان در ترکیه است.ترکیه که دارای رتبه ششم در بین کشورهای توریستی، اقتصاد رو به رشد و وضع قوانین مثبت است، ریسک سرمایه گذاری را به حداقل می رساند.

سرمایه گذاری در این کشور از طرق مختلفی امکان پذیر است، از جمله سرمایه گذاری با خرید مسکن، سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی، سرمایه گذاری از طریق خرید سهام و اوراق بهادار و سرمایه گذاری در بانک.
از جمله بهترین و سودآورترین صنایع ترکیه برای سرمایه گذاری می توان به نساجی، کشاورزی، املاک، معدن و گردشگری اشاره کرد. مهمترین نکته برای دریافت مجوز سرمایه گذاری در ترکیه داشتن حداقل 18 سال سن و داشتن مبنای مالی برای برنامه مورد نظر است.برای سرمایه گذاری در ترکیه و تهیه مسکن اولین راه خرید ملک در این کشور است که قوانین خاص خود را دارد.

برای اخذ شهروندی ترکیه، تمام املاک خریداری شده باید حداقل 400000 دلار ارزش داشته باشند و ملک خریداری شده نباید ظرف 3 سال فروخته شود. با خرید خانه در ترکیه می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی پاسپورت این کشور را دریافت کنید.اما برای زندگی در شهرهای بزرگ ارزش ملک باید حداقل 75000 دلار و در شهرهای کوچکتر 50000 دلار باشد.

اقامت با تحصیل

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت ترکیه، تحصیل در این کشور می باشد. آموزش و پرورش در این کشور تحت کنترل وزارت آموزش ملی است که در درجه اول دولت است.تحصیل از پیش دبستانی تا دانشگاه امکان پذیر است، سن تحصیل پیش دبستانی تا 6 سال، دبستان از 6 تا 14 سال و دبیرستان یا هنرستان از 14 تا 18 سال می باشد. همچنین برای ورود به دانشگاه باید 18 سال سن داشته باشید.
مدت تحصیل در مقطع کاردانی 2 سال، کارشناسی 4 سال، فوق لیسانس 2 سال و دکترا 3 تا 5 سال می باشد. کلیه مدارک دانشگاهی تحت صلاحیت اداره آموزش عالی ترکیه YOK هستند. هزینه تحصیل در ترکیه برای دانشگاه های دولتی حداقل 500 تا 2200 دلار، برای دانشگاه های خصوصی بین 4 تا 20000 دلار و در نهایت برای علوم پزشکی 15 تا 25 هزار دلار است.

ارزان ترین راه های اقامت ترکیه برای ایرانیان

اقامت با کار

برای اخذ اقامت کاری ترکیه، پیشنهاد کار از یک کارفرمای ترکیه ای کافی است. یکی از مزایای شهروندان ایرانی امکان سفر بدون ویزا به ترکیه است و از آنجایی که می توانند تا 90 روز در ترکیه بمانند، می توانند در کاریابی های بین المللی در این کشور شرکت کنند. بد نیست بدانید با توجه به فرصت های محدود کار به زبان انگلیسی، تسلط بر زبان ترکی مزیتی برای دستیابی به شغل مناسب و با درآمد محسوب می شود.
پس از یافتن کار در ترکیه کافی است کارفرما مراحل قانونی را طی کرده و درخواست خود را به وزارت کار این کشور ارسال کند. بنابراین در طول مدت قانونی صرفاً برای دریافت کارت اقامت و ویزا ترکیه، مدارک لازم را به سفارت یا کنسولگری ببرید. با تمدید اقامت ترکیه می توانید برای اقامت دائم اقدام و دریافت کنید.

اقامت با ازدواج

در ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان می توان با قوانین خاص خود ازدواج کرد. مهمترین قانون ازدواج اقامت ترکیه این است که زوجه باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. ازدواج باید به طور رسمی ثبت شود و 3 سال از ازدواج گذشته باشد. علاوه بر این، عواملی مانند ازدواج های قبلی بر این وضعیت تأثیر می گذارد. در صورت رعایت تمامی قوانین، ابتدا به متقاضی اجازه اقامت یک ساله داده می شود و سپس این اقامت برای اعطای اقامت دائم به فرد باید به مدت 5 سال تمدید شود.
یکی از سوالات متداول برای ساکنین ترکیه اخذ اجازه اقامت با تولد فرزند است. در ترکیه قانون اخذ اقامت بعد از تولد فرزند وجود ندارد و شرط اقامت روابط خونی است یعنی پدر یا مادر شما باید شهروند این کشور باشند.

اقامت توریستی ترکیه

گردشگر در ترکیه برای اتباع ایران نیازی به ویزا ندارد و تنها 90 روز با پاسپورت می توانید در این کشور اقامت کنید. یکی دیگر از راه های اقامت توریستی در ترکیه، استفاده از مجوز اقامت در این کشور است. طبق قوانین با اجاره خانه در ترکیه 1 سال اقامت در این کشور به دست می آورید.

ارزان ترین راه های اقامت ترکیه برای ایرانیان

شرایط گرفتن تابعیت

برای اخذ اقامت دائم و تابعیت ترکیه باید شرایط خاصی را داشته باشید. برای دریافت شهروندی ترکیه باید حداقل 5 سال در ترکیه زندگی کنید، مشروط بر اینکه حداقل 6 ماه در سال اقامت داشته باشید. برای اخذ تابعیت ترکیه، مدارک شخصی و تایید سلامت جسمی و روانی، اثبات درآمد کافی، محل سکونت، دانش زبان ترکی در سطح پایه و مدرک ادغام با فرهنگ ترکی مورد نیاز است.

در ترکیه برای کسانی که قصد سفر و اقامت بیش از 3 ماه دارند کارتی به نام کیملیک ترکیه وجود دارد که کیمیلیک به معنای هویت است و دارندگان کارت کیمیلیک ترکیه در این کشور هویت هستند. این کارت مشابه شناسنامه و اطلاعاتی مانند شهر محل سکونت تاریخ صدور اقامت، نوع مسکن و … می باشد.

ارزانترین راه اقامت ترکیه

ارزان ترین راه برای گرفتن آپارتمان ترکیه ای اجاره خانه است که نسبت به روش های دیگر هزینه کمتری دارد.

اقامت ترکیه برای ایرانیان

یکی از مزیت های اخذ اقامت ترکیه هزینه مناسب زندگی در این کشور می باشد. بنابراین هزینه معمول برای یک فرد در آنکارا، پایتخت ترکیه، بین 400 تا 500 دلار است. توجه داشته باشید که این مبلغ برای زندگی در آنکارا و هزینه کمتر در شهرهای دیگر می باشد.
طبق توافقنامه صلح ایران و ترکیه، شهروندان ایرانی می توانند بدون ویزا و تنها با ارائه گذرنامه خود به افسر مهاجرت وارد ترکیه شده و 90 روز در آنجا اقامت کنند. بنابراین، در این مدت می توانید بهترین راه را برای اقامت و اقامت در ترکیه انتخاب کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا