تکنولوژی

ارتباط ماهواره کوچک CAPSTONE با مرکز کنترل ناسا متوقف شد

به نظر می رسد که مرکز کنترل ماهواره کوچک CAPSTONE ناسا دیگر هیچ ارتباطی با این ماهواره ندارد و ناسا اکنون هیچ اطلاعاتی از وضعیت آن ندارد. ماهواره کوچک کپستون که توسط موشک الکترون برای کاوش در مدار ماه به فضا پرتاب شد، اخیراً ارتباط خود را با ناسا قطع کرده است. در آخرین ارتباط با این ماهواره مشخص شد که در راه رسیدن به ماه است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری آراد نیوزو به نقل از سخنگوی ناسا، تیم این فضاپیما اکنون در تلاش برای بررسی مشکل و بازگرداندن ارتباطات است. البته این تیم قبلا داده هایی از شبکه فضایی راه دور دریافت کرده بود که نشان می داد این ماهواره با موفقیت در راه است. سارا فریزر می گوید: این ماهواره در ماموریت برنامه ریزی شده خود سوخت لازم را خواهد داشت تا بتواند عملیات اصلاح مسیر را با چند روز تاخیر انجام دهد.

در صورت وصل مجدد خبر در اسرع وقت منتشر خواهد شد. تیم کنترل CAPSTONE گروهی از دانشمندان شرکت فضایی پیشرفته هستند که در سال 2019 قراردادی 20 میلیون دلاری با ناسا امضا کردند و این پروژه را بر عهده گرفتند. کپستون پس از 6 روز چرخش به دور زمین و رسیدن به سرعت مورد نیاز، راهی ماه شد. دیروز اعلام شد که این ماهواره پس از خروج از مدار زمین به سمت ماه در حرکت است. هدف از ارسال این ماهواره قرار دادن آن در مداری هاله ای در نزدیکی خط سمت راست ماه بود. ماموریت ارسال این ماهواره ۲۵ کیلوگرمی نیز مطابق با اجرای برنامه آرتمیس ناسا انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا