ساختمان

اجرای قانون جهش تولید مسکن بازار را از بن‌بست خارج می‌کند – مجله آراد

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دیلیجان در شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نابسامان بازار مسکن و بی رویه قیمت و اجاره بها اظهار داشت: هر چند مجلس قانونی به نام «جهش تولید مسکن» را تصویب کرد تا بر مشکلات غلبه کنیم. بن بست در بازار مسکن متاسفانه هنوز این قانون به درستی اجرا نشده و دولت نتوانسته این قانون را فعالانه به منصه ظهور برساند، بنابراین این نقص باعث تاخیر در تولید مسکن شده است که منجر به افزایش مسکن شده است. قیمت ها و اجاره ها

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نماینده مردم محلات و دیلیجان در شورای اسلامی با انتقاد از اینکه در بسیاری از شهرها هنوز زمین برای پروژه مسکن مهر آماده نشده است، افزود: این عدد نشان می دهد که بخش‌هایی از دولت هماهنگ نیستند و اراده کافی برای تنظیم بازار مسکن در میان حساب‌های متوسط ​​و پایین دولت برای انجام تعهداتش وجود ندارد.

وی ادامه داد: همچنین از آنجایی که دولت فعلی همچنان کارمندان دولت قبل را سر کار نگه داشته و خانه تکانی جدی در این زمینه انجام نداده است، قصور کارکنان دولت قبل را نیز باید به مشکل اضافه کرد و سوال اینجاست که چرا دولت به همین راحتی مشکل را درک کرده است. نمیشه؟!

سلیمی همچنین به استخدام افراد ناآشنا با مسکن در سطوح مدیریتی اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی یک مدیر کل با مسایل مسکن آشنایی نداشته باشد چگونه می تواند برای رفع مشکلات برنامه ریزی کند و خلاقیت از خود نشان دهد؟! به همین دلیل معتقدم مدیریت شایسته و اجرای دقیق قانون می تواند مشکل بازار مسکن را حل کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که بازار مسکن برای سرمایه گذاران جذابیتی نداشته باشد و سرمایه گذار در این حوزه دائماً با آینده ای مبهم مواجه باشد از سرمایه گذاری خودداری می کند تا زمانی که در تمام دنیا شرکت های بزرگ سرمایه گذاری نکنند. مشکل مسکن حل شد اما مشخص نیست شرکت های بزرگ در بازار مسکن ایران چه جایگاهی دارند؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا