تکنولوژی

اتصال دسته PS4 به PS5 چگونه امکان پذیر است؟

کنسول های بازی دارای کنسول یا کنترلرهای بازی اختصاصی هستند و هر نسل از آنها از یک کنترلر جدید بهره می برند. خود کنسول بازی PS5 دارای یک کنترلر مخصوص به نام DualSense است. اما آیا امکان اتصال کنترلر PS4 به PS5 وجود دارد یا خیر؟

نحوه اتصال کنترلر PS4 به PS5

اگر می خواهید کنترلر PS5 را به کامپیوتر متصل کنید، می توانید آموزش ذکر شده توسط Tranji را دنبال کنید بخوانش.

کنترلر PS5 یا DualSense خود را به رایانه خود وصل کنید

به نقل از howtogeek، اگر یک دستگاه پلی استیشن 5 دارید و چندین کنترلر پلی استیشن 4 دارید، ممکن است از خود بپرسید که آیا می توانید از یک کنترلر DualShock با PS5 استفاده کنید. خب، خوشبختانه پاسخ سوال شما مثبت است! نحوه اتصال کنترلر PS4 به PS5 را با ذکر یک نکته مهم به شما آموزش می دهیم.

کنترلر DualShock4 فقط با بازی های PS4 روی PS5 کار می کند. بنابراین، این کنسول به شما امکان می دهد یک کنترلر PS4 را با PS5 خود جفت کنید، اما فقط می توانید از آن برای اجرای بازی های PlayStation4 به صورت محلی در خود کنسول استفاده کنید. برای اجرای بازی های PS5 باید از کنترلر PlayStation5 DualSense استفاده کنید. اگر سعی کنید کار دیگری انجام دهید، پیامی خواهید دید که می گوید:کنترلر بی سیم DUALSHOCK4 را نمی توان برای بازی های PS5 استفاده کرد. نشان داده شده است.

سونی در پرسش‌های متداول کنسول خود می‌گوید:

بازی‌های PS5 نیاز به استفاده از کنترلر بی‌سیم DualSense دارند، زیرا برای استفاده از ویژگی‌های جدید و انعطاف‌پذیر آن طراحی شده‌اند.

با این حال، یک راه حل وجود دارد. اگر از Remote Play برای پخش جریانی بازی های پلی استیشن 5 خود به دستگاه دیگری (مانند Apple TV) استفاده می کنید، می توانید بازی های PS5 را با DualShock4 متصل به پخش کننده بازی کنید.

اما اجازه دهید به آموزش اتصال PS4 به PS5 بپردازیم. ساده ترین راه برای جفت کردن کنترلر پلی استیشن 4 با PS5 استفاده از کابل USB است. یک کابل Micro-USB پیدا کنید و یک سر آن را به DualShock4 و سر دیگر را به پورت USB-A PS5 خود وصل کنید. دکمه PlayStation روی DualShock4 را یک بار فشار دهید تا روشن شود و به طور خودکار به PS5 متصل شود.

اتصال دسته PS4 به PS5 چگونه امکان پذیر است؟

سپس می توانید کابل USB را جدا کرده و از DualShock4 به صورت بی سیم استفاده کنید. فقط اگر می خواهید به جای آن DualShock4 خود را به صورت بی سیم جفت کنید، PS5 خود را روشن کنید و به Settings > General > Bluetooth Accessories بروید، سپس DualShock4 خود را آماده جفت شدن تنظیم کنید. برای انجام این کار، مطمئن شوید که کنترلر PS4 کاملاً خاموش است.

اتصال دسته PS4 به PS5 چگونه امکان پذیر است؟

سپس دکمه Share و PlayStation را در DualShock4 فشار داده و نگه دارید تا چراغ بالای کنترلر به سرعت چشمک بزند. وقتی دیدید که DualShock4 شما در لیست دستگاه های بلوتوث ظاهر می شود، آن را با کنترلر PS5 خود انتخاب کنید و X را فشار دهید. کنترلر PS4 شما با PS5 جفت می شود و می توانید از آن برای اجرای بازی های PS4 استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که برای اجرای بازی های PS5 باید از کنترلر PS5 استفاده کنید.

اتصال دسته PS4 به PS5 چگونه امکان پذیر است؟

آیا از این آموزش برای اتصال کنترلر PS4 خود به PS5 خود استفاده کرده اید؟ آیا هنوز از کنترلر DualShock استفاده می کنید یا به DualSense تغییر داده اید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا