تکنولوژی

آیفون تاشو با نمایشگری با قابلیت ترمیم خودکار عرضه می‌شود!

اپل اخیرا پتنت جدیدی برای آیفون تاشو به ثبت رسانده است که نشان می دهد نمایشگر این سری از گوشی ها با امکان تعمیر اتوماتیک موجود هستند

در حال حاضر اپل هنوز تصمیمی برای معرفی گوشی تاشو به بازار نگرفته است گوشی های هوشمند تاشو محدود به برندهای اندروید. حالا به نظر می رسد اپل در آینده نزدیک با انتشار پتنت های جدیدی برای طراحی یک گوشی تاشو با رویکردی متفاوت وارد بازار گوشی های هوشمند تاشو خواهد شد.

گروه هارون

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی های تاشو

یک آیفون تاشو با صفحه نمایش قابل تعمیر

اکثر مردم گوشی های تاشو را نقطه عطف بعدی در دنیای گوشی های هوشمند می دانند. اما چیزی که اغلب نادیده گرفته می شود این است که در حال حاضر این ایده جدید فقط برای بخش اندروید بازار محفوظ است. با این حال به نظر می رسد اپل به زودی وارد این بازار نیز خواهد شد.آیفون تاشو

طبق گزارش ها، اپل پتنت جدیدی دریافت کرده است که به یک یک آیفون تاشو احتمالی آینده نشان می دهد که ممکن است در مراحل اولیه توسعه باشد. این اطلاعات اولین بار توسط PatentlyApple در مقاله ای اختصاصی گزارش شد.

این پتنت نشان می دهد که اپل در حال کار بر روی یک مواد ویژه نمایشگر قابل تعمیر می تواند به بهبود خراش ها و فرورفتگی های کوچک کمک کند. این بدان معنی است که شرکت کوپرتینویی در تلاش است تا یکی از بزرگترین نگرانی ها در مورد دستگاه های تاشو که عدم دوام صفحه نمایش است را برطرف کند.

با این حال، شیشه هرگز نمی تواند از وسط تا شود، بنابراین رویکردهای جدیدتری مورد نیاز است. اما مشکل این است که مواد منعطف مستعد خراشیدن هستند و این کار را برای شرکت‌های تولیدی سخت‌تر می‌کند.

اکنون سامسونگ در تلاش است تا کار را سخت تر کند مواد انعطاف پذیر تا جایی که امکان دارد، برای جبران احتمال خراش های تصادفی، مسئله دوام را جبران کنید. از سوی دیگر، اپل در تلاش نیست تا صفحه نمایش را در برابر خط و خش مقاوم کند، بلکه در عوض راهی برای به حداقل رساندن اثر خراش پیدا کرده است.

این به صفحه نمایش اجازه می دهد تا حداکثر انعطاف پذیری را حفظ کند و مشکلاتی مانند خط و خش را از بین ببرد. با این حال، باید دید کدام فناوری در دراز مدت موفق تر خواهد بود. بازار تاشو در حال حاضر تحت سلطه سامسونگ است، به خصوص در خارج از چین، که منجر به رکوردشکنی طراحی نیز شده است. البته اگر اپل وارد این رقابت شود، سامسونگ دیگر نمی تواند مانند حال حاضر در رقابت گوشی های تاشو پیشتاز باشد.

بیشتر بخوانید:

به نظر شما آیفون تاشو چه طراحی خواهد داشت؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: phonearena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا