خودرو

آیا موتور ماشین بعد از تعمیر اساسی به درد می خورد؟

آیا موتور ماشین من بعد از باز شدن و تعمیر آسیب می بیند؟

هزینه تعمیر پراید، هزینه تعمیر موتور پراید، اتحادیه لوازم یدکی، رکوردهای علیرضا نیک آیان، قیمت لوازم یدکی پراید، تعمیر خودرو

یکی از دغدغه های صاحبان خودرو این است که در صورت باز شدن موتور خودرو دیگر به درد نمی خورد و قابل استفاده نیست. ابتدا باید بدانید که تمام موتورهای دنیا که در خودروهای صفر کیلومتر استفاده می شوند توسط دست و انسان مونتاژ می شوند و هیچ رباتی قادر به مونتاژ موتور نیست بنابراین این تصور که موتور در هنگام باز شدن از کار می افتد کاملا اشتباه است.

اما چه کسی و در چه شرایطی موتور را باز می کند سوالی است که ممکن است این فکر را برای شما ایجاد کند. برای تعمیر موتور خودرو معیوب به صورت استاندارد، لازم است ابتدا تمامی عیوب شناسایی شوند.

سپس با توجه به ماهیت موتور اقدام به تعمیر آن کرد. مثلا سرسیلندر تویوتا کمری به هیچ وجه چرخش را نمی پذیرد و اگر سرسیلندر قیچی کند نتیجه موتوری است که می لرزد اما برعکس سرسیلندر هیوندای آزرا تا حدودی برش می دهد.

اگر موتور در حال تعمیرات اساسی از ناحیه میل لنگ است، فاصله مجاز شاتون ها و ژورنال ها باید قبل از تکمیل و مونتاژ کامل موتور آزمایش شود. این تست های کنترلی را انجام دهید.

دانستن قطر استاندارد سیلندرها و استفاده مجدد از پیستون یا رینگ های جدید نمونه دیگری برای تماشا است. اگر این مشکل قابل کنترل نباشد، موتور پس از مدتی کارکرد دچار سایش سیلندر و دود می شود. تمامی این مثال ها برای این است که موتور خودرو توسط پزشک معالج آن تعمیر و تحت کنترل متخصص قرار گیرد تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

هزینه تعمیر موتور چقدر است؟

علت صدای جیغ موتور چیست علت صدای جیرجیر موتور روی پراید چیست؟

یکی از سوالات قبل از تعمیر شما این است که هزینه تعمیر موتور ماشین من چقدر است؟

دوستان عزیز از نظر کل هزینه تعمیر موتور خودرو قبل از بازکردن و بررسی میزان خرابی داخل موتور نمی توان قیمت دقیقی را بیان کرد اما این بحث باعث می شود برخی از مالکان به بیراهه بروند. مشتری دوست دارد کمترین هزینه را برای تعمیر بپردازد و گاهی در دام این پیشنهادات می افتد که ما آن را با مبلغ مشخصی تعمیر می کنیم. باید بدانید که قیمت غیراستاندارد همزمان با تعمیر موتور و باز هم قیمت است.

از طرفی پیشنهادهای سنگین برخی تعمیرگاه ها مانند برخی نمایندگی های خودرو نیز غیرمنطقی است و تعویض موتور و خرید موتور کامل در 90 درصد موارد به هیچ وجه لازم نیست و بی مورد خرج می کنید. یک موتور خودرو از چند قطعه تشکیل شده و در بیشتر موارد فقط چند قطعه معیوب است و تعویض کامل موتور با این قیمت های بالا در بازار فعلی به نفع شما نخواهد بود.

آراد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا