تکنولوژی

آیا زیر ساخت های حساس ایران باز هم هک خواهند شد؟

آیا زیرساخت های حساس ایران دوباره هک می شود؟ امروزه امنیت یکی از نیازهای ضروری فضای مجازی است. این روزها با رونق فضای مجازی و افزایش ارتباطات مجازی و فروشگاه های اطلاعاتی، نیاز به حفاظت از داده ها و زیرساخت های مجازی بیش از پیش احساس می شود، نیازی که تخصصی و پیشرفته است و الگوریتم ها هر روز به روز می شوند. و مدل های دفاعی و تهاجمی آنها.

ایران باید همیشه به روز شود تا در این زمینه پیشرو باشد تا کمتر شاهد حمله به پایگاه های اطلاعاتی یا زیرساخت های حساس کشور و یا نقض امنیت و نظم در کشور باشیم. یکی از راه های به روز رسانی دانش و اطلاعات کارشناسان و ذینفعان، برگزاری رویدادها و سمینارهای مرتبط و افزایش آگاهی از طریق انتقال اطلاعات و دانش به روز به کارشناسان به شرکت کنندگان است.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

آیا زیرساخت های حساس ایران دوباره هک می شود؟

یکی از این رویدادها روز پنج شنبه 8 اردیبهشت ماه با عنوان “امنیت سایبری در ناحیه صنعتی و زیرساخت های حیاتی کشور” و با حضور و سخنرانی کارکنان آفتا (سازمان امنیت تبادل اطلاعات ریاست جمهوری) از جمله مهندس پورتال مرکز، آقایان سلیمانی و طالبی به عنوان معاون و معاون مالی و اداری مرکز.

در این مراسم که به صورت حضوری و مجازی توسط باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) برگزار می شود. دکتر پیریایی مدیر مرکز در گفتگو با سایت خبری آرادگفت: دکتر فرهنگ متین معاون برنامه ریزی و تحول و دکتر علی اکبری مدیر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دکتر جوکار مدیرکل راهبری و توانمندسازی دانشجویان دانشگاه آزاد نیز در این مراسم حضور داشت. پیدا خواهد کرد و ارائه خواهد کرد.

حضور تیم تحقیقاتی اورکلاکینگ به عنوان مهمان افتخاری در این رویداد نیز قابل توجه است، تیم تحقیقاتی اورکلاک تیمی متشکل از کارشناسان امنیت سایبری است که توسط بهزاد قاسمی در سال 1388 راه اندازی و مدیریت می شود. اورکلاک مهدی موذن به تشریح فعالیت های این گروه خواهد پرداخت.

پایان خبر / بازپخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا