تکنولوژی

آپدیت بتای iOS 16.1 احتمالا GPS آیفون ۱۴ را از کار می‌اندازد

سری آیفون 14 جدیدترین پرچمداران شرکت اپل هستند و به نظر می رسد کوپرتینویی ها حساب زیادی برای موفقیت آنها باز کرده اند. علاوه بر این، اپل قبلاً برای iOS 16 طیف گسترده ای از ویژگی های جذاب را ارائه کرده است. اما طبق گزارش های دریافتی، به نظر می رسد که آپدیت بتای iOS 16.1 ممکن است GPS آیفون 14 را غیرفعال کند. ترنجی همراه باشید

آپدیت بتای iOS 16.1 ممکن است GPS را در آیفون 14 غیرفعال کند

اخیرا اپل نسخه بتای iOS 16.1 را برای سری آیفون 14 منتشر کرده است.اما شاید بهتر باشد کاربران آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس از نصب این آپدیت بتا صرف نظر کرده و آن را به زمان دیگری موکول کنند. بر اساس گزارش های دریافتی، پس از بروزرسانی مدل های آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس به نسخه جدید آی او اس 16.1 بتا، مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

نکته قابل توجه این آپدیت، باگی است که GPS دستگاه را غیرفعال می کند. اما آیفون 14 و آیفون 14 پلاس این مشکل را ندارند. این بدان معنی است که مشکل احتمالاً مربوط به تفاوت های پیکربندی بین مدل های مختلف است. طبق پارامترهای رسمی، هر دو مدل آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس از GPS دو فرکانس پشتیبانی می کنند.

به روز رسانی بتای iOS 16.1

این ویژگی می تواند اطلاعات موقعیت یابی دقیق تری را برای این دستگاه ارائه دهد. آیفون 14 و آیفون 14 پلاس از GPS دو فرکانس پشتیبانی نمی کنند. از این منظر، آپدیت بتای iOS 16.1 ممکن است دارای باگ های مربوط به ماژول GPS دو فرکانس باشد که منجر به مشکلات عجیب GPS در این دو مدل آیفون 14 پرو با این ماژول شده است. در حال حاضر هیچ پاسخ رسمی از طرف اپل در این مورد وجود ندارد.

بنابراین، بهتر است کاربران آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس فعلا دستگاه خود را به iOS 16.1 ارتقاء ندهند. به گفته بسیاری از کارشناسان، گوشی های اندرویدی در مقایسه با تراشه های اپل بسیار ضعیف هستند و سری آیفون 14 حتی با یک تراشه قدیمی نیز رقیبی قدرتمند برای آن ها محسوب می شود. آیفون 14 و آیفون 14 پلاس امسال دارای طراحی مشابه با آیفون 13 و حتی عملکرد تقریباً مشابهی هستند.

به روز رسانی بتای iOS 16.1

مطابق با GizChina، هر دو مدل از تراشه A15 سال گذشته استفاده می کنند، در حالی که آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس از تراشه جدید و ارتقا یافته A16 استفاده می کنند. امروز، یک وبلاگ نویس فناوری به نام @mobilephonechipexpert فاش کرد که چرا آیفون 14 دارای دو مدل با پردازنده های قدیمی تر است. او مدعی است جدا از گوشی های اندرویدی ضعیف، یکی از استراتژی های اپل کاهش هزینه های تولید آن است.

حتی اگر اپل از تراشه قدیمی‌تری در آیفون 14 و آیفون 14 پلاس استفاده کند، تراشه‌های فعلی اندروید هنوز نمی‌توانند با آن رقابت کنند. به گفته اپل، رقابت برای محصولات اندرویدی همچنان حول محور عملکرد پردازنده سه ساله اپل یعنی A13 می چرخد ​​و کوپرتینویی ها از نظر عملکرد پردازنده گوشی های هوشمند خود بسیار جلوتر هستند. نظر شما کاربران مجله آراددر مورد کار نکردن GPS آیفون 14 به دلیل آپدیت بتای iOS 16.1 چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا