تکنولوژی

آموزش بازیابی اپل آیدی [6 روش ریکاوری Apple ID فراموش شده]

اگر می خواهید مشکل فراموشی اپل آیدی خود را حل کنید، اطلاعات را دنبال کنید زیرا سایت خبری آراددر این مقاله آموزش بازیابی اپل آیدی به شما در حل این مشکل کمک می کند.

اگر تازه وارد iOS هستید و آیفون یا یکی از دستگاه های اپل خود دارید، باید Apple ID داشته باشید. شاید بپرسید که Apple ID چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

قیمت روز گوشی در بازار ایران

Apple ID مجوزی برای کاربران اپل برای دسترسی به قابلیت های محصولات و خدمات این شرکت است. در واقع شما نمی توانید از هیچ یک از خدمات اپل بدون اپل آیدی استفاده کنید.

Apple ID شما حسابی است که از آن برای دسترسی به سرویس‌های Apple مانند App Store، Apple Music، iCloud، iMessage، FaceTime و غیره استفاده می‌کنید. این ایده شامل آدرس ایمیل و رمز عبور استفاده شده برای ورود به سیستم است.

Apple ID هویت کاربر اپل است و راهی است که اپل شما را شناسایی می‌کند، خریدهای شما را ردیابی می‌کند و باعث می‌شود همه دستگاه‌های Apple شما به‌طور یکپارچه با هم کار کنند. هر کاربر آیفون، آی‌پد، آی‌پاد و مک به یک شناسه اپل نیاز دارد که ایجاد آن رایگان است. اگر از iTunes یا اپ استور استفاده می کنید، یک شناسه اپل دارید.

تمام اطلاعات تماس، پرداخت و امنیتی که در خدمات اپل استفاده می کنید و حتی موقعیت مکانی، شماره تلفن و عکس های شخصی شما در Apple ID شما ذخیره می شود. اگر اپل آیدی ندارید یا آن را فراموش کرده اید، بسیاری از ویژگی ها را از دست خواهید داد و حتی به روز رسانی دریافت نخواهید کرد.

اگر اپل آیدی خود را فراموش کردید چه باید کرد؟ آیا می توان مشکل فراموشی اپل آیدی را حل کرد؟ چگونه اپل آیدی گم شده را بازیابی کنیم؟ با ما همراه باشید تا با نحوه بازیابی اپل آیدی آشنا شوید.

آموزش بازیابی اپل آیدی

در مورد چیستی اپل آیدی و کاربرد آن صحبت کرده ایم و اکنون نحوه بازیابی اپل آیدی را به شما آموزش می دهیم. این مشکل برای هرکسی که از محصولات اپل استفاده می کند ممکن است رخ دهد و نیازی به نگرانی نیست زیرا امکان بازیابی اپل آیدی فراموش شده وجود دارد.

اگر قبلا برای خود اپل آیدی ایجاد کرده اید، اما قبلا رمز اپل آیدی خود را فراموش کرده اید، اکنون می توانید با آموزش نحوه بازیابی اپل آیدی خود در این مقاله، به راحتی مشکل خود را حل کنید. پس با آموزش بازیابی اپل آیدی همراه ما باشید.

روش های بازیابی Apple ID فراموش شده

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید Apple ID خود را با صدایی که Apple ID خود را فراموش کرده اید بازیابی کنید. در آموزش بعدی بازیابی Apple ID، در مورد روش های موجود برای حل این مشکل صحبت خواهیم کرد.

 • ایمیل را چک کنید
 • Apple ID خود را با شماره تلفن پیدا کنید
 • ایمیل های خود را تست کنید
 • بازیابی با استفاده از وب سایت اپل
 • Apple ID را با دستگاه iOS پیدا کنید
 • با بررسی خریدهای قبلی، Apple ID خود را از iTunes پیدا کنید

هر یک از روش های ذکر شده در بالا به طور جداگانه در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

ایمیل را چک کنید

ممکن است اپل در گذشته یک ایمیل برای شما ارسال کرده باشد که هویت شما را اعلام کرده است. در این صورت بازیابی اپل آیدی قبلی آسان است.

در مرحله اول به ایمیلی که برای ساخت اکانت اپل خود استفاده کرده اید بروید و تمام ایمیل هایی که از اپل دریافت کرده اید را جستجو کنید و ببینید آیا اپل آیدی فراموش شده شما در آن ایمیل ها وجود دارد یا خیر.

بیشتر بخوانید:

با نحوه مسدود کردن تماس های دریافتی در آیفون آشنا شوید

Apple ID خود را با شماره تلفن پیدا کنید

برای کسانی که مشکل فراموشی اپل آیدی خود را دارند در وب سایت اپل قسمت جداگانه ای وجود دارد. ابتدا به این صفحه رفته و نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیلی که اپل آیدی خود را با آن ساخته اید را وارد کنید، همچنین می توانید ایمیل های پشتیبان را در این قسمت وارد کنید.

آموزش بازیابی اپل آیدی

در صفحه بعد، باید تاریخ تولدی را که هنگام ثبت نام و ورود به حساب اپل آیدی خود وارد کرده اید، وارد کنید. اگر این اطلاعات را به درستی وارد کنید، در مرحله آخر دو گزینه برای حل مشکل فراموشی اپل آیدی در اختیار شما قرار می گیرد. اولین گزینه از طریق ایمیل است. اگر آن را انتخاب کنید، اطلاعات مورد نیاز به آدرس ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید ارسال می شود.

گزینه دوم مربوط به مسائل امنیتی است. اگر آن را انتخاب کنید، باید به 2 سوال امنیتی که هنگام ثبت نام و ورود به حساب Apple ID خود پاسخ داده اید، پاسخ دهید. اگر این گزینه را انتخاب کنید و به سوالات پاسخ دهید، به راحتی می توانید ایمیل Apple ID را پیدا کنید، زیرا در صفحه بعدی آدرس ایمیلی مشابه Apple ID نشان داده می شود.

اگر گزینه ایمیل را انتخاب کنید، یک ایمیل با لینک بازنشانی رمز عبور و ورود به Apple ID برای شما ارسال می شود. آدرس ایمیلی که این پیام به آن ارسال می شود Apple ID شما است.

ایمیل های خود را تست کنید

معمولا Apple ID شما آدرس ایمیل شماست. سعی کنید با هر آدرس ایمیلی که ممکن است به عنوان Apple ID خود استفاده کرده اید وارد شوید. آدرس ایمیل معمولاً ترکیبی از نام و شماره است که می تواند تاریخ تولد شما باشد. این ابتدایی ترین راه برای فراموش کردن Apple ID است. اگر این کار نمی کند، به روش های زیر ادامه دهید.

بیشتر بخوانید:

نحوه صحیح شارژ باتری آیفون

بازیابی با استفاده از وب سایت اپل

با این روش باید به سایت ساخت اپل آیدی رفته و گزینه Forgotten Apple ID یا Password را انتخاب کنید. سپس از شما خواسته می شود که Apple ID خود را وارد کنید، اگر به خاطر ندارید، روی جستجوی زیر کادر کلیک کنید.

آموزش بازیابی اپل آیدی

در این قسمت نام، نام خانوادگی و ایمیل خود را وارد کنید و سپس روی Continue کلیک کنید. سپس به ایمیل خود بروید، صندوق ورودی یا حتی بخش اسپم خود را بررسی کنید و صندوق ورودی را با جزئیات Apple ID خود مشاهده کنید.

Apple ID را با دستگاه iOS پیدا کنید

اگر قبلاً با Apple ID خود از طریق سایر دستگاه های Apple وارد شده اید، می توانید ID خود را در آنها پیدا کنید:

 • برای انجام این کار، روی تنظیمات ضربه بزنید، سپس رمزهای عبور را انتخاب کنید. در iOS 13 یا جدیدتر، Passwords and Accounts را انتخاب کنید.
 • روی Settings ضربه بزنید، Messages را انتخاب کنید و سپس به Send & Receive بروید.
 • به تنظیمات بروید و سپس روی Face Time ضربه بزنید.

اگر iPhone، iPad یا iPod دارید، یکی از راه های زیر را برای دسترسی به شناسه خود انتخاب کنید:

 • تنظیمات ” [Your Name] »ITunes و App Store. (IOS 10.2 و نسخه های قبلی: تنظیمات »iTunes & App Store)
 • تنظیمات ” [Your Name] (IOS 10.2 و نسخه های قبلی: تنظیمات »iCloud)
 • تنظیمات »ایمیل، مخاطبین، تقویم

آموزش بازیابی اپل آیدی

اگر مک بوک یا رایانه دارید، یکی از راه های زیر را برای دسترسی به اعتبار خود انتخاب کنید:

 • منوی اپل «عملکرد سیستم» iCloud
 • برنامه ایمیل »پست» تنظیمات برگزیده »حسابها
 • تقویم »تقویم» تنظیمات برگزیده »حساب ها
 • Face Time »Face Time» تنظیمات برگزیده »تنظیمات
 • پیام های برنامه »پیام ها» تنظیمات برگزیده »حساب ها

بیشتر بخوانید:

چگونه آیفون خود را به عنوان نقطه دسترسی وای فای موبایل تنظیم کنیم

با بررسی خریدهای قبلی، Apple ID خود را از iTunes پیدا کنید

اگر خارج از ایران هستید و تجربه خرید iTunes دارید یا کارت اعتباری iTunes در ایران خریداری کرده اید، در صورت فراموش کردن Apple ID برای یافتن شناسه خود نیز می توانید به این روش اعتماد کنید.

آموزش بازیابی اپل آیدی

 1. وارد برنامه iTunes شوید.
 2. یکی از خریدهای خود را در قسمت کتابخانه انتخاب کنید.
 3. Edit و سپس Get information را انتخاب کنید.
 4. یک فایل را انتخاب کنید.
 5. شماره شناسه شما در قسمت «خرید شده توسط اپل» قابل مشاهده است.

این آموزش بازیابی اپل آیدی که شامل روش های مختلف بازیابی است می تواند به شما در بازیابی اپل آیدی کمک کند. می توانید این روش ها را بررسی کنید تا Apple ID خود را بیابید و از آنها نتیجه بگیرید.

در این مقاله که آموزش بازیابی اپل آیدی بود در مورد فراموشی بازیابی اپل آیدی و همچنین حل مشکل فراموشی اپل آیدی صحبت کردیم. اگر Apple ID خود را فراموش کرده اید، این مقاله می تواند به شما کمک کند اپل آیدی خود را به خوبی بازیابی کرده و مشکل خود را حل کنید.

سوالات متداول

اپل آیدی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

برای استفاده از iPhone، iPad، Apple Watch و MacBook و iMac، به یک حساب کاربری به نام Apple ID نیاز دارید. استفاده از این سرویس برای دسترسی کاربران به خدمات نرم افزاری مانند اپ استور، مک اپ استور، آی کلود، آیتونز، آی بوک و فیس بوک و آی مسیج است. هویت کاربران محصولات اپل توسط اپل آیدی مشخص می شود و بر اساس آن در سرویس های نرم افزاری این برند احراز هویت می شوند.

Apple id یک حساب کاربری ویژه برای iOS است که نوعی هویت کاربر است. این بدان معناست که شما از طریق اپل آیدی خود در بین سایر کاربران محصولات اپل شناخته شده اید. فرقی نمی کند که کدام آیفون یا آی پد را بخرید. با این حال، قبل از استفاده از آن به یک حساب کاربری خاص نیاز دارید. در غیر این صورت در دسترسی به اپلیکیشن ها و حتی آپدیت های سیستم با مشکل مواجه خواهید شد. این حساب تمام محتوای شما را در Apple Services ذخیره می کند.

چگونه اپل آیدی فراموش شده را بازیابی کنیم؟

هر کاربری ممکن است به دلایلی اپل آیدی خود را فراموش کند و رمز عبور خود را فراموش کند. در این صورت، قبل از اینکه بتوانید دوباره از ویژگی های اپل استفاده کنید، باید Apple ID خود را بازیابی کنید. راه های مختلفی برای بازیابی اپل آیدی وجود دارد که در این مقاله به آنها پرداخته شده است. اگر به دنبال آموزش نحوه بازیابی Apple ID خود هستید، این مقاله می تواند به شما کمک کند.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد این آموزش بازیابی اپل آیدی چیست؟ آیا راه حل دیگری برای بازیابی اپل آیدی خود دارید؟ لطفا نظرات خود را با سایت خبری آرادو سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا