ساختمان

آغاز مدیریت سبز در ساختمان‌های شهرداری تهران – مجله آراد

سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به مصوبه «توسعه ساختمان های سبز و معماری پایدار در تهران» گفت: با تهیه دستورالعمل مدل رتبه بندی انرژی ساختمان، مدیریت زیست محیطی در شهر تهران آغاز می شود. ساختمان های شهرداری ها
به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از روابط عمومی اداره کل شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حامد سلیمی سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از تهیه دستورالعمل الگوی رتبه بندی ساختمان سبز بر اساس بررسی های مرکز تحقیقات راه و مسکن گفت: فناوری ساختمان سبز فرآیندی برای ساخت ساختمان های سازگار با محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی است که یکی از عوامل تحقق توسعه پایدار نیز محسوب می شود.
وی با بیان اینکه ساخت و ساز با استفاده از فناوری ساخت و ساز سبز کمترین آلودگی و تداخل زیست محیطی را دارد و مهم ترین موضوع در آن حفظ محیط زیست و سلامت انسان است، گفت: شورای شهر تهران در سال گذشته طرح «توسعه» ساختمان سبز را تصویب کرد. معماری پایدار در شهر تهران» به منظور ترویج و توسعه ساختمان سبز در شهر تهران مطابق با استانداردهای زیست محیطی که شامل معماری پایدار، مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی، مدیریت آب، حفظ و توسعه مناطق سبز است، تصویب شد. و حفظ درختان، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، کاهش تولید زباله و تفکیک، استفاده از مصالح پایدار و ایجاد بستر مناسب برای تشویق سازندگان و مالکان ساختمان ها به رعایت ملاحظات زیست محیطی، افزایش آگاهی عمومی و مشارکت شهروندان در توسعه ساختمان های سبز.
سلیمی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با همکاری معاونت خدمات شهری مسئولیت اجرای این مصوبه را بر عهده دارد و در این راستا اداره کل معماری و ساختمان در به منظور پیگیری و اجرای مصوبه مسئول هماهنگی و انجام جلسات. کمیته راهبری امسال اقدام کرد. همچنین بر اساس متن مصوبه، تصمیمات اعضای کمیته راهبری شامل معاون شهرسازی و معماری به عنوان رئیس کمیته، معاون خدمات شهری و محیط زیست، معاون مالی و شهری ریاست جمهوری است. معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و امور شوروی به عنوان اعضای کمیته و نمایندگان تام الاختیار مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، تام الاختیار سازمان نظام مهندسی استان تهران، تام الاختیار اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران. و نماینده شورای اسلامی شهر تهران به عنوان ناظر صادر و ابلاغ می شود.
وی افزود: شهرداری تهران بر اساس یکی از بندهای مصوبه موظف است ساختمان های سبز زیر پوشش خود را مدیریت و انرژی آنها را طبقه بندی کند. به عنوان اولین گام در اجرای مصوبه «توسعه ساختمان های سبز و معماری پایدار در تهران» تهیه دستورالعمل مدل رتبه بندی ساختمان های سبز بر اساس مطالعات مرکز تحقیقات راه و مسکن را در دستور کار قرار داده ایم. . این خلبان در تهران فعالیت خواهد کرد.

لازم به ذکر است ششمین همایش و نمایشگاه ساخت و ساز پایدار در تاریخ 18 الی 20 آذر ماه 1401 در محل نمایشگاه بوستان برشا برگزار می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا