خودرو

آشنایی با ایرادات مهم گیربکس اتوماتیک خودرو !

آرادمانند هر تکنولوژی دیگری، گیربکس اتوماتیک با معایب و معایبی همراه است که بد نیست بدانید تا با توجه به نیاز خود تصمیمی آگاهانه بگیرید.

امروزه گیربکس های اتوماتیک بسیار محبوب هستند و شرکت های مختلف انواع آن را با مکانیزم ها و عملکردهای متفاوت طراحی و تولید کرده اند. در این مقاله قصد داریم شما را با معایب گیربکس اتوماتیک آشنا کنیم. با ما بمان.

کاهش مصرف سوخت علل افزایش مصرف سوخت مصرف سوخت 206 اتوماتیک مصرف سوخت پژو پارس اتوماتیک راههای کاهش مصرف سوخت سمند مصرف سوخت اتوماتیک مجله مکانیک بررسی ایرادات خودرو

آشنایی با معایب گیربکس اتوماتیک

دانستن معایب گیربکس اتوماتیک موضوع مهمی است زیرا این مورد مانند هر تکنولوژی دیگری دارای معایبی است که قبل از انتخاب آن باید از آن ها آگاه باشید تا بتوانید بر اساس نیاز خود تصمیم درستی بگیرید.

امروزه این نوع گیربکس طرفداران زیادی دارد و شرکت های مختلفی آن را با مکانیزم ها و کارکردهای مختلفی طراحی و ساخته اند که در انواع خودروهای داخلی و خارجی قابل مشاهده است. با ما همراه باشید تا با برخی از معایب گیربکس اتوماتیک آشنا شوید. همچنین به مشکلات حل شده گیربکس اتوماتیک اشاره خواهد شد.

1. تعویض دنده کند است

این مورد یکی از مهم ترین مشکلات دنده های اتوماتیک به خصوص در سفرهای درون شهری است. اگرچه این زمان بسیار بهبود یافته است، اما حتی رانندگان مبتدی نیز می توانند آن را در موارد جزئی احساس کنند. البته این تاخیر از دید اکثر کارشناسان یک مشکل طبیعی است زیرا در گیربکس اتوماتیک سنسورهای هوشمند وظیفه تشخیص زمان تعویض دنده را بر عهده دارند و این عمل باید توسط سیستم تنظیم شده روی گیربکس انجام شود. .

2. عمر کوتاه تری دارد

یکی دیگر از معایب گیربکس اتوماتیک این است که بیشتر از گیربکس دستی آسیب می بیند. تاخیر در تعویض دنده، ضربه های ناگهانی دنده عقب، تولید گرمای بیشتر در هنگام تعویض دنده، عملکرد نادرست سنسورها، درگیر شدن بیش از حد گیربکس هنگام تعویض دنده و برخی دلایل فنی دیگر باعث کاهش عمر و سلامت گیربکس اتوماتیک می شود که این امر احتمال بروز این مشکل را افزایش می دهد. شکست آن البته اگر نحوه استفاده صحیح از آن و انجام سرویس های دوره ای را بدانید، می توانید میزان خرابی گیربکس اتوماتیک را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

سلامت و بهداشت خودرو، افزایش عمر دیسک کلاچ، افزایش عمر باتری خودرو، افزایش عمر مفید خودرو، راه های افزایش عمر لاستیک، نگهداری خودرو، دانش فنی خودرو، اطلاعات عمومی خودرو، سایت تخصصی خودرو، اصول نگهداری خودرو، مجله خودرو

3. تعویض دنده در دور موتور بالا انجام می شود.

این مشکل زمانی رخ می دهد که در ترافیک طولانی رانندگی می کنید یا سرعت را زیاد تغییر می دهید. که منجر به کاهش عمر خودرو، افزایش استهلاک گیربکس و در کل فشار زیاد به موتور می شود.

4. هزینه تعمیر بالا است.

از دو مشکل ذکر شده در بالا می توان تا حدودی به هزینه بالای تعمیر گیربکس اتوماتیک پی برد. البته قیمت تمام شده قطعات موجود، تعداد کم کارشناسان و کارشناسان گیربکس اتوماتیک در شهرها و کشور، دستمزد بالای تعمیر و تعویض گیربکس اتوماتیک، استفاده مکرر از دنده عقب، تغییر ناگهانی سرعت و ترافیک زیاد. عواملی هستند که هزینه گیربکس های اتوماتیک را افزایش می دهند تعمیر گیربکس اتوماتیک تاثیر می گذارد.

به عبارتی یافتن افرادی که جدا از دانش قابل قبول بتوانند گیربکس اتوماتیک را تعمیر کنند و تجربه و مهارت بالایی در این زمینه داشته باشند کمی سخت است. اما قطعات این نوع گیربکس در کشور با کمبود مواجه است. بنابراین، اگر گیربکس اتوماتیک خراب شود، هزینه تعمیر بالایی باید متحمل شود.

تعمیر و نگهداری خودرو، دانش فنی خودرو، هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک، معایب گیربکس اتوماتیک، اصول رانندگی گیربکس اتوماتیک، اطلاعات مفید

5. دنده شل با نقص همراه است.

مردم زمانی که ماشینشان در خیابان یا بزرگراه شلوغ خراب می شود و قصد دارند ماشین را به کناری ببرند، این مشکل را بهتر درک می کنند. در این زمان مدام به خودروهای دیگر بوق می زنند و نمی دانند که مشکل از راننده نیست، بلکه از گیربکس اتوماتیک است. برای قرار دادن خودرو با گیربکس اتوماتیک در حالت نول ابتدا باید آن را روشن کنید تا در حالت خنثی یا N قرار گیرد. هنوز راه حل درستی برای این مشکل وجود ندارد.

6. گیربکس اتوماتیک مصرف سوخت بالایی دارد.

برخی منابع اشاره می کنند که گیربکس اتوماتیک می تواند مصرف سوخت را تا 20 درصد افزایش دهد. البته مصرف آن چندان زیاد نیست که چشمگیر به نظر برسد، اما به دلیل نوسانات دور موتور و درگیر شدن کلاچ، سوخت کمی افزایش می یابد، از طرفی به دلیل شتاب کم، راننده مجبور می شود بیشتر پدال گاز را درگیر کند. که Case باعث افزایش مصرف سوخت خودرو نیز می شود.

به گفته کارشناسان و سازمان بهینه سازی سوخت، گیربکس های اتوماتیک در ایران بین 0.5 تا 16 درصد گران تر از گیربکس های دستی هستند. و گاهی در هر صد کیلومتر حدود 2 لیتر سوخت بیشتر از خودروهای با کنترل دستی مصرف می کند.

انواع روغن گیربکس، زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک، روغن گیربکس اتوماتیک BMW، روغن گیربکس اتوماتیک مزدا 3، زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک سراتو، آموزش سرویس و نگهداری خودرو، دانش فنی خودرو، تعمیر و نگهداری گیربکس اتوماتیک، رانندگی با گیربکس اتوماتیک ، روغن گیربکس مناسب چیست، روغن گیربکس اتوماتیک

چه مشکلاتی در گیربکس اتوماتیک حل می شود؟

در این بخش به برخی از مشکلات حل شده در گیربکس اتوماتیک اشاره شده است.

1. در دسترس بودن دنده عقب

از نظر اکثر رانندگان نیمه حرفه ای و حرفه ای، تعویض بیشتر به دنده های پایین که به آن دنده عقب می گویند، بهترین و بیشترین لذت رانندگی را به همراه دارد. برخی از متعصبان گیربکس دستی در گذشته نداشتن دنده عقب را دلیلی برای عدم مهاجرت به گیربکس اتوماتیک می دانستند. این مشکل در چند سال اخیر توسط شرکت های خودروسازی به راحتی حل شد.

حال برای تعویض دنده معکوس در گیربکس اتوماتیک، باید پدال گاز را به حداکثر موقعیت خود فشار دهید. می بینید که گیربکس به راحتی می تواند به سرعت از بالا به پایین تغییر کند و شما می توانید سریع تر از زمین بلند شوید و رانندگی کنید.

آشنایی با ایرادات مهم گیربکس اتوماتیک خودرو !

2. تعبیه حالت های دنده سنگین

شرکت های مختلف خودروسازی حالت های انتقال سنگین را روی گیربکس تعبیه کرده اند تا راننده در مواقع لزوم از آنها استفاده کند. عدد 1، 2 یا 2 و 3 روی گیربکس اتوماتیک نشان دهنده دنده های مذکور است.

3. تعبیه حالت ورزشی یا ورزشی

برای دوستداران سرعت، تعویض سریع دنده در سرعت بالا و حرکات مارپیچی اکنون امکان پذیر است. شرکت های خودروسازی حالت اسپرت را با حرف S روی دنده های اتوماتیک تعیین کرده اند تا رانندگان بتوانند در جاده های پر پیچ و خم سرعت بالا و عملکرد بهتری داشته باشند.

در صورت تمایل بر روی لینک ها کلیک کنید تا با اصول تعویض دنده برای رانندگان مبتدی و حرفه ای و عملکرد جعبه فرمان آشنا شوید.

منبع: آرگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا