ساختمان

آسمان خراش افقی 120 کیلومتری در عربستان سعودی با سرمایه 1تریلیون دلاری – مجله آراد

عربستان سعودی می خواهد تا سال 2030 آسمان خراشی به طول 120 کیلومتر به نام خط آینه بسازد. ساخت این ساختمان احتمالاً حدود 1 تریلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت و در پایان کار می تواند 5 میلیون نفر را در خود جای دهد.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از دیجیاتو و بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، عربستان سعودی می خواهد دو آسمان خراش موازی به طول 120 کیلومتر بسازد که اضلاع آن آینه کاری شده و ارتفاع آنها از برج امپایر استیت آمریکا فراتر رود. خط آینه باید قطار پرسرعت خود را داشته باشد تا مردم بتوانند از ابتدا تا انتها در عرض 20 دقیقه سفر کنند. علاوه بر این در این مجموعه شاهد مزارع عمودی، استادیوم ورزشی و بندر خواهیم بود.

آسمان خراش عربستان کجا ساخته شد؟

در آینده، خط آینه بخشی از شهر بیابانی نئوم خواهد بود، ایده ای که «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی، در ژانویه 2021 فاش کرد. او گفت که می خواهد کشورش داشته باشد. ساختمانی که به اندازه اهرام مصر اهمیت دارد و برای همیشه باقی خواهد ماند.

آسمان خراش افقی 120 کیلومتری در عربستان سعودی با سرمایه 1تریلیون دلاری - مجله آراد

خط آینه از دو ساختمان بزرگ به ارتفاع 487 متر تشکیل شده و از خلیج عقبه به سمت کوه ها کشیده شده و سپس در امتداد ساحل به کویر می رسد. اگرچه محمد بن سلمان گفته است که انتظار دارد این پروژه تا سال 2030 آماده شود، اما مهندسان معتقدند ساخت این مجموعه می تواند 50 سال طول بکشد.

طول این آسمان خراش به قدری زیاد است که در ساخت آن باید انحنای زمین را نیز در نظر گرفت. گفته می شود انرژی این مجموعه از منابع تجدیدپذیر تامین می شود و غذای ساکنان آن با کمک مزارع عمودی تامین می شود. افرادی که در این گروه شرکت می کنند احتمالاً باید برای سه وعده غذا در روز هزینه اشتراک بپردازند.

محمد بن سلمان امیدوار است که پروژه های شهری نئوم از جمله این ساختمان بتواند هزاران شغل جدید ایجاد کند و از وابستگی بیش از حد کشور به منابع نفتی جلوگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا