فیلم و موزیک

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Count of Monte Cristo تا The Last King

کنت مونت کریستو، کمدی رمانتیک با بازی جنیفر گارنر و مارک رافلو، اثر کارگردان ژاپنی، برنده نخل طلای کن و درام تاریخی اروپایی آخرین پادشاه.

در زیر دو اثر تاریخی متفاوت، یک عاشقانه شاد و یک فیلم ژاپنی هیجان انگیز را مشاهده می کنید. در شماره 242 از سری مقالات آخر هفته چه فیلمی را تماشا کنیم؟ به سراغ آثاری می رود که محصول قرن بیست و یکم هستند. با این حال، ساخت آنها با بودجه های مختلف در کشورهای مختلف تنها برخی از تفاوت های کلیدی بین این آثار را برجسته می کند. زیرا برای مخاطبان مختلف ساخته شده اند.

با گذشت زمان برخی از این فیلم ها در بحث های سینمایی جایگاه متفاوتی نسبت به قبل پیدا کردند. در عین حال نباید فراموش کرد که برخی از ستاره های آنها در حال حاضر اصلا شناخته شده نیستند. همچنین جالب است بدانید که برخی از بازیگرانی که در زمان ساخت این فیلم ها شناخته شده نبودند، اکنون به طور غیرقابل انکار محبوبیت دارند. بخصوص هنری کویل او در «کنت مونت کریستو» نقش آلبرت را بازی کرد و در سال های اخیر در نقش سوپرمن از دی سی و گرالت از ویچر بازی کرده است.

هنری کویل در فیلم کنت مونت کریستو در سال 2002.

کنت مونت کریستو (2002)

جیم کاویزل، گای پیرس و ریچارد هریس آنها بازیگران «کنت مونت کریستو» هستند. کوین رینولدز که بیشتر برای بازی در فیلم رابین هود: شاهزاده دزدان شناخته می شود، توسط کنت مونت کریستو اقتباس شد. الکساندر دوما من رفتم؛ برای به تصویر کشیدن داستانی از حسادت، انتقام، ثروت و بی نهایت آرزوهای انسان. شاید جالب باشد بدانید که جی ولپرت، نویسنده کتاب کنت مونت کریستو، همان مردی است که چند سال پس از انتشار و به همراه سه فیلم، داستان «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» را نوشت. دیگر، بسیاری او یکی از شخصیت های این سریال را خلق کرد.

این اقتباس می تواند گام به گام مخاطب را با احساسات قهرمان داستان همراهی کند. زمانی که خشم با ناامیدی و سپس ناامیدی با مرگ تدریجی جایگزین می شود. البته از اقتباس سینمایی کتاب نمی توان جزئیات زیادی را انتظار داشت. اما کنت مونت کریستو حداقل توانسته ماهیت داستان را به شکلی جذاب تعریف کند. در این میان شکی نیست که نقش آفرینی تاثیر زیادی در شناخت شخصیت ها توسط مخاطب دارد.

لبخند مارک رافلو در فیلم 13 Going on 30

سیزده به سی می رود (2004)

داستان رشد ناگهانی یک کودک یا نوجوان بارها در فیلم های مختلف دیده شده است. با این حال، اگر به دنبال آن نوع شغل سرگرم کننده هستید، ممکن است بخواهید به سیزده Going on Thirty فرصت بدهید. حتی اگر در گذشته فیلم های مشابهی را تماشا کرده باشید.

در این فیلم بیننده به سرعت با شخصیت جنا آشنا می شود. دختر 13 ساله ای که ناگهان خود را در بدن نسخه 30 ساله اش می بیند. او وقتی دید که اتفاقات زیادی در زندگی اش افتاده است 30 ساله شد و نسخه دقیق نسخه بزرگسال خود را نمی دانست. بنابراین اینطور نیست که جنا به طور ناگهانی فقط در محل زندگی خود بزرگ شود. بلکه به عنوان یک زن 30 ساله در خانه دیگری زندگی می کند و شرایط خاص خود را دارد. آنچه در زیر می بینم این است که خلق موقعیت های کمدی با ایده های مختلف می تواند مخاطب را بخنداند. البته نباید منکر جذابیت عاشقانه ساده کار با تمرکز بر تلاش هر فرد برای یافتن فرد مناسب شد.

فیلم ژاپنی من هنوز راه می روم

هنوز در حال رفتن (2008)

تماشای زندگی واقعی با آرامش کار هر کارگردانی نیست. سینمای زیرمدرن و بسیاری از پرفروش‌های آن، عملاً میلیون‌ها بیننده را برای رویارویی با توقف‌ها، رویدادهای عجیب و به طور کلی هر عنصر تنش آماده کرده است. در چنین دنیایی به سختی می توان فیلم هایی را یافت که با آرامش و دقت داستان برخی از انسان های واقعی جامعه را روایت کنند و به مخاطب خود اعتماد کنند. آنها می خواهند من و شما را با شخصیت پردازی درست و روابط انسانی درست بین شخصیت ها سرگرم کنند.

هیروکازو کره ایدا او حدود 60 سال سن دارد و با فیلم دزدان فروشگاه موفق شد یک نخل طلایی را به ژاپن بیاورد. او امسال با بروکر به هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن فرانسه می رود و در رقابت اصلی حضور دارد.

هنوز قدم زدن، به عنوان یکی از آثار تحسین شده این کارگردان مشهور، هرگز از رئالیسم برای پست یا بلند جلوه دادن شخصیت ها استفاده نمی کند، بلکه برای نشان دادن «انسان» است. همان مردی که گاهی در هیاهوی سینمای امروز گم می شود و جای خود را به موجودات شگفت انگیز می دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، برخی از منتقدان از Still Walking به عنوان یادآوری درخشش ماندگار فیلم یاد می کنند. ایسوگیرو آزو آنها تاریخ توکیو را می شناسند.

فیلم نروژی «آخرین پادشاه» محصول 2016 با بازی در سریال «بازی تاج و تخت».

آخرین پادشاه (2016)

سفر به جنگ داخلی نروژ در قرن سیزدهم با یک فیلم نروژی. آخرین پادشاهی که کریستوفر هیوبا بازی تاج و تخت و ویچر از وقایع واقعی الهام گرفته شده است. در این درام تاریخی بیننده با محیطی سرد و شفق قطبی مواجه می شود. اصل داستان در مورد چندین نفر است که سعی می کنند از یک نوزاد محافظت کنند تا دولت را زنده نگه دارند.

قتل، خشونت و تهدید را می توان بخشی از عناصر روایی اثری مانند آخرین پادشاه دانست. این اثر نه چندان طولانی در برخی از سکانس ها با تصویرسازی مخاطب را به ماجراجویی می برد و در دل محیط های باز و بسته جذاب قرار می دهد. بیننده با حضور در این مکان ها می تواند باور کند که چند صد سال پیش وجود داشته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا