تکنولوژی

آبروریزی جدید روسیه در اوکراین؛ خودروهایی که لاستیک 31 ساله دارند

18.01.1401 18:38

جنگ روسیه و اوکراین وارد مرحله مضحکی شده است که ارتش پوتین را رسوا کرده است. در آینده با لاستیک های ضایعاتی در خودروهای زرهی روسی سر و کار خواهیم داشت.

حمله روسیه به اوکراین در ابتدا یک مانور نظامی ساده به نظر می رسید تا ارتش پوتین بتواند کاخ ریاست جمهوری اوکراین را ظرف یک هفته تسخیر کند. اما ماه ها پس از آغاز تهاجم، به نظر می رسد که ارتش روسیه در تامین منابع اصلی خود شکست خورده است. البته این چیز جدیدی نیست و در هفته های اول جنگ روسیه و اوکراین شاهد دزدی بنزین و غارت سوپرمارکت های اوکراین توسط ارتش پوتین بودیم، اما استفاده از خودروهای اسقاطی دوران استالین و استفاده از شوروی. لاستیک های عصر واقعا نو هستند.

لاستیک های 31 ساله در ارتش روسیه فرسوده شده است

غریزه روسی در جنگ روسیه و اوکراین نقش بسته است

همه ما می دانیم که لاستیک ها 6 یا 7 سال عمر مفید دارند و بعد از این مدت حتی اگر لاستیک ها مستحکم باشند باید آن ها را تعویض کنیم زیرا پوسیدگی لایه های داخلی و فاق لاستیک می تواند مشکل ساز شود. اما گویا فرماندهان ارتش روسیه به این موضوع توجهی ندارند و لاستیک های دوران شوروی را روی خودروهای زرهی خود آورده اند! باید بدانید که دولت شوروی در دسامبر 1991 از قدرت ناپدید شد و کشورهای تحت حاکمیت آن استقلال خود را جشن گرفتند.

غریزه روسی در جنگ روسیه و اوکراین نقش بسته است

کتیبه “تولید شوروی” یا “ساخت اتحاد جماهیر شوروی” روی لاستیک های سیستم های موشکی روسیه

اما تایرهای ساخت شوروی هنوز زنده و قابل تنفس به نظر می رسند. عکس های جدیدی که در توییتر از خودروی زرهی رها شده ارتش روسیه گرفته شده، لحظه بسیار مهمی را نشان می دهد. وقتی به لاستیک های کهنه و فرسوده این خودرو نگاه می کنیم با نوشته «ساخت اتحاد جماهیر شوروی» یا «ساخت اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی» برمی خوریم که در مرحله اول به نظر می رسد که سربازان روس قصد خوشنودی جنگ و اوکراینی ها را داشته اند. نیروها، یک شوخی اما وقتی کمی توجه می کنیم، ناگهان همه چیز معنا پیدا می کند.

غریزه روسی در جنگ روسیه و اوکراین نقش بسته است

لاستیک ها بر روی یک کامیون BM 21 Grad نصب شده بودند که وظیفه حمل یک موشک انداز 121 میلی متری را بر عهده داشت و بد نیست بدانید که این کامیون عتیقه یکی از محصولاتی بود که در دوران جنگ سرد و زمانی که دولت شوروی هنوز سر کار بود استفاده می شد. در خط تولید خود کامیون BM 21 Grad یا به زبان روسی “BM-21 Grad” یکی از عجیب ترین محصولات شوروی است که قدمت آن به سال 1963 باز می گردد. این کامیون 13.71 تنی از یک موتور 8 سیلندر توربوشارژ دیزلی با حداکثر مسافت پیموده شده به ترتیب 405 کیلومتر در ساعت و 75 کیلومتر در ساعت نیرو می گیرد.

غریزه روسی در جنگ روسیه و اوکراین نقش بسته است

بنابراین باید تایرهای بادوام را برای آن در نظر گرفت. به خصوص اکنون که این مرد 63 ساله در آستانه ورود به جنگ روسیه و اوکراین است. کارشناسان همچنین معتقدند گرم شدن هوا یکی از عوامل اصلی چنین بلایایی است. با طولانی شدن جنگ روسیه و اوکراین و مقاومت عجیب اوکراینی ها، ارتش پوتین مجبور شده است برای انجام چنین ترفندهایی، خودروهای زرهی را که مدت ها در پارکینگ ها یا موزه ها می خوابیدند، به خط مقدم بفرستد.

غریزه روسی در جنگ روسیه و اوکراین نقش بسته است

بالاخره بد نیست ژنرال های روسی را با لاستیک های ارزان قیمت چینی و ایرانی آشنا کنیم تا گره لاستیک های 30 ساله شوروی را ببندند و خود و پوتین را بدنام نکنند. همچنین می توانید آخرین اخبار رسمی جنگ روسیه و اوکراین را از طریق این لینک از مجله خبری آراددنبال کنید.

آخرین اخبار از جنگ روسیه و اوکراین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا