,

اسب‌ها سردار را بردند!

فوتبال ایران چه در سالهای گذشته و چه در سالهای اخیر مملو از بازیکنانی مستعدی بوده که با رفتار حرفه ای به موفقیت های بزرگی دست پیدا کردند و حتی بعداز دوران بازیگری توانستند با همین نگاه حرفه ای در عرصه مربیگری نیز موفقیت های خوبی کسب کنند. توامان کردن رفتار حرفه ای با مهارت‌های فنی در گذشته های نه چندان دور بازیکنانی مثل علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان و خیلی های دیگر را به سطح قابل قبولی در فوتبال دنیا رسانده و به تبع آن فوتبال کشورمان نیز از آن بهره برده است والبته در همین روزها برخی بازیکنان مثل علیرضا جهانبخش، وحید امیری، کریم انصاری فرد و… با همین تفکر و نگاه حرفه ای با پرورش بیش از پیش استعدادهای‌شان در مسیر پیشرفت و ترقی قرار دارند و باز هم در کنار منفعت هایی که برای آنها دارد، تیم ملی نیز از وجود آنها بهره برده و به موفقیت هایی دست پیدا می‌کند.

  ورود آقایان هم به ورزشگاه‌ها ممنوع می‌شود؟

مهم‌ترین شاخصه این بازیکنان و رفتار حرفه ای آنها پرداختن به فوتبال و نه غیر از آن بوده. این بازیکنان روزهای اوج فوتبال‌شان را با تمرکز چندین ساله روی این حرفه گذراندند. آنها در زمانی که باید به فوتبال فکر می کردند، تنها به این موضوع پرداختند و نتایج آن را هم دیدند و دیدیم.

سردار آزمون بازیکن ملی پوش ایران اما راه دیگری را برگزید، او که استعدادش در فوتبال را به رخ حریفانش کشیده بود، نشان داد که می تواند پله های موفقیت و ترقی را یکی پس از دیگری طی کند و حتی فراتر از کسانی که از آنها نام بردیم، قرار بگیرد. او روزهای موفقی را چه در تیم ملی و چه در تیم باشگاهی اش سپری و نگاه ها را به خود جلب کرد، اما با اطمینان باید گفت که سردار آزمون در آزمون حرفه‌ای‌گری تا رفوزه شدن فاصله چندانی ندارد و همین مهم‌ترین دلیل دوری این روزهای او از تیم ملی است و همانطور که گفته شد بقیه موضوعاتی که مطرح می‌شود، نمی تواند دلیل این دوری باشد. سردار آزمون در روزهایی که باید تمام تمرکزش را برای فوتبال می‌گذاشت، خبرهایی درباره اسب او مهم‌تر از خبرهایی درباره خودش شد.

  تیم شفر ؛ خوش ترکیب و جذاب/عجب پرستاره شد این استقلال!

باید به آزمون یادآوری کنیم روزهایی که او حتی در تیم باشگاهی اش موفق بود، فوتبال دوستان در همه کشورمان، حمایت های معنوی شان را از این بازیکن دریغ نمی کردند، باید به او یادآوری کنیم که در روزهایی که با تمام توانش برای موفقیت های تیم ملی تلاش می کرد، این تشویق های یک صدای هواداران بود که نثار او می شد. به همین خاطر حتی اگر ناراحتی سردار آزمون به خاطر شعارهای هواداران فوتبال را به عنوان دلیل دوری این روزهای او از تیم ملی بپذیریم باید باز هم دلایل این افت را در خودش جستجو کند. در یک کلام باید گفت:«آپاردی ات لار سرداری» و قطعاً خود آزمون می‌داند که این جمله تمام دلایل دور‌ی‌اش از فوتبال ملی است و مطرح کردن برخی مسائل حاشیه‌ای حتی از زبان سرمربی تیم ملی و خودش هم پذیرفتی نیست و به بیراهه رفتن است. به کنایه باید برایش نوشت: اسب‌ها سردار را بردند.

  مشکل کریم با ناتینگهام فارست؛ مجوز کار؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *