, ,

سودای ستارگان ایرانی برای غلبه بر قدرت های فوتبال اروپا

به گزارش آراد و به نقل تارنمای خبری بیزینس استاندارد هند، تیم ایران که در چهار دوره قبلی حضور خود در جام جهانی از مرحله گروهی بالاتر نرفته است، مشتاق است تابستان امسال در روسیه دوباره تاریخ خود را بنویسد. اما برای این کار باید مقابل مدعیان عنوان دار و قدرتمند اسپانیا و پرتغال به میدان برود.
دفاع نیرومند نقطه قدرت اصلی ایران است. ایران برای ناامیدکردن حریفان خود در رقابت های مقدماتی بارها به دفاع سرسخت تیم متکی بوده است.
حتی در رویارویی با خط حمله مرگبار آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، ایران با سرسختی مقاومت کرد تا اینکه در وقت تلف شده با تک گل «لیونل مسی» شکست خورد.
مدافعان و هافبک های کارکشته ایران عمدتا در تیم های قدرتمند پرسپولیس و استقلال تهران در لیگ ایران بازی می کنند. «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می تواند به این بازیکنان که توانایی فیزیکی عالی و سابقه بازی کنار هم را دارند، اتکا کند.
کی روش می تواند در خط حمله از چندین مهاجم با تجربه بازی در فوتبال باشگاهی اروپا استفاده کند که در صعود ایران از مرحله گروهی نقش کلیدی خواهند داشت.
«سردار آزمون» مهاجم ۲۳ ساله که ۲۳ گل برای ایران زده که ۱۱ گل آن را در رقابت های مقدماتی به ثمر رسانده است، مسی ایرانی محسوب می شود.
«علیرضا جهانبخش» دیگر بازیکن ستاره ایران است. این مهاجم در اوج آمادگی عازم روسیه می شود. او با ۲۱ گل برای آلکمار اولین بازیکن آسیایی شد که در یک لیگ مهم اروپایی آقای گل می شود.
«کریم انصاری فرد» که در تیم المپیاکو یونان توپ می زند جزو دیگر استعدادهای هجومی ایران است.
کی روش احتمالا از آرایش ۴-۲-۳-۱ استفاده خواهد کرد و بعید به نظر می رسد که تغییر چندانی در ترکیب تیم ایجاد کند.
بهترین شانس ایران برای کسب امتیاز در دیدار مقابل مراکش است. پرتغال قهرمان اروپا و اسپانیا مدعی قهرمانی جام جهانی احتمالا آزمون بسیار دشوارتری برای ایران در این گروه سخت خواهند بود.
ایران در سال های اخیر در رده بندی فیفا صدرنشین آسیا بوده و بالاتر از کره جنوبی و ژاپن ایستاده است. اما شاگردان کی روش احتمالا برای کسب نتیجه مقابل قدرت های فوتبال اروپا باید به فوتبال دفاعی و ضدحملات روی آورند.

  جنگی که کی‌روش به درستی آغاز کرده/ فدراسیون فوتبال هم اقدام کند
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *