عزم پلاتینی برای بازگشت به فوتبال بعد از تبرئه

به گزارش آراد و به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند، رئیس سابق اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد که مسئولان سوئیسی او را از هرگونه تخلف کیفری تبرئه کرده اند و حالا قصد دارد به دنیای فوتبال بازگردد.
گزارش لوموند بر اساس نامه ای به تاریخ ۲۴ ماه مه از طرف «سدری رموند» دادستان سوئیس است که برای «وینسنت سولاری» وکیل پلاتینی ارسال شده است.
پلاتینی به علت دریافت غیرقانونی دو میلیون فرانک از محل حساب های فیفا در سال ۲۰۱۱ از فعالیت در فوتبال محروم شد. این مبلغ با تایید
«سپ بلاتر»رئیس سابق فیفا برای کاری که یک دهه قبل انجام شده بود، به پلاتینی پرداخت شده بود.
کمیته اخلاق فیفا اعلام کرد،این پرداخت در زمانی انجام شد که بلاتر بدنبال کسب ریاست مجدد فیفا بود و نمایانگر تعارض منافع و فاقد شفافیت بود.
بعد از این ماجرا، تحقیقات کیفری در مورد پلاتینی آغاز شد، اما امروز مسئولان سوئیسی به او اعلام کردند که پرونده مختومه شده است.
پلاتینی در بیانیه ای اعلام کرد: مسئولان سوئیسی بعد از سه سال تحقیق رسما تایید کردند که هیچ اتهامی علیه من در ارتباط با فعالیت های من با فیفا وجود ندارد.
پلاتینی در ابتدا به مدت هشت سال از فعالیت در فوتبال محروم شد که دادگاه حکمیت ورزش بعد این مدت را به چهار سال کاهش داد.
پلاتینی ۶۲ ساله گفت: من و خانواده ام سه سال در کابوس زندگی کردیم. این سه سال دشوار و دردناک بود.
وی گفت: اعتبار من لکه دار شد. من بازمی گردم. اینکه کجا، چه زمان یا چگونه هنوز زود است چیزی در این باره بگویم. اما به فوتبال بازمی گردم.

  عبور جهانبخش از کریم باقری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *