ماجرای میزبانی نمایندگان ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در این فصل نیز به نتیجه نرسید تا همچنان تبعات مناقشات سیاسی دو کشور دامن تیم‌های ورزشی را بگیرد.

پاسخ نوبخت به بحث میزبانی ایران – عربستان

نوبخت : موضوع فراتر از یک بازی فوتبال است

ماجرای میزبانی نمایندگان ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در این فصل نیز به نتیجه نرسید تا همچنان تبعات مناقشات سیاسی دو کشور دامن تیم‌های ورزشی را بگیرد.

به گزارش ورزش سه، بعد از مناقشات سیاسی که بین ایران و عربستان شکل گرفت، در تصمیمی غیر حرفه‌ای نمایندگان دو کشور از حق میزبانی محروم شدند تا طی فصول اخیر در لیگ قهرمانان، کشورهای امارات و عمان میزبانی دو کشور را بر عهده داشته باشند.

در این ارتباط در ابتدای فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا کمیته برگزاری این مسابقات با توجه به شرایط موجود دستورالعمل مربوط به اجرای برگزاری دیدار بین نمایندگان دو کشور را ابلاغ کرد و بررسی آن را به کمیته اجرایی سپرد.

  ورود دروازه‌بان خارجی موجب تضعیف فوتبال ملی است

با این حال اجرا شدن این مساله منوط به تعامل سیاسی بین دو کشور عنوان شد. اتفاقی که در نهایت رخ نداد تا بار دیگر در مسابقات بعدی باز هم کشورهای ثالث میزبانی را عهده‌دار باشند.

 

مردم نه ، دولت عربستان مشکل آفرین است.

در این ارتباط محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت در خصوص شرایط برطرف شدن اختلافات برای برگزاری دیدار نمایندگان دو کشور و میزبانی ایران و عربستان و رایزنی دولت برای رفع موانع در این رابطه به خبرگزاری ایلنا گفت: موضوع فراتر از یک مسابقه فوتبال است. مواضع دولت نسبت به عربستان در آخرین سخنرانی بیان شد، مشکل ما با مردم عربستان نیست با سیاست غیرانسانی این کشور است. هیچ انسانی نمی‌تواند به وضعیت کودکان یمن بی‌تفاوت باشد، مشاهده کنید به جای دارو بمب بر سر آنان می‌ریزند.

  بازتاب سخنان کی‌روش درباره توافق با فدراسیون ایران

آنان درصدد کشورگشایی هستند و جز تخریب زیر بناهای این کشور چه کار کرده‌اند. این‌ها فکر می‌کردند که ظرف ۲ هفته فرد مورد نظر خود را در صنعا روی کار می‌آورند ، اما آیا این کار شد؟ چه کسی جرأت کرد بیاید؟ تنها یمن نیست، به سوریه نگاه کنید، وضعیت عراق را مشاهده کنید این‌ها از حامیان داعش هستند.

محمد باقر نوبخت در ادامه صحبت‌هایش که نشان می‌داد در آن راه مذاکره‌ای برای برگزاری دیدارهای بین دو کشور و میزبانی وجود نخواهد داشت: همان‌گونه که وزیر خارجه فعلی آمریکا گفت، توان دیپلماسی ایران بالا است، به توان نظامی ما هم ایمان آورده‌اند. مردان دیپلمات ما کهنه‌کار هستند و برای آرامش منطقه هر کاری انجام می‌دهند و حتی حاضر هستند که در مسئله یمن به عربستان کمک کنند.

  سودای ستارگان ایرانی برای غلبه بر قدرت های فوتبال اروپا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *