لالیگا| بارسلونا – رئال مادرید؛ پادشاهان در اندیشه خراب کردن جشن قهرمانان

به گزارش آراد و به نقل از خبرگزاری تسنیم، بیش از اینکه گرفتن گارد افتخار توسط رئال مادرید برای بارسلونا در بازی هفته سی و ششم لالیگا مهم باشد، حفظ غرور برای رئال و باشکوه تر کردن جشن قهرمانی برای بارسلونا، اهمیت دارد. رئال مادرید پس از راهیابی به فینال لیگ قهرمانان اروپا، می‌آید تا اجازه ندهد بارسلونا به عنوان اولین تیم تاریخ، یک فصل لالیگا را بدون شکست به پایان ببرد. البته پیروزی برای رئال مادرید نفع دیگری هم دارد؛ امیدوار شدن به نایب‌قهرمانی. بارسلونا بعد از حذف شوک‌آور در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، برای بیست و پنجمین بار جام حذفی اسپانیا را بالای سر برد و هفته گذشته قهرمانی در لالیگا را قطعی کرد. فاصله بارسلونا، قهرمان ۸۶ امتیازی با رئال مادرید، تیم ۷۱ امتیازی رده سومی،گویای اختلاف سطح ۲ تیم در فصل جاری لالیگاست.

  برکناری مدیر جدید بارسلونا ۱۴ ساعت پس از معارفه!

رئال بدون واران:

رئال مادرید علاوه بر قرار داشتن در موضع پایین‌تر نسبت به بارسلونا در لالیگا، مصدومان زیادی دارد. واران، ایسکو و کارواخال به دلیل مصدومیت به این جدال بزرگ نمی‌رسند اما بارسلونا مصدوم و محروم خاصی ندارد.

رویارویی‌های قبلی:

در ۲۷۰ رویارویی قبلی، بارسلونا با ۱۱۲ پیروزی اوضاع بهتری دارد. رئال مادرید ۹۹ بار پیروز شده و ۵۹ جدال هم برنده نداشته است. در لالیگا، ۲ تیم ۱۷۵ بار مقابل هم ایستاده‌اند که این بار رئال مادرید با ۷۲ پیروزی نسبت به رقیب برتر است و بارسلونا ۷۰ بار مچ رقیب را خوابانده است.

  والورده مخالف جدی فروش راکیتیچ

نکات کلیدی:

*آخرین بار در فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷، ال‌کلاسیکو در حالی برگزار شد که یک تیم (رئال مادرید) قهرمانی خودش را قبل از شروع رقابت قطعی کرده بود. آن بازی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با برتری ۴ بر یک مقتدرانه رئال مادرید به پایان رسید.

*بارسلونا در صورت پیروزی برای اولین بار از فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ هر ۲ ال‌کلاسیکو رفت و برگشت را با ۳ امتیاز خاتمه می‌دهد.

*آخرین پیروزی رئال مادرید در نوکمپ در بازی برگشت فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ رخ داد؛ جایی که این تیم ۱۰ نفره در ورزشگاه رقیب به برتری رسید.

  بدقولی سبایوس ؛ دلیل انتقال کوتینیو به بارسلونا شد!

ترکیب احتمالی:

بارسلونا: تراشتگن، آلبا، اومتیتی، پیکه، روبرتو، بوسکتس، اینیستا، راکیتیچ، کوتینیو، مسی و سوارز

رئال مادرید: ناواس، راموس، ناچو، مارسلو، واسکس، مودریچ، کروس، کاسیمیرو، آسنسیو، بنزما و رونالدو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *