,

برخواه:امیدوارم بهداد سومین طلای آسیای را بگیرد

به گزارش آراد، محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری درباره وضعیت ملی‌پوشان وزنه‌برداری پس از اردوی ساری گفت: اردوی تیم ملی در ساری بد نبود و آن چیزی که می‌خواستیم انجام شد. ان‌شاالله در این چهار هفته‌ای که در تهران هستیم ملی پوشان به بهترین فرم خود برسند و به بازی‌های آسیایی اعزام شوند. برنامه به این گونه تنظیم شده که ملی‌پوشان به بهترین رکوردهایشان در دو هفته آخر قبل از اعزام به بازی های اآسیایی برسند و امیدواریم این اتفاق رخ دهد .بهداد سلیمی در این اردو تمرینات راضی کننده‌ای داشت و وضعیتش در حال حاضر مناسب است و خیلی امیدواریم  سومین طلای بازی های آسیایی خود را بگیرد.

برخواه درپاسخ به این پرسش که وضعیت علی حسینی به گونه ای شده که رضایتش را جلب کند، تاکید کرد: ۱۰روز اول اردو در تمرینات حضور نداشت و در ۱۰روز دوم به جمع اردونشینان اضافه شد و دارد تلاش خود را می‌کند اما هنوز با رکوردهای خودش فاصله دارد و امیدوارم بتواند حداقل به رکوردهایش در مسابقات جهانی آمریکا برسد.

او در مورد نگرانی هایی که در مورد سهراب مرادی وجود دارد مبنی براینکه خیلی زود رسیدنش ‌به اوج باعث شود در بازی های آسیایی افت کند، گفت: سهراب مرادی همچنان در اوج است و عملکردش خیلی عالی است. ان‌شاالله این اتفاق نمی افتد و وزنه های خوبی می زند و بهترین رکوردهایش را در بازی های آسیایی ثبت خواهد کرد. مطمئنم نسبت به مسابقات گذشته که در آنهاحضور داشته، رکوردهای بهتری را به ثبت می رساند.

  تعطیلی اردوی ملی پوشان تا ۱۸ خرداد ماه

او در پاسخ به این پرسش که کیانوش رستمی در اردوی ساری حضور داشت، بیان کرد: خیر

برخواه در مورد دعوت از نفرات جوان به اردوی تیم ملی بزرگسالان گفت: مسابقات جهانی قطعا در ۱۰ وزن برگزار می شود و تیم ملی برای چیدن ترکیب تیم ملی قطعا  نیاز پیدا می کند که از نفرات جوان هم استفاده کند.

او در پاسخ به این پرسش که نفرات جوان شانس کسب تک مدال یا مدال مجموع را در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ دارند یا خیر، تصریح کرد: احتمالش خیلی ضعیف است مخصوصا در مسابقات جهانی ۲۰۱۸. پیش بینی من این است مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ خیلی سنگین باشد زیرا سال قبل برخی تیم ها حضور نداشتند و امسال با تدارکات بهتر در این مسابقات شرککت می کنند از طرفی اولین مسابقه گزینشی المپیک است  و از این رو  نفرات جوان با رکوردهای که دارند بعید است الان به سمت مدال بروند. با این حال همین که حرکت رو به جلو خود را ادامه دهند و اگر در ترکیب تیم ملی قرار گرفتند بتوانند رکوردهای خوبی ثبت کنند و  در جایگاه مناسبی قرار گیرند راضی کننده است و فعلا برای جوانان به دنبال کسب مدال نیستیم درواقع شانسی هم ندارند.

سرمربی تیم ملی ایران در مورد پیش بینی خود از نتیجه تیم ملی در بازی های آسیایی گفت: دنبال این هستیم هر هفت وزنه‌بردار اعزامی روی سکو بروند و امیدواریم بتوانیم  ان‌شاالله سه مدال طلا بگیریم البته کار خیلی سخت است مخصوصاً اینکه تا جایی که اطلاع داریم در ۱۰۵ کیلوگرم، نورالدینوف ازبکستانی (قهرمان المپیک ریو) در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کند. کار سخت است اما تلاشمان را می‌کنیم که این اتفاق بیفتد و سه مدال طلا بگیریم. در نهایت خدا هر چه بخواهد همان می شود.

  هدف وزنه برداری در جاکارتا، کسب مدال توسط تمام نفرات اعزامی

سرمربی پیشین تیم های نوجوانان و جوانان ایران در مورد اینکه عملکردی که تیم ملی در مسابقات جوانان جهان داشت چقدر راضی کننده بود، تاکید کرد: تیم برای سومین مرتبه قهرمان جوانان جهان شد و جای تبریک و خسته نباشید به ورزشکاران، کادرفنی و تمامی کسانی دارد که زحمت کشیدند. چند ماه قبل که کار را تحویل دادم ، فکر می‌کردم تیم در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ قهرمان جوانان جهان خواهد شد. سال آینده هم تیم های محروم اضافه می‌شوند هم فکر می‌کنم تیم جوانان، بازهم قهرمان جهان خواهد شد. مجموع نفرات تیم عملکردشان بد نبود اما از برخی از نفرات انتظار بیشتری داشتیم. خودم فکر می‌کردم چهار نفر مدال مجموع بگیرند اما این اتفاق نیفتاد. با این حال فکر می‌کنم سال آینده شرایط مدال ما نسبت به امثال بهتر خواهد بود.

او ادامه داد: در مورد عملکرد تیم، برخی صحبت‌هایی می شود که زیاد منطقی و کارشناسانه نیست اما اگر مقایسه ساده از سال ۲۰۱۵ تا الان داشته باشیم ، می بینیم وضعیت در رده‌بندی مدالی هر سال نسبت به سال قبل یک مقدار بهبود پیدا کرده  و حرکت، رو به جلو هست . البته هنوز به نقطه ایده‌آل نرسیدیم اما درجا هم نزده‌ایم فکر می‌کنم سال آینده وضعیت بهتر هم خواهد شد. سلطانی، عزیزی، داودی  و افشین طاهری سال آینده در ترکیب تیم ملی جوانان هستند ضمن اینکه نفرات خیلی خوبی داریم که ۲، ۳ سال اخیر به مسابقات آسیایی و جهانی  اعزام شدند و می‌توانند در ترکیب تیم باشد. احمدنژاد به دلیل آسیب دیدگی نبود که اگر بود قطعا یکی از مدال های خوش رنگ را می توانست برای ما بگیرد. در فوق سنگین قاسم محمد پور و محمدرضا روشنی داریم . مصطفی جوادی  و اسحاق ذعاب امیررضا عسگری دون نفراتی هستند که سال دیگر به ترکیب تیم ملی جوانان اضافه می شوند  وضعیت به نسبت امسال بهتر می شود.

  براری چهارمین وزنه‌بردار اوت شده ایران در بازی‌های آسیایی

برخواه درباره اینکه با تغییر اوزان، برای وزنه برداران جوان، کدام وزن ها را در نظر دارد، گفت: سهراب مرادی  و کیانوش رستمی در ۹۶کیلوگرم برای مسابقات جهانی رزرو هستند و رضا بیرالوند و امیر حقوقی در ۱۰۲ کیلوگرم. رحمان اورامه هم رزرو این دو وزنه یعنی ۹۶ و ۱۰۲ کیلوگرم است. علی داودی هم در همان فوق سنگین است اما او باید رقیبان را در رده بزرگسالان شکست دهد و  در ترکیب تیم ملی برای خودش جایی باز کند. مسابقات جهانی  بزرگسالان خیلی برای داودی مهم است اگر بخواهد برای المپیک در ترکیب تیم باشد باید در مسابقات جهانی امسال وزنه بزند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *