, ,

رئیس فدراسیون دو و میدانی:هیچ اخطاری از فدراسیون جهانی نگرفتیم

به گزارش آراد،مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره آخرین شرایط دو و میدانی‌کاران برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: تمرینات ما به صورت پیوسته مانند دیگر فدراسیون‌ها در حال انجام است و تا بازی‌های آسیایی جاکارتا ادامه پیدا خواهد کرد. ما ۱۶ نفر اصلی برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا را معرفی کردیم. البته از همان ابتدا هم گفتیم این افراد نفرات نهایی نیستند و در این مدت رکوردها و عملکردشان مورد بررسی قرار می‌گیرد و از بین آنها نفرات اصلی انتخاب می‌شوند.

وی ادامه داد: هدف ما از ابتدا این بود که نفراتی را اعزام کنیم که شانس مدال‌آوری آنها بالا باشد و از همین رو سه مسابقه برای دو و میدانی کاران در نظر گرفتیم. یکی مسابقات ازمیر ترکیه و دیگری مسابقات بلاروس که در دو مرحله برگزار می‌شود. فدراسیون با توجه به این سه مسابقه و عملکرد ملی‌پوشان نفرات نهایی اعزامی به جاکارتا را اعلام می‌‌کند. ما طبق پیش‌بینی‌هایی که خودمان داشتیم اعزام ۸ الی ۱۲ بازیکن را در دستور کار قرار داده‌ایم اما باز هم باید عملکرد نفرات را بررسی کنیم و نظر نهایی را تا ۱۰ مردادماه اعلام خواهیم کرد.

  نتیجه ضعیف دونده سرعتی ایران در جاکارتا

کیهانی تاکید کرد: در بازی‌های آسیایی جاکارتا به هیچ عنوان ما نگاه حمایتی نداریم، با توجه به اهمیت این رقابت‌ها برای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و همچنین تاثیر در رنکینگ کاروان ورزش ایران در آسیا همه هدف ما این است که نفراتی اعزام کنیم که از نظر کیفی قابل قبول باشند و شانس مدال‌آوری آنها بالا باشد. در این میان برای ما فرقی نمی‌کند که ورزشکار آقا یا خانم باشد و طبق رکوردهای به دست آمده تصمیم می‌گیریم.

رئیس فدراسیون دو و میدانی درباره اینکه پیش‌بینی چند مدال در بازی‌های آسیایی را دارد،‌ عنوان کرد: ما جزء فدراسیون‌هایی هستیم که تعداد سهمیه‌مان برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا به نسبت دیگر رشته‌ها بیشتر است. همانطور که گفتم تمام تلاشمان کسب مدال است و به هیچ عنوان بازی‌های آسیایی جاکارتا را محلی برای آزمون و خطا و کسب تجربه نمی‌دانیم. با توجه به شرایطی که دو و میدانی‌کاران دارند و اردوهایی که در این مدت برای آنها در نظر گرفته شده است شانس کسب سه مدال(‌طلا، نقره و برنز) را حتمی می‌دانم. البته به این معنی نیست که تنها به همین تعداد به مدال بسنده کنیم بلکه در ماده‌های دیگر همه تلاش خودمان را می‌کنیم و اگر تعداد مدال‌ها بیشتر از این بود لطف خدا به ما بوده است. در کل تمام تلاش ما این است که ابتدا به مدال برسیم و بعد از آن رکوردهای خوبی در آسیا ثبت کنیم.

  حدادی: دوست دارم ازدواج کنم

کیهانی همچنین در مورد عملکرد جوانان در مسابقات آسیایی و جهانی گفت: همانطور که خودتان اشاره کردید جوانان ما هم در مسابقات جهانی و هم آسیایی شرکت کردند، در مسابقات آسیایی عملکرد آنها خیلی خوب بود و از ۱۰ ورزشکاری که به این رقابت‌ها اعزام شدند پنج نفر به مدال رسیدند، سه نفر در جایگاه چهارم، یک نفر در جایگاه پنجم و یک نفر دیگر هم در جایگاه ششم قرار گرفتند. عملکرد ملی‌پوشان جوان به ما نشان داد که آنها می‌توانند جایگزین خوبی برای ملی‌پوشان در رده سنی بزرگسالان در آینده باشند. ما در مسابقات آسیایی توانستیم چهار رکورد ملی را ارتقاء دهیم که این موضوع خیلی حائز اهمیت است. اما در مسابقات جهانی به هر حال شرایط کمی متفاوت‌تر است، در مسابقات جهانی ما پیش‌بینی کرده بودیم دو ملی‌پوش ما رکورد قابل قبولی ثبت می‌کنند که از این پیش‌بینی فقط پیرجهان به این امر مهم رسید. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که این رده سنی به دلیل کم‌تجربگی ممکن است ملی‌پوشان خیلی از موقعیت‌‌ها را از دست بدهند. در هر صورت امیدوارم که جوانان در مسابقات جهانی بعدی بهتر از این ظاهر شوند.

  صعود تفتیان به نیمه نهایی دوی ۱۰۰ متر

وی در پایان به نامه احمدپور مربی دو و میدانی جهت صغر سنی حسین رسولی به فدراسیون جهانی اشاره کرد و گفت: این موضوع از نظر ما کمترین اهمیت را دارد و نباید به آن بپردازیم. تمامی مدارک این ملی‌پوش در فدراسیون موجود است و ما مطابق قوانین و مقررات عمل کردیم و هیچ تخلفی هم صورت نگرفته است. این مسائل تنها ضربه‌زدن به فدراسیون و ورزشکار است که متاسفانه از سوی یک سری افراد اتفاق می‌افتد. بعد از این موضوع نامه‌ای از سوی فدراسیون جهانی به ما ارسال نشد و هیچ مشکلی هم تا به حال به وجود نیامده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *