به گزارش سامانه ۳۰۶۴ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین جامعه معلولین مازندران قهرمان نیم فصل لیگ والیبال نشسته شد و گسترش فولاد تبریز به نایب قهرمانی دست یافت.

قهرمانی جامعه معلولین مازندران در والیبال نشسته

به گزارش سامانه ۳۰۶۴ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین جامعه معلولین مازندران قهرمان نیم فصل لیگ برتر والیبال نشسته شد و گسترش فولاد تبریز به نایب قهرمانی دست یافت.

آخرین دیدار نیم فصل اول لیگ برتر والیبال نشسته سال ۹۶، عصر جمعه بین تیم های جامعه معلولین مازندران و گسترش فولاد تبریز برگزار شد.

این دیدار که تعیین کننده قهرمان نیم فصل اول نیز بود به میزبانی ساری برگزار شد و جامعه معلولین مازندران با نتیجه سه بر یک موفق شد برگسترش فولاد تبریز غلبه یابد و عنوان قهرمانی نیم فصل را از آن خود کند و تیم روان کارهای گلستان نیز در جایگاه سوم جدول نیم فصل اول قرار گرفت.

  تجمع معترضین مقابل فدراسیون ژیمناستیک

به گزارش سامانه ۳۰۶۴ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین جامعه معلولین مازندران قهرمان نیم فصل لیگ والیبال نشسته شد و گسترش فولاد تبریز به نایب قهرمانی دست یافت.

نتایج دیگر دیدارهای این هفته نیز به شرح زیر اعلام شده است:
چهارشنبه، ۲۰ دی

روان کارهای گلستان صفر – جامعه معلولین مازندران سه
پنج شنبه، ۲۱ دی

هیات قم سه – هیات اراک صفر
ذوب آهن اصفهان صفر – پالایش نفت آبادان سه

بدین ترتیب رقابت های نیم فصل اول لیگ برتر سال ۹۶ پس از پنچ هفته به پایان رسید و به زودی برنامه مسابقات نیم فصل دوم یا دور برگشت از سوی سازمان لیگ والیبال نشسته اعلام خواهد شد.

  تاکید نماینده ولی فقیه آذربایجان غربی بر ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری

 

آشنایی با ورزش :

والیبال نشسته ورزشی برای معلولان است که برای اولین بار در سال ۱۹۷۶درکانادا برگزار شد.

والیبال نشسته طول تور ۳ فوت یعنی ۱۵/۱ برای آقایان و ۱۰/۱ متر برای بانوان میباشد و زمین مسابقه ۶ در ۵ متر است و ۲ متر منطقه حمله هر تیم است.

معلولان دو یا یک پا قطع می‌توانند در والیبال نشسته شرکت کنند. در این ورزش سرویس علاوه‌بر دریافت،دفاع نیز دارد و سرعتی‌زن لازم نیست زمین را ترک کند. در والیبال نشسته حتما باید بالا تنه ورزشکار سالم باشد.

  رقابت های هفته اول از دور برگشت لیگ برتر بسکتبال با ویلچر با برگزاری دو دیدار پیگیری شد.

در این ورزش میان‌گین قدی مهم نیست چرا که در طول بازی پرش صورت نمی‌گیرد.ازتمرینات مهم آن تمرینات چابکی میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *