, ,

رئیس فدراسیون هندبال:مقصر ناکامی‌های هندبال هیچ بازیکنی نیست/ برادران استکی‌ می‌دانند روی آنها حساب ویژه‌ای باز می‌کنم

به گزارش آراد، علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال درباره نتایج تیم ملی هندبال ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: من از نتیجه‌ای که به دست آمد اصلاً رضایت ندارم. ما در تلاش بودیم که حداقل جزء چهار تیم برتر باشیم و مطمئناً هر تیمی که به این رقابت‌ها اعزام می‌شود برای رفتن روی سکو است و ما هم همه تلاشمان را کردیم که این اتفاق بیافتد، اما متأسفانه آن انتظاری که داشتیم برآورده نشد و نتیجه‌ای به دست آمد که به‌هیچ عنوان از آن راضی نیستیم.

وی گفت: بازیکنان ما همه تلاششان را کردند اما داشته‌های هندبال همین است. ما قبلاً در فدراسیون به مدت ۱۰ سال روی تیم‌های پایه سرمایه‌گذاری کردیم و نتیجه آن را هم دیدیم. در حال حاضر باید همین کار را انجام دهیم تا در آینده نتیجه آن را ببینیم. ما اگر کره‌جنوبی را در مرحله دوم برده بودیم، مطمئناً در مرحله‌ نهایی روی سکو می‌رفتیم. ضمن اینکه تیم‌های اول تا سوم آسیا ما را شکست دادند و این نشان داد که همه آنها قدرتمند هستند و سال‌ها تلاش کردند و اردوهای منظمی داشتند. به طور حتم با این شرایط که ما بهترین بازیکنان را هم در اختیار نداشتیم طبیعی بود که نتوانیم از پس آنها بربیایم.

  مصائب «پنجاک سیلات»

رئیس فدراسیون هندبال همچنین ادامه داد: ما علاوه بر اینکه با تیم‌های قدرتمندی همگروه شده بودیم، متأسفانه در اندونزی هم با بدشانسی روبه‌رو شدیم و چند نفر از بازیکنانمان دچار مصدومیت شدند و آنها را از دست دادیم. موسوی یکی از وزنه‌های تیم ما بود اما به دلیل مصدومیت بازی‌ها را از دست داد، ابوبی دیگر بازیکن ما هم همین شرایط را داشت.

رحیمی در واکنش به اینکه گفته بود برادران استکی را نمی‌بخشد، عنوان کرد: من نگفتم عدم نتیجه‌گیری تیم ملی به خاطر نبود لژیونرها است. من دوست داشتم ملی‌پوشانی که باشگاه‌هایشان به آنها اجازه ندادند، زودتر به ما خبر می‌دادند که از بلاتکلیفی درمی‌آمدیم. در مورد برادران استکی هم آنها خودشان می‌دانند من رابطه‌ام با آنها فرق می‌کند و حساب ویژه‌ای روی آنها باز می‌کنم. اگر از آنها ناراحت بودم فقط به این خاطر بود که آنها پیگیر نشده بودند و به ما زودتر خبر نداده بودند. در هر حال این رقابت‌ها تمام شد و امیدوارم بتوانیم در آینده نتایج را جبران کنیم.

  هندبال نوجوانان آسیا/ پیروزی تیم ملی ایران در گام نخست

رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به اینکه عدم حضور بازیکنان سرمربی تیم را سردرگم نکرده بود، اظهار کرد: دقیقاً همین طور بود. بود و نبود بازیکنان و اینکه نمی‌دانستیم آیا آنها رضایت باشگاه‌هایشان را می‌گیرند یا خیر باعث شده بود سرمربی تیم ملی دچار سردرگمی شود و حتی زوران یک روز به من گفت بالاخره چه کسانی به ما ملحق می‌شوند. من مربی که برای تیم ملی هندبال آوردم از بهترین‌های دنیاست و کارش را دیده بودم که او را به تیم ملی دعوت کردم، اما متأسفانه نبود بازیکنان و سردرگمی که ما داشتیم و در نهایت مصدومیت بازیکنان و رویارویی با بهترین‌های جهان همگی باعث شد که تیم ما این نتیجه را به دست بیاورد.

  حضور لژیونرها در بازی های آسیایی جاکارتا مشخص نیست

وی در پایان در پاسخ به اینکه برای جبران نتایج ضعیفی که در رقابت‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی جاکارتا به دست آمد چه برنامه‌ای دارند، عنوان کرد: ما باید باید روی جوانان و نوجوانان سرمایه‌گذاری کنیم تا نتیجه بگیریم. چند سال پیش استفان را آوردیم که نتیجه‌اش همین نسلی است که الان در اروپا بازی می‌کنند، امیدوارم این روند ادامه پیدا کند تا بهترین‌ها در هندبال روی کار بیایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *