, ,

براری،ملی پوش وزنه برداری: طلا و نقره بازی‌های آسیایی برای وزنه‌برداری ایران است

به گزارش آراد، محمدرضا براری ملی پوش دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه‌برداری درباره آخرین شرایط جسمانی‌اش برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: خدا را شکر وضعیت خوبی داریم. در دسته ۱۰۵ کیلوگرم من و علی هاشمی دو نماینده ایران در این مسابقات هستیم و شک نکنید یک طلا و نقره در این وزن برای ایران است. من از اردوی ساری که برگشتیم همچنان تمرینات را ادامه دادم و خدا را شکر روز به روز هم بهتر می‌شوم.

وی ادامه داد: در این دو هفته تمرینات فشرده‌ و سنگین‌تر شده است. مهمترین رقیبان ما از عراق و ازبکستان هستند اما خدا را شکر ما در این مدت خیلی خوب کار کردیم و امیدوارم در این وزن این دو نماینده ایران بهترین عملکرد را داشته باشند. من‌ بعد از اینکه در سال ۲۰۱۷ نتوانستم در رقابت‌های قهرمانی جهان شرکت کنم دوباره از طرف برخواه سرمربی تیم ملی به اردو دعوت شدم و خدا را شکر با شرایط روحی و روانی جدید و انگیزه بالا در اردوها حاضر شدم، در حال حاضر رکوردهای خوبی هم ثبت کردم. در یک ضرب ۱۹۰ کیلوگرم و در دو ضرب ۲۲۵ کیلوگرم را بالای سر بردم و امروز هم دوباره یک رکوردگیری جدیدی داریم و امیدوارم در این رکوردگیری هم خوب کار کنم.

  وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان آسیا/ معتمدی به مدال نقره رسید

براری در پاسخ به اینکه کسب مدال طلا و نقره برای کدام یک از نمایندگان دسته ۱۰۵ کیلوگرم ایران است، عنوان کرد: من و علی هاشمی هر دو تلاش خودمان را می‌کنم و فرقی نمی‌کند که من طلا بگیرم یا علی هاشمی. مهم این است که هر دو نماینده ایران در این مسابقه با دست پر به ایران برگردند و موفق شوند.

این وزنه‌بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم در مورد شرایط تجهیزات وزنه‌برداری اظهار کرد: متاسفانه تجهیزات ما اصلا شرایط خوبی ندارد و هیچ کدام به روز نشده‌اند. البته وزارت ورزش به ما قول داده بود که تجهیزات به روز می‌شود اما این اتفاق رخ نداد. وسایل وزنه‌برداری باید از سوئد وارد کشور شود و باتوجه به وضعیت فعلی این کار به تعویق افتاد. اما واقعا نداشتن تجهیزات به روز ما را خیلی اذیت می‌کند به این خاطر که ممکن است دچار مصدومیت شویم. به عنوان مثال میله‌ای که من با آن وزنه می‌زنم برای ده سال پیش است و حفظ تعادل آن کار خیلی سختی است و اگر یک بار مراقب نباشم ممکن است باعث آسیب دیدگی مچ دستم شود. همانطور که گفتم ما واقعا هم به تجهیزات و هم سالن استاندار وزنه‌برداری نیاز داریم. ضمن اینکه بلافاصله بعد از بازی‌های آسیایی ما دوباره باید تمرینات را از سر بگیریم چرا که تقریبا ۷۰ روز بعد از بازی‌های آسیایی قهرمانی جهان را پیش رو داریم و باید برای آن مسابقات آماده باشیم.‌ به هر روی ما تلاش می‌کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم اما واقعا وزنه‌برداری نیاز به حمایت جدی و نگاه ویژه مسئولان دارد.‌ این رشته در هر مسابقه و تورنمنت به خصوص در بازی‌های آسیایی همیشه مدال‌آور بوده و به طور حتم تداوم این مدال‌آوری‌ها نیاز به حمایت جدی دارد.

  برخواه:امیدوارم بهداد سومین طلای آسیای را بگیرد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *