زنگ خطر؛ قرارداد شفر را جدی بگیرید

به گزارش آراد، مشکلات اریکسون در تیم ملی فوتبال عراق، در نهایت این سرمربی سرشناس را به این نقطه رساند که عطای مربیگری در عراق را به لقایش ببخشد.  اعلام آمادگی شفر برای فعالیت در کادرفنی تیم ملی فوتبال عراق، بعد از جدایی اریکسون حسابی خبرساز شده است. سایت الکاس قطر از این موضوع خبر داده و مدعی شده که سرمربی آلمانی استقلال برای هدایت تیم ملی عراق ابراز تمایل کرده است.

این موضوع البته خیلی زود با واکنش باشگاه استقلال همراه بود و از سوی این باشگاه اعلام شد که شفر بر اساس قرارداد دو ساله‌اش با باشگاه استقلال نمی‌تواند به مربیگری در تیم دیگری فکر کند. از سوی دیگر هادی مباشر، معاون ورزشی باشگاه استقلال هم اعلام کرد: « تا این لحظه شفر صحبتی در مورد این پیشنهاد با ما نکرده است. ما این خبر رسانه قطری را تکذیب کردیم. شفر قرارداد دو ساله با باشگاه دارد و اینکه یک مربی در سطح شفر با تجربه و تخصص او از باشگاه‌ها یا تیم‌های ملی پیشنهاد داشته باشد، عجیب نیست. از طرف فدراسیون فوتبال عراق هم درخواستی بابت شفر نداشتیم. مطمئنم شفر آنقدر مربی حرفه‌ای است که اگر پیشنهادی داشته باشد، به باشگاه اعلام می‌کند که تاکنون از طرف او و فدراسیون فوتبال عراق، چیزی در این خصوص به ما گفته نشده است.»

  افتخاری در اوج مدیریت به بحران زمان فتح‌الله‌زاده رسید/ لابی با مدیران دولتی آخرین تیر ترکش مدیران آبی‌

با این حال اما حتی اگر خبر سایت الکاس قطر، تنها یک بازی رسانه‌ای باشد و صحت نداشته باشد اما احتمال یک درصدی ابراز تمایل شفر به کار در تیم ملی فوتبال عراق، می‌تواند زنگ خطر بزرگی برای مدیران باشگاه استقلال باشد. قطعاً اگر این سرمربی آلمانی بخواهد به گزینه‌های دیگری چون کار در تیم ملی فوتبال عراق فکر کند، تأکید مدیران استقلال بر حرفه‌ای بودن این سرمربی و منش و اخلاق خوبش، دردی از استقلال دوا نخواهد کرد. بخصوص که معمولاً قراردادهایی که در باشگاه‌های ایرانی با سرمربی‌ها یا بازیکنان خارجی بسته می‌شود، آنقدر غیرحرفه‌ای و مشکل‌دار است که احتمال بروز هر اتفاقی درباره شفر دور از ذهن نیست.

  استقلال باید قهرمان آسیا شود/منتقدان سکوت کنند تا تیم نتیجه بگیرد

اتفاق نگران‌کننده آنجاست که وقتی درباره محکم بودن قرارداد شفر و عدم وجود بندهای مختلف برای جدایی از استقلال از معاون ورزشی باشگاه سوال می‌شود، او در پاسخ می‌گوید: « فکر می‌کنم شفر اینقدر از لحاظ فنی و اخلاقی خوب است که با او به مشکلی برنمی‌خوریم.»

و نگران‌کننده‌تر اینکه وقتی شخصی چون شفر از تمایل به کار در تیم دیگری می‌گوید، بدون شک چنین امکانی را در قرارداد خود دیده است! موضوعی که با توجه به پاسخ مدیران باشگاه، آنطور که باید و شاید تکذیب نمی‌شود تا هواداران بابت بحران‌هایی که ممکن است گریبان تیم‌شان را بگیرد، نگران‌تر از همیشه باشند.

  گرشاسبی: دوست داشتیم با بُرد مقابل استقلال قهرمان سوپرجام می‌شدیم

استقلال فصل سختی را پیش رو دارد و از طرفی محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات در نیم فصل اول، بهترین فرصت برای استقلالی‌ها بود تا از رقیب دیرینه‌شان پیشی بگیرند. با این حال اما همین حالا هم ۴ امتیاز از پرسپولیس عقب افتاده‌اند. در این شرایط اگر قرار باشد که با بحران جدایی سرمربی هم مواجه شوند، سخت می‌شود شرایط را به سود استقلال تغییر داد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *