تهران 19:12 یک شنبه 1/2/1398  4/21/2019   صفحه اصلی
 
جزئیات عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی گروگانهای «سویداء» از چنگ داعش
1397/08/18-16:47 تعداد بازدید: 2 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 960
جزئیات عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی گروگانهای «سویداء» از چنگ داعش
ارتش سوریه در جریان یک عملیات دقیق و حساب شده و پس از رصد محل حضور تروریستها در شمال شرق تدمر به آنان حمله و گروگانهای سوری را آزاد کرد.

نیروهای ارتش سوریه پنجشنبه (روز گذشته) و در جریان یک عملیات توانستند ۱۹ زن و کودکی را که گروه تروریستی داعش در استان «سویداء» ربوده بود، آزاد کنند.

ارتش سوریه در این عملیات، توانست با حمله به مواضع تروریست‌های داعش در «حمیمه» واقع در شمال شرق «تدمر» با آن‌ها درگیر شود و گروگان‌ها را آزاد کند.

یک فرمانده میدانی درباره جزئیات این عملیات در منطقه حمیمه گفت: «بر اساس اطلاعات دقیق درباره اماکن حضور زنان و کودکانی که تروریستهای داعش از سویداء ربوده بودند، اطمینان حاصل شد که این گروه تکفیری آنان (گروگانها) را به صورت مستمر از یک مکان به مکان دیگر انتقال می‌دهد تا محل گروگان آنان پنهان بماند».

این فرمانده در جمع خبرنگاران تأکید کرد که پس از دریافت این اطلاعات و رصد دقیق محل تحرکات تروریستها و محورهای حرکت آنان بین سوریه و عراق، یک طرح حساب شده‌ای تعیین شد و یک گروه از ارتش در منطقه حمیمه دست به عملیات نظامی-امنیتی زدند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از این نظامی سوری گزارش داد که در این عملیات گروگانها آزاد و هشت تروریست که برخی از آنان از تبعه‌های خارجی بودند، کشته و یک تروریست نیز بازداشت شد.

در جریان این عملیات سه خودروی متعلق به تروریستها نیز منهدم شد.

فرمانده سوری تأکید کرد که در جریان این عملیات، نیروهای ارتش سوریه هیچ تلفاتی نداشتند.

ربوده شدگانی که آزاد شدند، نیمه شب گذشته به سویداء انتقال یافتند و از ارتش سوریه نیز قدردانی کردند.

این افراد خاطر نشان کردند که اطمینان و اعتمادشان به ارتش سوریه متزلزل نشد و یقین داشتند که ارتش خواهد آمد و آنان را از چنگ داعش نجات خواهد داد.

خبرگزاری سانا نیز تصاویر زیر را از تروریستهایی که در جریان عملیات ارتش سوریه کشته شدند و سلاحها و خودروهایی که متعلق به آنان بود، منتشر کرد.

 

 


خودروهای تروریستها

 

 

در 20 ماه میلادی گذشته بود که یک گروه از زنان و کودکانی که توسط داعش از روستای «الشبکی» در ریف شرقی سویداء ربوده شده بودند، آزاد شدند.

داعش سوم مرداد ماه بود که از شرایط جنوب سوریه و عملیات ارتش این کشور علیه گروه‌های تروریستی مسلح در استان‌های درعا و قنیطره سوء استفاده نمود و به مواضع دولت سوریه در استان سویداء حمله کرد.

داعش در این حمله که از سمت منطقه التنف ( منطقه اشغال شده توسط آمریکا) صورت گرفت، با حملات انتحاری، ۲۵۰ نفر را کشت و ۳۰ تن را به گروگان گرفت که بیشتر آنان زنان و کودکان بودند.

از زمانی که داعش این افراد را گروگان گرفت، دو نفر را گردن زد و اعلام کرد که یک زن ۶۵ ساله هم فوت کرد.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است