تهران 19:43 یک شنبه 1/2/1398  4/21/2019   صفحه اصلی
 
سفیر ایران در هلند: آنهایی که با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می گویند به اهدافشان نخواهند رسید
1397/08/16-12:00 تعداد بازدید: 17 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 915
سفیر ایران در هلند: آنهایی که با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می گویند به اهدافشان نخواهند رسید
سفیر ایران در هلند گفت: آنهایی که هنوز با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می گویند، سخت در اشتباهند و به اهدافشان نخواهند رسید.

علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در جلسه ای با نخبگان هلندی که در قالب تورهای فرهنگی به کشورمان سفر کرده بودند، به گفت و شنود پرداخت و به نظرات آنها در خصوص کشورمان، جاذبه های گردشگری و راههای ارتقاء صنعت توریسم در ایران گوش فرا داد.

علیرضا جهانگیری در این جلسه با اشاره به تاثیرگذاری آثار تمدنی و مکانهای گردشگری کشورمان تصریح کرد: تمدن ایرانی–اسلامی، مردم با فرهنگ ،مهمان نواز و صلح دوست و طبیعت متنوع و زیبای ایران به گونه ای است که همه بازدیدکنندگان خارجی از ایران را به خود جذب می کند و کسانی که به این مرز و بوم سفر کرده اند، اذعان دارند که متاسفانه در تبلیغات رسانه های بین المللی، ایران به گونه‌ای دیگر معرفی شده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران افزود: شما نخبگان که ایران را از نزدیک دیده اید، بر این نکته صحه گذاشتید که ملت بزرگ ایران شایسته تکریم هستند، اما متاسفانه کسانی در جهان هنوز با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می گویند، در حالیکه سخت در اشتباهند و به اهداف خود نخواهند رسید.

علیرضا جهانگیری اضافه کرد: فرهیختگانی که به ایران سفر کرده‌اند خیلی خوب می توانند لمس کنند که تحریم خطوط هوایی و یا لغو پروازها به ایران فقط در جهت ضربه زدن به مردم ایران و همه مسافرانی است که می خواهند با واقعیات ایران در کنار زیبایی های آن آشنا شوند. متاسفانه تحریم کنندگان از درک این موضوعات عاجز هستند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران یکی از سیاستهای جمهوری اسلامی ایران را توسعه گردشگری خواند و تاکید کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران از تداوم سفر تورهای گردشگری به کشورمان حمایت می کند.
نخبگان هلندی که  به ابتکار  روزنامه «ان آر سی» طی سه تور 80 تا 90 نفره در یکسال و نیم گذشته به کشورمان سفر کرده اند، طی سخنانی از مهمان نوازی و خونگرمی مردم ایران تجلیل کرده و تاکید کردند که قبل از سفر به ایران از طریق رسانه ها مطالب منفی در مورد ایران شنیده بودند، اما با سفر به ایران با واقعیت ها آشنا و به دروغ بودن تبلیغات در مورد خطرناک بودن ایران پی برده اند.

این نخبگان شهرهای شیراز، اصفهان، قم و... را بسیار زیبا، دیدنی وجذاب توصیف کردند و افزودند: ما به کشورهای مختلف خاورمیانه سفر کرده ایم، اما امنیت موجود در ایران برایمان قابل توجه بود.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است