تهران 19:34 یک شنبه 1/2/1398  4/21/2019   صفحه اصلی
 
۵ ویژگی عمده طرح نماد/ نماد با دوام و مستمر است
1397/08/14-16:23 تعداد بازدید: 13 گروه خبری: اجتماعی کد خبر: 834
۵ ویژگی عمده طرح نماد/ نماد با دوام و مستمر است
معاون وزیر کشور به ۵ ویژگی عمده درباره طرح نماد اشاره کرد و گفت: در وهله اول باید بگویم این طرح راهبردی، بلند مدت و با دوام است و طرح های متعددی در حوزه آسیب‌ها اجرا می شود ولی استمرار پیدا نمی‌کند؛این طرح باید با دوام باشد و به نظر می رسد دارای چنین ویژگی هست.

به گزارش آراد، تقی رستم بندی، معاون وزیر کشور، در آیین رونمایی از طرح توانمندسازی روانی– اجتماعی دانش آموزان، والدین و کارکنان آموزش و پرورش، با بیان اینکه طرح نماد که در معاونت تربیت‌بدنی آموزش و پرورش دنبال می‌شود، یکی از طرح‌های فوق العاده است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تأکید کردند که اقدامات در حوزه آسیب‌های اجتماعی باید ویژگی فوق العاده بودن داشته باشد و از وظایف روزمره دستگاه‌ها جدا باشد و به نظر می‌رسد طرح نماد از مصادیق طرح‌های فوق العاده باشد که طی دو سال گذشته در آموزش و پرورش پیگیری می‌شود.

رستم‌بندی به ۵ ویژگی عمده درباره طرح نماد اشاره کرد و گفت: در وهله اول باید بگویم این طرح راهبردی، بلند مدت و با دوام است و طرح های متعددی در حوزه آسیب‌ها اجرا می شود ولی استمرار پیدا نمی‌کند؛این طرح باید با دوام باشد و به نظر می رسد دارای چنین ویژگی هست.

وی اضافه کرد: فراگیری و پوشش این طرح نکته دوم است؛ کمتر پروژه ای چنین گستره ای را تحت پوشش دارد که الان ۱۴.۵ میلیون دانش آموز تحت تاثیر این طرح است؛ البته برای اجرای طرح نماد نیازمند مشارکت خانواده‌ها نیز هستیم و اگر جمعیت والدین را به جمعیت دانش‌آموزی اضافه کنیم نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شود.

معاون وزیر کشور ادامه داد:  سومین ویژگی این طرح عمق اثربخشی این طرح است؛ در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی طرح‌هایی داریم که بخشی مقابله ای و بخشی پیشگیرانه است اما این طرح به خاطر ابعاد پیشگیرانه فوق العاده است و شاخص سلامت اجتماعی در کشور را در وضع مطلوب قرار می‌دهد.

وی مولفه چهارم این طرح را ترکیبی بودن آن عنوان کرد و افزود: این طرح هم ابعاد پیشگیری و هم ابعاد امدادی را پیش بینی کرده است در حالی که هر دستگاهی در این حوزه معمولا یکی از این حوزه ها را پوشش می دهد.

رستم بندی ادامه داد: عنصر پنجم که به نظر می رسد بسیار مهم است این است که شامل همکاری بین بخشی است و بیش از ۱۰ نهاد و وزارتخانه در آن با هم مشارکت می کنند و امید می رود با دستیابی به اهداف طرح بتوانیم به اهداف بلندی دست پیدا کنیم.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است